Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ СЕЛЕКЦІЙНО-ЕТОЛОГІЧНИХ ПРИЙОМІВ ПІДВИЩЕННЯ ВІДТВОРЮВАЛЬНИХ ЯКОСТЕЙ БУГАЇВ-ПЛІДНИКІВ

УДОСКОНАЛЕННЯ СЕЛЕКЦІЙНО-ЕТОЛОГІЧНИХ ПРИЙОМІВ ПІДВИЩЕННЯ ВІДТВОРЮВАЛЬНИХ ЯКОСТЕЙ БУГАЇВ-ПЛІДНИКІВ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ СЕЛЕКЦІЙНО-ЕТОЛОГІЧНИХ ПРИЙОМІВ ПІДВИЩЕННЯ ВІДТВОРЮВАЛЬНИХ ЯКОСТЕЙ БУГАЇВ-ПЛІДНИКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,10 KB
Завантажень:
216
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Державний вищий навчальний заклад
"Херсонський державний аграрний університет"
ГОВТВЯН АНДРІЙ ВАЛЕРІЙОВИЧ
УДК 636.2.082.083:636.2:612.8
УДОСКОНАЛЕННЯ СЕЛЕКЦІЙНО-ЕТОЛОГІЧНИХ
ПРИЙОМІВ ПІДВИЩЕННЯ ВІДТВОРЮВАЛЬНИХ
ЯКОСТЕЙ БУГАЇВ-ПЛІДНИКІВ
06.02.01 – розведення та селекція тварин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Херсон – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті тваринництва центральних районів Української академії аграрних наук.
Науковий керівник – | доктор сільськогосподарських наук,
провідний науковий співробітник відділу
відтворення тварин
Барабаш Віктор Іванович,
Інститут тваринництва центральних районів Української академії аграрних наук
Офіційний опонент – | доктор сільськогосподарських наук, член-кореспондент УААН,
заступник директора з наукової роботи
Єфіменко Михайло Якович,
Інститут розведення і генетики тварин
Української академії аграрних наук
Офіційний опонент – | кандидат сільськогосподарських наук, доцент Грінкевич Людмила Зигмундівна,
ДВНЗ "Херсонський державний аграрний університет", кафедра технології виробництва продуктів тваринництва
Захист дисертації відбудеться « 12 » червня 2008 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.67.830.02 у ДВНЗ "Херсонський державний аграрний університет" (73006, м. Херсон, вул. Р.Люксембург, 23, ауд. 64, головний навчальний корпус).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ДВНЗ "Херсонський державний аграрний університет" за адресою: 73006, м. Херсон, вул. Р.Люксембург, 23 (головний навчальний корпус).
Автореферат розісланий « 7 » травня 2008 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради В.Д.Карапуз


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сучасному етапі розвитку тваринництва вирішальне значення надається необхідності підвищення плідності великої рогатої худоби. Дослідження у вибраному напрямку проводило багато вчених Т.А.Бакер, Б.М.Рансом, 1932; Н.Л.Ван Демарк, Г.В.Солсбері, 1955; В.К.Мілованов, 1962; І.Фулка, 1962; М.Крамаренко, Л.К.Ернст, 1971; Д.Т.Вінничук, 1974; Ф.І.Осташко, В.Б.Чирков, А.Д.Бугров, 1982; М.В.Зубець, Ю.М.Карасик, В.П.Буркат, 1991; І.З.Сірацький, 1992; В.С.Козирь, В.Г.Зайцев, 1992; В.І.Барабаш, 1995; В.П.Коваленко, Т.І.Нежлукченко, С.Я.Плоткін, 2001; С.Ю.Рубан, 2001; М.В.Зубець, В.П.Буркат, Ефіменко та ін., 2002; Ю.Ф.Мельник, 2008), які зробили вагомий внесок у вивченні цієї проблеми.
Наші дослідження були направлені на вивчення мікроеволюції і удосконалення селекційно-етологічних прийомів підвищення відтворювальних якостей бугаїв-плідників за допомогою етологічно обґрунтованих способів використання і електростимуляції складових статевої функції, зокрема лібідо і показників сперми, через ерогенні зони і простату.
На цей час ще мало досліджено ефективність впливу чинників мікроеволюції на статеву функцію і спермопродукцію бугаїв та на продуктивність і плодючість корів. Залишається не з’ясованим вплив класу нормованого розподілу великої рогатої худоби за типом конституції, на життєздатність, плідність та продуктивність тварин у зв’язку з дією чинників стабілізуючого і статевого добору. Ще не розроблені способи стимуляції статевої системи бугаїв з такими її порушеннями, коли, за не з’ясованими причинами, у клінічно здорових плідників згасають складові лібідо і погіршуються показники сперми.
Недостатньо також вивчена реакція дорослих бугаїв на різку зміну попереднього способу утримання і моціону на індивідуально боксове безприв’язне утримання і груповий безприв’язний моціон в кільцевих коридорах. Не з’ясована можливість відновлення стійкості складових статевої функції бугаїв для поліпшення показників їх сперми за допомогою електростимуляції, а також її ефективність при навчанні молодих бугайців, що вирощуються в умовах групового безприв’язного утримання, віддачі сперми на підставну тварину і механічну установку. Назріла необхідність у розробці способу електростимуляції складових статевої функції бугаїв, з найпоширенішими серед них, нейрорецепторними порушеннями статевої системи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ СЕЛЕКЦІЙНО-ЕТОЛОГІЧНИХ ПРИЙОМІВ ПІДВИЩЕННЯ ВІДТВОРЮВАЛЬНИХ ЯКОСТЕЙ БУГАЇВ-ПЛІДНИКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок