Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати: ДІАГНОСТИКА Й ЛІКУВАННЯ СПОЛУЧЕНОЇ ВЕГЕТО-КАРДІО-ДИГЕСТИВНОЇ ПАТОЛОГІЇ НА САНАТОРНО-КУРОРТНОМУ ЕТАПІ

Загрузка...

ДІАГНОСТИКА Й ЛІКУВАННЯ СПОЛУЧЕНОЇ ВЕГЕТО-КАРДІО-ДИГЕСТИВНОЇ ПАТОЛОГІЇ НА САНАТОРНО-КУРОРТНОМУ ЕТАПІ

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"

Загрузка...Назва:
ДІАГНОСТИКА Й ЛІКУВАННЯ СПОЛУЧЕНОЇ ВЕГЕТО-КАРДІО-ДИГЕСТИВНОЇ ПАТОЛОГІЇ НА САНАТОРНО-КУРОРТНОМУ ЕТАПІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
34,20 KB
Завантажень:
235
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Кримський республіканський науково-дослідний інститут фізичних методів лікування і медичної кліматології ім. І.М.Сєченова
На правах рукопису
КРЮЧКОВА ОЛЬГА МИКОЛАЇВНА
УДК:616:839+613.3-07:615.834
ДІАГНОСТИКА Й ЛІКУВАННЯ СПОЛУЧЕНОЇ ВЕГЕТО-КАРДІО-ДИГЕСТИВНОЇ ПАТОЛОГІЇ НА САНАТОРНО-КУРОРТНОМУ ЕТАПІ
14.01.33-курортологія і фізіотерапія
АВТОРЕФЕРАТ ДИСЕРТАЦІЇ НА ЗДОБУТТЯ НАУКОВОГО СТУПЕНЯ
ДОКТОРА МЕДИЧНИХ НАУК
Ялта – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Кримському державному медичному університеті ім.С.І.Георгієвського МОЗ України.
Науковий консультант: заслужений працівник освіти Украпни, доктор медичних наук, професор Буглак Микола Полікарпович, Кримський державний медичний університет ім.С.І.Георгієвського, завідувач кафедри гастроентерологіп та терапіп ФПО.
Офіційні опоненти:
- доктор медичних наук, професор Куніцина Людмила Олександрівна, Кримський республіканський НДІ фізичних методів лікування і медичної кліматології ім.І.М.Сєченова, провідний науковий співробітник відділу неврології.
- доктор медичних наук Поберська Валентина Олександрівна, Украпнський НДІ дитячоп курортологіп i фізіотерапіп МОЗ Украпни, заступник директора.
- доктор медичних наук, професор Шмакова Ірина Петрівна, Одеський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедрою фізіотерапії, медичної реабілітації і курортології, головний позаштатний фізіотерапевт МОЗ України.
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти МОЗ України ім.П.Л.Шупика, кафедра медичної реабілітації, фізіотерапії та курортології.
Захист відбудеться “10_” _січня__2003р. о _12_годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 53.610.01 при Кримському республіканському НДІ фізичних методів лікування і медичної кліматології ім. І.М.Сєченова (98603, Республіка Крим, м.Ялта, вул.Полікурівська,25).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Кримського республіканського НДІ фізичних методів лікування і медичної кліматології ім. І.М.Сєченова (98603, Республіка Крим, м.Ялта, вул. Полікурівська,25).
Автореферат розісланий 06.12.2002р.
Вчений секретар
Спеціалізованої ради, к.мед.н.,доцент П'янков О.Ф.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Згідно з літературними даними, вегетативні порушення в популяціп виявляються у 25-80% людей, які вважають себе практично здоровими. Ще частіше вони виявляються у хворих людей, особливо при патологіп органів травлення та кровообігу (О. Б. Бурма, А.Ю.Барановський,1995)
Як відомо, має місце й протилежна закономірність: психовегетативні порушення викликають функціональні захворювання внутрішніх органів, які з часом переходять у органiчні (С.А.Абакумов, 1996; А.П.Мешков,1999). Вегетативна патологія особливо часто виявляється у дітей і підлітків, а також у осіб, які зазнали впливу іонізуючого випромінювання (ІВ) після аваріп на ЧАЕС (В.А.Поберська,2002; Е.І Степанова та співавт; 2002; Н.І. Урсова та співавт., 2002; І.П. Шмакова,2002) Не менш часто, ніж вегетативні порушення, спостерігаються захворювання органів травлення (ЗОТ). Так, за даними епідеміологічного дослідження, ЗОТ виявляються у 50% мешканців міст, 28,8% із них мають сполучену дигестивну патологію (І. Ю.Скирда,2000). За статистичними даними МОЗ Криму, розповсюдження ЗОТ серед дорослого населення Криму складає 60-65%.
Не так часто, як ЗОТ, але все ж доволі часто спостерігається серцево-судинна патологія (Є.Н.Амосова,1998; Є.І.Чазов та співавт.,1992). У 59,2% хворих із ЗОТ виявляеється супутня патологія серця і судин. На жаль, у літературі слабко висвітлені питання діагностики та лікування сполученоп вегето-вісцеральноп патологіп.
У санаторіях часто спостерігаються хворі зі сполученою вегето-кардіо –дигестивною патологією (С.С.Солдатченко та співавт.,1996). Але в більшості випадків діагностується й лікується захворювання лише однієп з систем, що не дає повноцінного терапевтичного ефекту.
Таким чином, проблема діагностики й лікування в умовах санаторію сполученоп вегето-кардіо-дигестивноп патологіп є актуальною, тому що вона досить часто зустрічається, а питання пп діагностики й лікування розроблені недостатньо.

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Реферат на тему: ДІАГНОСТИКА Й ЛІКУВАННЯ СПОЛУЧЕНОЇ ВЕГЕТО-КАРДІО-ДИГЕСТИВНОЇ ПАТОЛОГІЇ НА САНАТОРНО-КУРОРТНОМУ ЕТАПІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок