Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕРМОДИНАМІКА РОЗЧИНЕННЯ НЕЕЛЕКТРОЛІТІВ У СИСТЕМАХ ВОДА – ОЦТОВА ТА ВОДА – СІРЧАНА КИСЛОТА

ТЕРМОДИНАМІКА РОЗЧИНЕННЯ НЕЕЛЕКТРОЛІТІВ У СИСТЕМАХ ВОДА – ОЦТОВА ТА ВОДА – СІРЧАНА КИСЛОТА

Назва:
ТЕРМОДИНАМІКА РОЗЧИНЕННЯ НЕЕЛЕКТРОЛІТІВ У СИСТЕМАХ ВОДА – ОЦТОВА ТА ВОДА – СІРЧАНА КИСЛОТА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,13 KB
Завантажень:
429
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИКО-ОРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ І ВУГЛЕХІМІЇ
ім. Л. М. Литвиненка
УДК 536.77:536.722:541.8:547.21:546.212:547.292:546.226-325
Мочалін Вадим Миколайович
ТЕРМОДИНАМІКА РОЗЧИНЕННЯ НЕЕЛЕКТРОЛІТІВ У СИСТЕМАХ
ВОДА – ОЦТОВА ТА ВОДА – СІРЧАНА КИСЛОТА
02.00.04 – Фізична хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Донецьк – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті фізико-органічної хімії і вуглехімії ім. Л. М. Литвиненка Національної академії наук України.
Науковий керівник: | кандидат хімічних наук старший науковий співробітник
Луцик Олександр Іванович,
Інститут фізико-органічної хімії і вуглехімії ім. Л. М. Литвиненка
НАН України, заст. директора.
Офіційні опоненти:– | доктор хімічних наук старший науковий співробітник
Дмитрук Олександр Філаретович,
Донбаська державна академія будівництва та архітектури, м. Макіївка, професор кафедри фізики, хімії і електротехніки;–
кандидат хімічних наук доцент
Матвієнко Віктор Григорович,
Донецький державний технічний університет, м. Донецьк, завідувач кафедри фізичної та органічної хімії.
Провідна установа: | Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України, м. Донецьк (Кафедра фізичної хімії). |
Захист відбудеться “08 лютого 2001 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.216.01 Інституту фізико-органічної хімії і вуглехімії ім. Л. М. Литвиненка НАН України за адресою: 83114, м. Донецьк, вул. Р. Люксембург, 70.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фізико-органічної хімії і вуглехімії ім. Л. М. Литвиненка НАН України за адресою: 83114, м. Донецьк, вул. Р.Люксембург, 70.
Автореферат розісланий “05 січня 2001 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 11.216.01 Шендрик О. М.
Актуальність проблеми. Термодинаміка розчинів неелектролітів (NE) є одним з традиційних розділів фізичної хімії. Необхідність розвитку цього напрямку диктується практичними потребами, оскільки такі широкомасштабні технологічні процеси як виборча екстракція, очистка розчинників, переробка вуглеводнів, не можуть бути здійснені без використання знань про термодинаміку розчинів. На сьогодні накопичено великий масив даних з термодинамічних функцій розчинення неелектролітів в органічних розчинниках, воді, а також змішаних водно-органічних та розведених водно-сольових системах. Опубліковано ряд монографій і довідників, присвячених різноманітним аспектам термодинаміки розчинів неелектролітів, регулярно з'являються нові томи всеосяжного видання IUPAC "Solubility Data Series" та проводяться спеціалізовані міжнародні симпозіуми (International Symposium on Solubility Phenomena), що свідчить про неослабний інтерес світового наукового співтовариства до даного питання. Разом із тим аналіз існуючого стану справ у цій області показує, що дані з термодинаміки розчинення неелектролітів у водно-електролітних системах розрізнені і є далеко не повними. Особливо це стосується систем із середніми та високими концентраціями електроліту, що найчастіше і використовуються в промисловості. Так, процеси сульфування, нітрування, окислення вуглеводнів проводяться в помірно- або висококонцентрованих кислотах. Системи вода – кислота цікаві ще й тим, що більшість з них у всій області складу залишаються рідкими та гомогенними, дозволяючи уникнути ускладнень, викликаних розшаруванням змішаного розчинника або кристалізацією його компонентів. Таким чином, ці системи представляють безсумнівний інтерес і з точки зору теорії, оскільки є зручною моделлю для розробки нових способів розрахунку розчинності неелектролітів в системах вода – електроліт у всій області їхнього складу.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами та темами інституту. Робота виконана в відділі досліджень електрофільних реакцій ІнФОВ ім. Л. М. Литвиненка НАН України у відповідності з науково-дослідною темою “Розчинність неполярних сполук в системах вода – кислота”, № держреєстрації 0197U001486.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ТЕРМОДИНАМІКА РОЗЧИНЕННЯ НЕЕЛЕКТРОЛІТІВ У СИСТЕМАХ ВОДА – ОЦТОВА ТА ВОДА – СІРЧАНА КИСЛОТА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок