Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК СВІТСЬКОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ НА ЛІВОБЕРЕЖЖІ ТА СЛОБОЖАНЩИНІ ( ДРУГА ПОЛОВИНА XVIII – ПЕРША ТРЕТИНА XIX СТ. )

СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК СВІТСЬКОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ НА ЛІВОБЕРЕЖЖІ ТА СЛОБОЖАНЩИНІ ( ДРУГА ПОЛОВИНА XVIII – ПЕРША ТРЕТИНА XIX СТ. )

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК СВІТСЬКОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ НА ЛІВОБЕРЕЖЖІ ТА СЛОБОЖАНЩИНІ ( ДРУГА ПОЛОВИНА XVIII – ПЕРША ТРЕТИНА XIX СТ. )
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,58 KB
Завантажень:
503
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н.КАРАЗІНА
ПІВОВАРОВ ОЛЕКСАНДР ВАЛЕНТИНОВИЧ
УДК 37 (477. 5) “17/18”.
СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК СВІТСЬКОЇ СЕРЕДНЬОЇ
ОСВІТИ НА ЛІВОБЕРЕЖЖІ ТА СЛОБОЖАНЩИНІ
( ДРУГА ПОЛОВИНА XVIII – ПЕРША ТРЕТИНА XIX СТ. )
Спеціальність 07.00.01 _історія України
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків - 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському державному педагогічному університеті ім. Г.С.Сковороди Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор історичних наук, професор,
БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ ВАСИЛЬ ЯКОВИЧ, Харківський державний педагогічний університет ім. Г.С.Сковороди, професор кафедри історії Украіни
Офіційні опоненти – доктор історичних наук, професор,
ТАНЦЮРА ВАСИЛЬ ІВАНОВИЧ, Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна, професор кафедри українознавства–
кандидат історичних наук, доцент,
КОЛОМІЄЦЬ ТЕТЯНА ВАСИЛІВНА, Національний університет внутрішніх справ МВС України, доцент кафедри українознавства
Провідна установа – Донецький національний університет (кафедра історії України), Міністерство освіти і науки України, м. Донецьк.
Захист відбудеться “17” травня 2002 р. о 16.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
Д 64.051.10 Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна за адресою:
61077, м. Харків – 77, пл. Свободи, 4, ауд. IV-65
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна за адресою:
61077, м. Харків – 77, пл. Свободи, 4
Автореферат розісланий “17” квітня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Є.П.Пугач


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Народна освіта це історично сформована загальнонаціональна система, покликана вирішувати завдання освіти та виховання, що складається з різноманітних дошкільних, шкільних і позашкільних установ та органів управління ними. Від її розвиненості залежить показник високого чи низького рівня будь-якого суспільства. Без становлення сучасної національної системи освіти неможливе й національне відродження України. Важливе місце тут відводиться середній освіті, яка зараз, як і все суспільство, переживає значні зміни. Тому є потреба наукового узагальнення історичного досвіду становлення й розвитку світської середньої освіти в минулому, в тому числі й на Лівобережжі та Слобожанщині у другій половині XVIII – першій третині ХІХ ст. Його врахування є необхідним у наш час, коли для сучасної середньої освіти формулюються нові завдання.
Важлива роль тут відводиться школам нового типу: ліцеям, гімназіям, навчально-виховним комплексам, приватним навчальним закладам. Узято курс на урізноманітнення освіти, її демократизацію, посилення гуманітарного аспекту, ліквідацію монополії держави на освіту, підвищення ролі регіонів в управлінні нею. Порівняння ж систем середньої освіти минулих часів і сьогодення дозволяє висвітлити позитивні й негативні сторони у їх розвитку, взяти все корисне з освітянського досвіду минулого. Це важливо при розробці нових напрямів у реформуванні сучасної освіти, програм її вдосконалення.
Новий курс на реформування освіти якоюсь мірою переплітається з основними напрямами її розвитку за період дослідження. Хоч на відміну від нього в наш час розбудовується власна система середньої освіти, все ж ми намагаємося використати досвід розвитку тогочасних колегіумів, ліцеїв, гімназій, закладів приватної освіти, виділити позитивні елементи в системі управління освітою тих часів.
Розгляд поставленої проблеми викликає зацікавленість й тому, що далеко не всі її аспекти вичерпно відображені у працях попередніх та сучасних істориків. Крім того, вона не виділялась у тему окремих досліджень. Значущість її розробки обумовлюється і потребою більш повної характеристики розвитку освіти в Україні, необхідністю не допускати невивчених сторінок її історії.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконане в рамках наукової теми кафедри історії України Харківського державного педагогічного університету ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК СВІТСЬКОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ НА ЛІВОБЕРЕЖЖІ ТА СЛОБОЖАНЩИНІ ( ДРУГА ПОЛОВИНА XVIII – ПЕРША ТРЕТИНА XIX СТ. )

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок