Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНОГО СВІТОГЛЯДУ СТАРШОКЛАСНИКІВ ЛІЦЕЮ МЕДИКО-БІОЛОГІЧНОГО ПРОФІЛЮ

ФОРМУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНОГО СВІТОГЛЯДУ СТАРШОКЛАСНИКІВ ЛІЦЕЮ МЕДИКО-БІОЛОГІЧНОГО ПРОФІЛЮ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНОГО СВІТОГЛЯДУ СТАРШОКЛАСНИКІВ ЛІЦЕЮ МЕДИКО-БІОЛОГІЧНОГО ПРОФІЛЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,92 KB
Завантажень:
89
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НСТИТУТ ПРОБЛЕМ ВИХОВАННЯ
АПН УКРАЇНИ
НЕМЧЕНКО НАТАЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 373.5.033
ФОРМУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНОГО СВІТОГЛЯДУ СТАРШОКЛАСНИКІВ ЛІЦЕЮ
МЕДИКО-БІОЛОГІЧНОГО ПРОФІЛЮ
13.00.07 – теорія та методика виховання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті проблем виховання Академії педагогічних наук України.
Науковий керівник
кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Пустовіт Наталія Афанасіївна
Інститут проблем виховання АПН України,
завідувач лабораторії екологічного виховання;
Офіційні опоненти:
доктор педагогічних наук, професор
Тарасенко Галина Сергіївна,
Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського,
завідувач кафедри педагогіки і методики початкового навчання,
Міністерство освіти і науки України;
кандидат педагогічних наук
Демешкант Наталія Андріївна,
Науково-методичний центр аграрної освіти,
керівник відділу координації науково-методичної роботи в аграрних ВНЗ
ІІІ-ІУ рівня акредитації, провідний науковий співробітник,
Міністерство аграрної політики України.
Провідна установа Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Кіровоград.
Захист відбудеться „17” квітня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.454.01 в Інституті проблем виховання АПН України за адресою: 04060, Київ, вул. М.Берлинського, 9, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій частині Інституту проблем виховання АПН України (04060, Київ, вул. М.Берлинського, 9).
Автореферат розіслано „16” березня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.М.Масол
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Проблема формування світогляду підростаючого покоління має у педагогіці непересічне значення, але особливої актуальності вона набуває у контексті становлення гуманістично спрямованої особистості.
Загострення протиріч взаємодії людини з природою, поглиблення екологічної кризи обумовили тенденції гуманізації та екологізації науки і практики.
Національною доктриною розвитку освіти України, Концепцією національного виховання дітей та молоді в національній системі освіти, Концепцією екологічної освіти в Україні визначено, що метою навчально-виховної діяльності навчальних закладів є виховання і розвиток творчого потенціалу та соціальної активності особистості, формування системи її гуманістичних цінностей, у якій цінність природи і людини визначаються як провідні.
Враховуючи філософські уявлення, світогляд визначається як цілісне уявлення про світ і місце в ньому людини, про ставлення людини до навколишньої дійсності, до самої себе, а також обумовлені цими уявленнями основні життєві позиції і установки людей, їхні переконання, ідеали, принципи пізнання і діяльності, ціннісні орієнтації.
У проведеному нами дослідженні під екологічним світоглядом розуміється особистісне утворення, що формується під впливом екологічних проблем сучасності і розкриває перед людиною можливі шляхи їх вирішення на основі гармонізації взаємодії людини і природи. У формуванні екологічного світогляду принципового значення набуває збалансоване співвідношення раціонального знання і ціннісного сприйняття природи як основи взаємодії з нею.
Характерними рисами екологічного світогляду є інтеграція природничо-наукового і гуманітарного знання, орієнтація на гармонізацію взаємодії природи і суспільства (В.І.Вернадський, А.О.Горєлов, М.М.Моісєєв).
Протягом останніх десятиліть екологічний світогляд опосередковано досліджується у науково-педагогічних роботах з формування екологічної культури школярів і студентів, оскільки він є як її структурним компонентом і одночасно важливим показником сформованості.
У проведеному нами дослідженні увага акцентувалась на роботах, присвячених формуванню ставлення особистості до природи (А.Н.Захлєбний, І.Д.Звєрєв, С.Г.Лебєдь, Т.М.Ліханова, І.Т.Суравєгіна та інш.). Більшість сучасних досліджень виконані на матеріалах окремих навчальних предметів (А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНОГО СВІТОГЛЯДУ СТАРШОКЛАСНИКІВ ЛІЦЕЮ МЕДИКО-БІОЛОГІЧНОГО ПРОФІЛЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок