Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> роль прозапальних цитокінів у прогресуванні діабетичної нефропатії

роль прозапальних цитокінів у прогресуванні діабетичної нефропатії

Назва:
роль прозапальних цитокінів у прогресуванні діабетичної нефропатії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,77 KB
Завантажень:
200
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Алексеєнко Роман Васильович
УДК : 616.61: 616.379-008.64: 612.112.94.015.2
роль прозапальних цитокінів у прогресуванні
діабетичної нефропатії
14.01.02 – внутрішні хвороби
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному медичному університеті МОЗ України
Науковий керівник: Заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор Семидоцька Жанна Дмитрівна, Харківський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри пропедевтики внутрішньої медицини №2.
Офіційні опоненти: Заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор Хворостінка Володимир Миколайович, Харківський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри факультетської терапії;
доктор медичних наук, професор Топчій Іван Іванович, ДП “Інститут терапії ім. акад. Л.Т. Малої” АМН України, завідувач відділом нефрології.
Провідна установа: Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України, кафедра пропедевтики внутрішніх хвороб №2, м. Київ.
Захист відбудеться “ 18 ” травня 2007р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.04 при Харківському державному медичному університеті за адресою: 61022, м. Харків, пр. Леніна, 4
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного
медичного університету (61022, м. Харків, пр. Леніна, 4).
 
Автореферат розісланий “__17” квітня 2007 р.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат мед. наук, доцент Т. В. Фролова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Діабетична нефропатія (ДН) залишається однією з актуальних проблем сучасної медицини. Вона розвивається у 28-40% хворих на цукровий діабет (ЦД) типу 1 та у 15-20% хворих на ЦД типу 2, має подовжену природну еволюцію, яка веде до незворотнього розвитку протеїнурії і ниркової недостатності.
Останні ниркові регістри свідчать про те, що від 21,7% до 32,4% усіх випадків термінальної хронічної ниркової недостатності пов’язані з діабетичною нефропатією. У США і Європі кожний третій пацієнт, що потребує гемодіалізу, хворіє на цукровий діабет.
Патогенез діабетичної нефропатії є предметом чисельних наукових досліджень у всьому світі. Ключовим ланцюгом у розвитку цього тяжкого ускладнення ЦД є тривала стійка гіперглікемія, яка спричиняє ендотеліальну дисфункцію, порушення локальної гемодинаміки та розвиток клубочкової гіперфільтрації. Останнім часом зростає інтерес до ролі цитокінів у прогресуванні ДН, особливо так званих прозапальних цитокінів, які активують метаболізм сполучної тканини, стимулюють проліферацію фібробластів, епітеліальних клітин, мезангіального матриксу, включаються як медіатори до кожної ланки імунозапальних процесів.
Серед прозапальних цитокінів найбільша увага приділяється фактору некрозу пухлини-? (ФНП?) та інтерлейкіну-1? (ІЛ-1б), що секретуються моноцитами/макрофагами, ендотеліоцитами і координують складний каскад локальних імунозапальних реакцій, які призводять до розвитку гломерулосклерозу. Вивчається значення ІЛ-1? та ФНП? як діагностичних і прогностичних маркерів ураження нирок на різних стадіях ДН, можливості цитокінової/антицитокінової терапії.
Все це свідчить про необхідність поглиблення наукових досліджень значення прозапальних цитокінів у розвитку та перебігу ДН, можливостей корекції зрушень у системі цитокінів, що має віддалити розвиток ураження нирок при ЦД, подовжити додіалізний період хронічної ниркової недостатності.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалася відповідно до плану науково-дослідних робіт Харківського державного медичного університету і є фрагментом комплексної НДР кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб №2 ХДМУ за темою: “Хронічна ниркова недостатність: корекція метаболічних та гемодинамічних порушень” (№ держреєстрації 0102U001863). При виконанні НДР дисертантом були проведені імунологічні дослідження прозапальних цитокінів (ІЛ-1? та ФНП?) у хворих на ДН з хронічною нирковою недостатністю, обгрунтована технологія проведення досліджень, виконані аналіз та узагальнення отриманих результатів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 



Реферат на тему: роль прозапальних цитокінів у прогресуванні діабетичної нефропатії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок