Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Педагогічні умови розвитку креативності майбутніх учителів гуманітарного профілю у процесі фахової підготовки

Педагогічні умови розвитку креативності майбутніх учителів гуманітарного профілю у процесі фахової підготовки

Назва:
Педагогічні умови розвитку креативності майбутніх учителів гуманітарного профілю у процесі фахової підготовки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,66 KB
Завантажень:
264
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Тернопільський національний педагогічний університет
імені Володимира Гнатюка
ГРИНЕНКО Ігор Васильович
УДК 371.134+37.036+009
Педагогічні умови розвитку креативності
майбутніх учителів гуманітарного профілю
у процесі фахової підготовки
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Тернопіль – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Терещук Григорій Васильович,
Тернопільський національний педагогічний
університет ім. В. Гнатюка,
перший проректор.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Кічук Надія Василівна,
Ізмаїльський державний гуманітарний університет,
кафедра загальної та соціальної педагогіки, завідувач;
кандидат педагогічних наук
Шупта Оксана Володимирівна,
Хмельницький національний університет,
доцент кафедри іноземної філології.
Захист відбудеться 29 лютого 2008 року о 14.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 58.053.01 у Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка за адресою: 46027, м. Тернопіль, вул. М. Кривоноса, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці у Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка за адресою: 46027, м. Тернопіль, вул. М. Кривоноса, 2.
Автореферат розіслано 29 січня 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Чайка В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Сучасна епоха характеризується значним зростанням ролі знань у всіх сферах життя суспільства, що вимагає нових підходів до їх усвідомлення, засвоєння та застосування. Це ставить перед вищою освітою завдання переосмислити свою роль у підготовці фахівців нової генерації. Одним із шляхів вирішення цього завдання є креативна освіта, яку може забезпечити вчитель із нестандартним, самостійним мисленням. На цьому наголошується у законі України “Про вищу освіту” та в декларації Всесвітньої конференції з вищої освіти ЮНЕСКО "Вища освіта у XXI столітті: бачення та дії" (1998 р.), яка розглядає креативність як інноваційний навчальний підхід.
Загальні основи креативності висвітлено в наукових дослідженнях Д. Богоявленської, В. Моляко, О. Пономарьова, В. Роменця, С. Сисоєвої, Дж. Гілфорда, Д. Кугера, М. Ранко, Р. Стенберга, П. Торренса, Д. Треффінджера та інших. Розвиток креативності в різних аспектах досліджували: Л. Засєкіна (особливості формування професійно-творчого мислення майбутнього фахівця іноземної мови), Н. Кічук (методологічний та змістовий аналіз творчої особистості педагога), О. Морозов (формування креативності викладача вищої школи в системі неперервної освіти), М. Мусійчук (педагогічні умови ефективності розвитку творчих здібностей майбутніх учителів), Г. Сємьонова (педагогічні умови розвитку творчих здібностей студентів – майбутніх учителів на основі особистісно орієнтованого підходу), Г. Халюшова (розвиток лінгвістичної креативності студентів університету).
Проте проблема розвитку креативності студентів гуманітарного профілю не стала об’єктом окремого дослідження. Залишається не дослідженою низка важливих теоретико-практичних питань: не з’ясовані особливості, технологія та педагогічні умови розвитку креативності майбутніх учителів гуманітарних предметів, зміст яких відображає складний внутрішній світ людини, спрямований на формування її духовності – основи креативності.
Результати аналізу психолого-педагогічної літератури з проблем креативності та емпіричного досвіду підготовки вчителів дали змогу виявити низку суперечностей: між внутрішнім прагненням особистості творити та зовнішніми впливами освітнього та суспільного середовища, які мають стандартизуючий і знеособлюючий характер; використанням переважно репродуктивних методів роботи та необхідністю творчого засвоєння й застосування знань; потребою в неординарних, креативних учителях та відсутністю відповідного методичного й технологічного забезпечення для розвитку цих якостей у майбутніх фахівців у системі професійної підготовки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Педагогічні умови розвитку креативності майбутніх учителів гуманітарного профілю у процесі фахової підготовки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок