Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИМІЗАЦІЯ ДІАГНОСТИКИ УРАЖЕНЬ ОРГАНІВ ТРАВЛЕННЯ ПРИ ХРОНІЧНОМУ ОПІСТОРХОЗІ

ОПТИМІЗАЦІЯ ДІАГНОСТИКИ УРАЖЕНЬ ОРГАНІВ ТРАВЛЕННЯ ПРИ ХРОНІЧНОМУ ОПІСТОРХОЗІ

Назва:
ОПТИМІЗАЦІЯ ДІАГНОСТИКИ УРАЖЕНЬ ОРГАНІВ ТРАВЛЕННЯ ПРИ ХРОНІЧНОМУ ОПІСТОРХОЗІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,30 KB
Завантажень:
429
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕПІДЕМІОЛОГІЇ ТА ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ
Ім.. Л.В. ГРОМАШЕВСЬКОГО
МИРОНЕНКО ВОЛОДИМИР БОРИСОВИЧ
УДК 616.34/.37 - 07:616.995.122
ОПТИМІЗАЦІЯ ДІАГНОСТИКИ УРАЖЕНЬ
ОРГАНІВ ТРАВЛЕННЯ ПРИ ХРОНІЧНОМУ ОПІСТОРХОЗІ
16.00.11 – паразитологія, гельмінтологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 2007
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Бодня Катерина
Ігорівна, Харківська медична академія післядипломної
освіти, завідувач кафедри медичної паразитології та
тропічних хвороб
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор, Заслужений лікар України
Руденко Антоніна Олексіївна, Інститут епідеміології та
інфекційних хвороб ім.Л.В.Громашевського АМН України, завідувач відділом нейроінфекцій
доктор медичних наук, професор Бондарєв Лев Самуїлович, Донецький державний медичний університет МОЗ України, професор кафедри інфекційних хвороб
Провідна установа: Харківський державний медичний університет МОЗ України
Захист відбудеться “21” червня 2007 р. об 11 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д.26.614.01 при Інституті епідеміології та інфекційних хвороб ім.. Л.В. Громашевського АМН України (01015, м. Київ, вул.. Січневого повстання, 23).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім.. Л.В. Громашевського АМН України (01015, м. Київ, вул.. М. Амосова, 5).
Автореферат розіслано “19” травня 2007 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук О.Л. Панасюк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Проблема опісторхозу нині не тільки не втратила свого значення, але набула ще більшої гостроти та залишається актуальною. Серед біогельмінтозів, які є в Україні, опісторхоз є найпоширенішим і виявляється практично в усіх областях України [І.К. Падченко, 1985; Н.П. Нестеренко, І.І. Ярош, 1989; І.К. Падченко, І.М. Локтєва, 1991; В.Д. Завойкін, Т.М. Павліковська, С.Є. Шолохова та ін., 1993].
Проведене комплексне вивчення епідеміологічної ситуації з опісторхозу показало, що рівень ураженості жителів в окремих селах України протягом останніх десятиліть залишається високим і досягає 35-61% [В.Д. Завойкін, С.О. Беєр, Г.Л. Плющова та ін., 1989]. Повсюдне зниження інтенсивності інвазії, що відзначається за останні роки, вкрай утруднює виявлення опісторхісів у фекаліях та дуоденальному вмісті. Тому багато хворих на опісторхоз не виявляється, і вони залишаються не врахованими і не лікованими [Н.М. Левахіна, Л.О. Кравцова, 1989; О.І. Пальцев, А.Є. Сердюков, В.Г. Кузнєцова, 1994], а офіційні статистичні дані про захворюваність населення на опісторхоз, що наводяться, враховують лише якусь частину інвазованих [В.П. Сергієв В.П., 1991; В.Я. Пустовалова, В.П. Сергієв, 1996].
Численними дослідженнями встановлено, що опісторхіси можуть паразитувати в організмі людини впродовж всього життя, і самовилікування практично не відбувається [В.П. Сергієв, 1991; Г.Ф. Белов, О.І. Краснова, В.Г. Кузнєцова, 1994 та ін.]. Згідно з накопиченими даними, з часу відкриття К.Н. Виноградовим сибірської двовустки (1981 р.), тривала опісторхозна інвазія навіть найменшої інтенсивності призводить до розвитку неспецифічних глибоких і незворотних морфофункціональних порушень в органах ГГДПЗ, ураження яких займає основне місце в структурі органної патології при опісторхозі, і тим більше виражених, чим триваліше захворювання [В.П. Лебедєв, 1990; Ю.О. Легоньков, Н.Н. Озерецковська та ін., 1992]. Разом з тим багаторічний досвід вивчення клініки, патогенезу і лікування опісторхозу показав, що ураження органів ГГДПЗ тривалий час може мати латентний перебіг і клінічно не виявлятися [О.М. Бронштейн О.М., Н.Н. Озерецковська, 1985]. У зв'язку з цим для раннього виявлення змін в органах ГГДПЗ, крім клініко-лабораторного обстеження, необхідним є вживання додаткових методів дослідження, зокрема й інструментальних методів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОПТИМІЗАЦІЯ ДІАГНОСТИКИ УРАЖЕНЬ ОРГАНІВ ТРАВЛЕННЯ ПРИ ХРОНІЧНОМУ ОПІСТОРХОЗІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок