Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНКУРЕНТНІ СТРАТЕГІЇ ФІРМ НА СВІТОВОМУ РИНКУ ТА ОСОБЛИВОСТІ ЇХ РЕАЛІЗАЦІЇ В УМОВАХ УКРАЇНИ (НА МАТЕРІАЛАХ РИНКУ ПОБУТОВОЇ ТЕХНІКИ)

КОНКУРЕНТНІ СТРАТЕГІЇ ФІРМ НА СВІТОВОМУ РИНКУ ТА ОСОБЛИВОСТІ ЇХ РЕАЛІЗАЦІЇ В УМОВАХ УКРАЇНИ (НА МАТЕРІАЛАХ РИНКУ ПОБУТОВОЇ ТЕХНІКИ)

Назва:
КОНКУРЕНТНІ СТРАТЕГІЇ ФІРМ НА СВІТОВОМУ РИНКУ ТА ОСОБЛИВОСТІ ЇХ РЕАЛІЗАЦІЇ В УМОВАХ УКРАЇНИ (НА МАТЕРІАЛАХ РИНКУ ПОБУТОВОЇ ТЕХНІКИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,45 KB
Завантажень:
469
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
Боліла Марія Миколаївна
удк 339.5
КОНКУРЕНТНІ СТРАТЕГІЇ ФІРМ НА СВІТОВОМУ РИНКУ ТА ОСОБЛИВОСТІ ЇХ РЕАЛІЗАЦІЇ В УМОВАХ УКРАЇНИ
(НА МАТЕРІАЛАХ РИНКУ ПОБУТОВОЇ ТЕХНІКИ)
Спеціальність 08.02.03 –
Організація управління, планування і регулювання економікою
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Дисертаційна робота виконана на кафедрі управління зовнішньоекономічною діяльністю Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, м. Київ.
Науковий керівник кандидат економічних наук, доцент
Расшивалов Дмитро Петрович,
доцент кафедри управління
зовнішньоекономічною діяльністю
Інституту міжнародних відносин
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Панченко Євген Григорович,
професор кафедри міжнародного менеджменту
Київського національного економічного університету
кандидат економічних наук, доцент
Карпінський Іван Федорович
доцент кафедри менеджменту
Київського національного лінгвістичного університету
Провідна установа Об’єднаний інститут економіки НАН України,
відділ світових економічних стратегій, м. Київ
Захист дисертації відбудеться “_6_” вересня 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.02 в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ - 119, вул. Мельникова, 36/1, зал засідань вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, к.12.
Автореферат розісланий “31” липня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Поліщук Л.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах становлення ринкових відносин в Україні, невід’ємною частиною яких є конкурентні відносини, усе актуальнішою стає проблема стратегічного планування конкурентної поведінки фірми, що дало б змогу досягти успіху в довгостроковій перспективі.
Більшість українських фірм підходять до вибору конкурентної стратегії швидше стихійно, відповідно до обставин, ніж як до процесу стратегічного планування. Як наслідок, фірми часто змінюють стратегічний курс, що призводить до неможливості досягти високих фінансових результатів та забезпечити подальший розвиток бізнесу. Відсутність у багатьох українських фірм процесів планування та формування стратегії діяльності, зокрема конкурентної стратегії, веде до їх неконкурентоспроможності як на зовнішньому, так і на внутрішньому ринку та до неминучого краху в майбутньому.
Необхідність формування конкурентної стратегії фірми набуває ще більшого значення в сучасних умовах глобалізації світової економіки, де основним стратегоформуючим чинником стає посилення конкуренції на всіх рівнях, у всіх процесах відтворення та перехід конкуренції в якісно новий стан, який дедалі частіше в економічній науці називають гіперконкуренцією. Процеси виникнення багатоаспектної, динамічної й агресивної конкуренції під тиском ринкових сил та внутрішніх і зовнішніх конкурентоспроможних чинників, безумовно, торкаються й України та вимагають з боку всіх учасників ринкових відносин ще більшої уваги до управління стратегічними процесами фірми з метою їх адаптації до умов ринку, що швидко змінюються.
Тому дослідження існуючої класифікації конкурентних стратегій та визначення їх пріоритетності для розроблення власної конкурентної поведінки фірми, аналіз зовнішніх і внутрішніх факторів впливу на діяльність компанії, механізму реалізації конкурентних стратегій компаній на світовому ринку та можливості застосування світового досвіду в умовах українського ринку стає все більш актуальним.
Цій проблемі, що стосується сфери стратегічного менеджменту та маркетингу, присвячені праці багатьох вітчизняних та іноземних учених, серед яких слід виділити
Г. Азоєва, І. Ансоффа, Г. Армстронга, Г.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: КОНКУРЕНТНІ СТРАТЕГІЇ ФІРМ НА СВІТОВОМУ РИНКУ ТА ОСОБЛИВОСТІ ЇХ РЕАЛІЗАЦІЇ В УМОВАХ УКРАЇНИ (НА МАТЕРІАЛАХ РИНКУ ПОБУТОВОЇ ТЕХНІКИ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок