Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІКО-МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСУ РОЗВИТКУ МАЛИХ ПІДПРИЄМСТВ

ЕКОНОМІКО-МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСУ РОЗВИТКУ МАЛИХ ПІДПРИЄМСТВ

Назва:
ЕКОНОМІКО-МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСУ РОЗВИТКУ МАЛИХ ПІДПРИЄМСТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,03 KB
Завантажень:
90
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
НИКИФОРЧИН Ірина Володимирівна
УДК 519.86:658.78
ЕКОНОМІКО-МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ
ПРОЦЕСУ РОЗВИТКУ МАЛИХ ПІДПРИЄМСТВ
Спеціальність 08.03.02 — економіко-математичне моделювання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ — 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної кібернетики Прикарпатського університету імені Василя Стефаника Міністерства освіти і науки України, м. Івано-Франківськ.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Благун Іван Семенович,
Прикарпатський університет
імені Василя Стефаника,
завідувач кафедри економічної кібернетики.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Суслов Олег Павлович
Державний науково-дослідний інститут
інформатизації і моделювання економіки при
Національному інституті стратегічних
досліджень, провідний науковий співробітник
відділу моделювання програмно-цільового
управління;
кандидат економічних наук, доцент
Лук’яненко Ірина Григорівна,
Національний університет
“Києво-Могилянська Академія”,
заступник декана факультету
економічних наук, завідувач
кафедри фінансів.
Провідна установа : Харківський державний економічний
університет Міністерства освіти і науки України,
кафедра економічної кібернетики,
м. Харків
Захист відбудеться "07" червня 2004 року о 14.00 годині, на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.01 Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м.Київ, проспект Перемоги 54/1, ауд. 317.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м.Київ, проспект Перемоги 54/1, ауд. 201.
Автореферат розісланий "06 " травня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук, професор Шарапов О.Д.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасну стадію розвитку української економіки можна охарактеризувати як перехідний період, протягом якого відбуваються складні і суперечливі процеси трансформації існуючих економічних структур відповідно до нових реалій і утворення та розвитку нових категорій суб'єктів підприємництва. Світовий досвід свідчить, що важливим компонентом економіки, який забезпечує її гнучкість, мобільність та інноваційний потенціал, є малий бізнес.
Важливість прошарку малих підприємств не вичерпується їх часткою у валовому національному продукті. Соціальна роль малого бізнесу полягає у реалізації людського потенціалу особистостей зі значними організаційними, науково-технічними та комунікативними здібностями, у створенні робочих місць і формуванні середнього класу як основи громадянського суспільства. Крім того, малий бізнес є “фільтром”, який відбирає ідеї і професіоналів, які підіймаються на вищі суспільні щаблі.
Для реалізації своєї економічної і соціальної ролі малі підприємства як найвразливіший і найменш стійкий прошарок економіки потребують підтримки з боку держави і суспільства, до того ж не у вигляді епізодичних акцій, а в рамках цілісної і прозорої системи. Її компонентами повинні стати заходи, спрямовані на полегшення доступу до кредитно-інвестиційних ресурсів, страхування інвестицій, зниження податкового тиску, спрощення бюрократичних процедур тощо. Невід'ємною умовою успіху цієї системи є інформаційно-наукове забезпечення малих підприємств із застосуванням сучасних економіко-математичних методів та інформаційних технологій.
Специфіка малого бізнесу робить неможливим механічне перенесення на цю сферу методів і положень, розроблених для великого підприємництва. Відмінності стосуються у першу чергу відчутнішого впливу випадкових факторів, браку стабільних виробничих зв'язків, вузької спеціалізації і охоплення незначного сегмента ринку, недоступності широкої інформаційної бази як основи для маркетингових досліджень, непридатності до формалізації багатьох стратегічних управлінських проблем. Проблеми розвитку малих підприємств і його економіко-математичного моделювання відбито у працях вітчизняних та закордонних вчених, а саме П.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕКОНОМІКО-МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСУ РОЗВИТКУ МАЛИХ ПІДПРИЄМСТВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок