Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕФЕКТИВНІСТЬ КРЕДИТУВАННЯ ПІДПРИЄМСТВ РОЗДРІБНОЇ ТОРГІВЛІ

ЕФЕКТИВНІСТЬ КРЕДИТУВАННЯ ПІДПРИЄМСТВ РОЗДРІБНОЇ ТОРГІВЛІ

Назва:
ЕФЕКТИВНІСТЬ КРЕДИТУВАННЯ ПІДПРИЄМСТВ РОЗДРІБНОЇ ТОРГІВЛІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,39 KB
Завантажень:
289
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ХАРЧУВАННЯ ТА ТОРГІВЛІ
Мельник Лариса Олексіївна
УДК 658.14.012:658.87
ЕФЕКТИВНІСТЬ КРЕДИТУВАННЯ ПІДПРИЄМСТВ
РОЗДРІБНОЇ ТОРГІВЛІ
Спеціальність 08.07.05 економіка торгівлі та послуг
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному університеті харчування та торгівлі Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, професор
Власова Наталія Олексіївна,
Харківський державний університет харчування та торгівлі, завідувач кафедри економіки підприємств харчування та торгівлі
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Глущенко Віктор Володимирович,
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна,
завідувач кафедри фінансів та кредиту
кандидат економічних наук, доцент
Міценко Наталія Григорівна,
Львівська комерційна академія,
завідувач кафедри економіки підприємства
Провідна установа: Донецький державний університет економіки та
торгівлі ім. М. Туган-Барановського,
кафедра економіки підприємства,
Міністерство освіти і науки України, м. Донецьк
Захист відбудеться “23” червня 2006 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.088.02 Харківського державного університету харчування та торгівлі за адресою: 61051, м. Харків, вул. Клочківська, 333, ауд. 45.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного університету харчування та торгівлі за адресою: 61051, м. Харків, вул. Клочківська, 333.
Автореферат розісланий “15” травня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.Л. Савицька
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з галузей економіки України, що найбільш стрімко розвивається в сучасних умовах, є торгівля, обсяг обігу якої щорічно зростає на 10 - 20 %. У цій галузі використовується більше 7 % необоротних і 35 % оборотних активів народного господарства країни. Торгівля знаходиться на одному із перших місць за залученням інвестиційних ресурсів. Бурхливий розвиток галузі зумовлює підвищення ролі кредитних ресурсів як важливого джерела фінансування підприємств. Проте останнім часом спостерігається досить низький рівень обсягу та якості використання кредитних коштів підприємствами торгівлі, що зумовлено, з одного боку, недостатнім розвитком кредитного ринку України, а з іншого – відсутністю адекватного інструментарію, який забезпечує ефективність процесу кредитування підприємств, враховуючи галузеву специфіку формування капіталу. Вказані аспекти визначають актуальність наукових досліджень в галузі підвищення ефективності залучення і використання кредитних ресурсів в підприємствах торгівлі.
Окремі проблеми формування та використання кредитних коштів досліджували такі зарубіжні вчені-економісти: Сміт А., Рікардо Д., Шумпетер Й., Модільяні Ф., Міллер М., Бригхем Ю., Ван Хорн Дж.К., Гарнер Д., Уілсон П. та ін. Питання оцінки ефективності кредитування в процесі господарської діяльності підприємств розглядали в своїх працях Балабанов І.Т., Ковальов В.В., Крутик А.Б., Крейніна М.М., Савчук В.П., Стоянова О.С., Лаврушин О.І., Терещенко О.О., Глущенко В.В. та ін. Дослідження безпосередньо в торгівлі за цим напрямком здійснювали вітчизняні вчені: Бланк І.О., Мазаракі А.А., Ушакова Н.М., Лігоненко Л.О., Іванчук Р.А. та ін.
Аналіз опублікованих праць і практика господарської діяльності на підприємствах свідчать про недостатню розробку принципово важливих питань, пов’язаних з узагальненням та систематизацією напрямків оцінки умов залучення й ефективності використання кредитних ресурсів, методичних рекомендацій для побудови ефективної політики залучення кредитних ресурсів з урахуванням сучасних умов функціонування підприємств торгівлі.
Актуальність проблем підвищення ефективності кредитування, недостатність їх теоретичного розгляду та практичного застосування на підприємствах торгівлі зумовили вибір теми дисертаційної роботи, мету, завдання та напрямки дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕФЕКТИВНІСТЬ КРЕДИТУВАННЯ ПІДПРИЄМСТВ РОЗДРІБНОЇ ТОРГІВЛІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок