Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Теоретичні та методологічні основи цифрового моделювання рельєфу за фотограмметричними та картометричними даними

Теоретичні та методологічні основи цифрового моделювання рельєфу за фотограмметричними та картометричними даними

Назва:
Теоретичні та методологічні основи цифрового моделювання рельєфу за фотограмметричними та картометричними даними
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
34,86 KB
Завантажень:
397
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Міністерство освіти і науки України
Національний університет “Львівська політехніка”
Бурштинська Христина Василівна
УДК 528.92
Теоретичні та методологічні основи цифрового моделювання рельєфу за фотограмметричними та картометричними даними
Спеціальність 05.24.02 – фотограмметрія та картографія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Львів – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті “Львівська політехніка”
Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант:
доктор технічних наук, професор Дорожинський Олександр Людомирович, завідувач кафедри фотограмметрії та геоінформатики Національного університету “Львівська політехніка”.
Офіційні опоненти:
§ доктор географічних наук, професор Руденко Леонід Григорович, член-кореспондент НАН України, директор Інституту географії НАН України, м. Київ;
§ доктор технічних наук, професор Черваньов Ігор Григорович, завідувач кафедри соціально-економічної географії, природоохоронного менеджменту та геоінформатики Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, м. Харків;
§ доктор технічних наук, професор Мельник Володимир Миколайович, декан географічного факультету, завідувач кафедри екології, землевпорядкування та кадастру Волинського державного університету ім. Л. Українки, м. Луцьк.
Провідна установа: кафедра інженерної геодезії Івано-Франківського технічного університету нафти і газу Міністерства освіти і науки України, м. Івано-Франківськ.
Захист дисертації відбудеться 7 листопада 2003 року о 10 годині
на засіданні спеціалізованої ради Д 35.052.13 при Національному університеті “Львівська політехніка”
за адресою: 79013, м. Львів – 13, вул. С. Бандери, 12, ауд. ІІ навч. корпусу.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” за адресою 79013, м. Львів, вул. Професорська, 1.
Автореферат розісланий 26 вересня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Савчук С.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність наукової проблематики. Головним джерелом даних про земну поверхню і надалі залишаються карти, але в останні десять років інтенсивно впроваджуються методи, пов’язані з цифровим представленням земної поверхні та динаміки її змін. Кінець ХХ століття з його величезним за розмахом розвитком інформаційних технологій характеризується кардинальними змінами в інженерній науці та практиці. Тому закономірно, що сучасні методи комп’ютерного опрацювання інформації базуються на створенні цифрових моделей рельєфу (ЦМР), які слугують основою для ГІС і є пріоритетними для вирішення цілої низки наукових та народно-господарських завдань. Наприклад, інтерактивні методи проектування інженерних споруд, аналіз просторових даних, управління територіями вимагають подання інформації про місцевість в цифровій формі. В більшості задач власне ЦМР є незамінною формою подання інформації про Землю або її частин від глобального до субрегіонального рівнів.
Цифрова модель рельєфу визначена як цифрове і математичне представлення рельєфу місцевості на основі дискретної сукупності вихідних точок, які дозволяють з заданою точністю відтворити реальну поверхню та її структуру. Дані для створення ЦМР отримують з фотограмметричних вимірювань, з наземного (геодезичного) знімання, шляхом сканування горизонталей на картах з фіксацією результатів в цифровій формі, за матеріалами дистанційного зондування або з використанням лазерних та інших систем, які дають просторові координати точок місцевості.
Основні сфери застосування цифрових моделей пов’язані з визначенням та побудовою ізоліній (в топографії – горизонталей), побудовою профілів, визначенням вододілів та ліній стоку, вибором оптимальних трас доріг, каналів, меліоративних мереж, інших лінійних об’єктів, виділенням басейнів водозборів, визначенням обсягів земляних робіт, об’ємів вийнятих порід. Зростає кількість робіт, кінцевою метою яких стає отримання даних про зсувні, ерозійні та деформаційні процеси.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: Теоретичні та методологічні основи цифрового моделювання рельєфу за фотограмметричними та картометричними даними

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок