Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Організаційно-економічні інструменти ризик-менеджменту екологічних небезпек

Організаційно-економічні інструменти ризик-менеджменту екологічних небезпек

Назва:
Організаційно-економічні інструменти ризик-менеджменту екологічних небезпек
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,69 KB
Завантажень:
436
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна академія наук України
Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень
Ізотов Сергій Олександрович
УДК 330.131.7:504.062(477)
Організаційно-економічні
інструменти ризик-менеджменту екологічних небезпек
Спеціальність 08.08.01 – Економіка природокористування
і охорони навколишнього середовища
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Одеса – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському національному політехнічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Харічков Сергій Костянтинович,
Інститут проблем ринку та економіко-
екологічних досліджень НАН України,
заступник директора з наукової роботи
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Мельник Леонід Григорійович,
Сумський державний університет Міністерства
освіти і науки України,
завідувач кафедри економіки
кандидат економічних наук
Андрєєва Наталія Миколаївна,
Одеський припортовий завод,
головний спеціаліст
Провідна установа: Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, відділ методології сталого розвитку та екологічної безпеки (м. Київ)
Захист відбудеться “ 29 ” травня 2003 р. о 14.00. годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.177.01 в Інституті проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044, м. Одеса, Французький бульвар, 29.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044, м. Одеса, Французький бульвар, 29.
Автореферат розісланий “ 18 ” квітня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Тараканов М. Л.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Досягнення сталого соціально-економічного розвитку України потребує узгодження стратегій, що спрямовані на економічний зріст і охорону навколишнього середовища. Нерегульований ринковий механізм не забезпечує автоматичного рішення багатьох екологічних проблем. Стан сучасної української економіки ускладнює положення справ в екологічному середовищі. Існує серйозна небезпека подальшого погіршення екологічної ситуації. Її обумовлюють: не дотримування підприємствами технологічної дисципліни, зріст аварійності виробництва; зріст ризику техногенних катастроф, що обумовлений значним зносом устаткування у всіх галузях національної економіки, а також реалізацією екологічно небезпечних проектів і застосуванням недосконалих технологій; фінансові труднощі підприємств не дозволяють здійснювати природоохоронні заходи; неузгодженість рішень, які приймають органи влади всіх рівнів, в галузі використання природних ресурсів і забезпечення екологічної безпеки через відсутність в законодавстві положень про розмежування їх повноважень.
Рівень безпеки проживання населення, що склався в Україні, визначається величиною ризику як від можливих природних і техногенних катастроф, так і від негативних процесів, що поступово формуються в навколишньому природному середовищі і в середовищі самого населення. Тому рішення проблем прогнозування, попередження і зниження втрат від катастроф і небезпечних подій набуває великого значення для подальшого розвитку України як незалежної держави.
Особливого значення тепер набуває формування раціональної і дієвої системи організаційно-економічних інструментів ризик-менеджменту екологічних небезпек на національному, регіональному, місцевому рівнях стосовно до умов ринкової економіки. Ця система повинна бути спрямована на реалізацію сучасної еколого-економічної безпеки держави з використанням комбінації взаємозалежних цілей, засобів, еколого-економічних критеріїв прийняття рішень в галузі природокористування, охорони природи і розв’язання ресурсно-екологічних проблем з мінімальними витратами праці і коштів.
В останні роки спостерігається інтенсифікація наукових досліджень і експериментальних прикладних розробок щодо проблем управління ризиками, економіки катастроф.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Організаційно-економічні інструменти ризик-менеджменту екологічних небезпек

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок