Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБРАЗ ФІЗИЧНОГО Я: СТАНОВЛЕННЯ ТА ДЕФОРМАЦІЇ У ПАЦІЄНТІВ З КОСМЕТИЧНИМИ ВАДАМИ

ОБРАЗ ФІЗИЧНОГО Я: СТАНОВЛЕННЯ ТА ДЕФОРМАЦІЇ У ПАЦІЄНТІВ З КОСМЕТИЧНИМИ ВАДАМИ

Назва:
ОБРАЗ ФІЗИЧНОГО Я: СТАНОВЛЕННЯ ТА ДЕФОРМАЦІЇ У ПАЦІЄНТІВ З КОСМЕТИЧНИМИ ВАДАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,67 KB
Завантажень:
162
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ М.П. ДРАГОМАНОВА
МОЛЯКО РОКСОЛАНА ВАЛЕНТИНІВНА
УДК 159.923.2:179.8:646.7.
ОБРАЗ ФІЗИЧНОГО Я: СТАНОВЛЕННЯ ТА ДЕФОРМАЦІЇ
У ПАЦІЄНТІВ З КОСМЕТИЧНИМИ ВАДАМИ
19.00.04 – медична психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі психодіагностики та медичної психології факультету соціології та психології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: член-кореспондент АПН України, доктор психологічних наук, професор
Бурлачук Леонід Фокович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри психодіагностики та медичної психології.
Офіційні опоненти:  доктор психологічних наук, професор
Шестопалова Людмила Федорівна,
Інститут неврології, психіатрії та наркології АМН України, завідувач відділу медичної психології;
кандидат психологічних наук
Сорокіна Олена Анатоліївна,
Академія праці та соціальних відносин Федерації профспілок України, доцент кафедри соціальної роботи та практичної психології.
Провідна установа:  Національна медична академія післядипломної освіти
імені П.Л. Шупика,
кафедра дитячої, соціальної та судової психіатрії, Міністерство охорони здоров’я України, м. Київ.
Захист відбудеться “21” червня 2006 р., о 17.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .053.10 в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова, 01030, Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, 01030, Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розіслано “20” травня 2006 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.В. Долинська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останні роки все більшого значення набуває проблема впливу зовнішності людини на її успішність у різних сферах діяльності: професійній, комунікативній, лідерській тощо. Люди з привабливою зовнішністю можуть досягати більших успіхів у житті, краще налагоджувати соціальні стосунки, ніж непривабливі (П. Хеден). Недоліки зовнішності, вади (реальні або надумані) можна долати різними шляхами. Допомогти в цьому людині можна не лише медичними втручаннями (косметологія, пластична хірургія), а й психологічними методами.
Про значення і роль Я згадується вже у давньогрецьких філософів (Сократ, Марк Аврелій). Ґрунтовні дослідження цієї проблеми в зарубіжній медичній психології починаються в середині минулого століття, а в Україні –лише в останні роки. Виник новий напрям – психології тілесності, яка вивчає суб’єктивне відображення людиною власного фізичного тіла.
Слід зазначити, що існує певна невизначеність відносно терміну „образ фізичного Я”. У зарубіжній психології здебільшого вживається термін „образ тіла” (body image), суперечки існують лише відносно розуміння цього поняття. Наприклад: образ тіла розглядається як складна комплексна єдність сприймань, установок, оцінок, уявлень, пов’язаних як з тілесною зовнішністю, так і з функціями тіла (С. Фішер; Р. Шонц); образ тіла розглядається як результат психічного відображення, як певна розумова картина свого власного тіла (Д.Бенет; Дж. Чаплін). У вітчизняній психології не існує єдиного терміну, а вживається ряд понять, що характеризують однакові чи близькі за змістом психічні явища. Найбільш поширеними є поняття „образ фізичного Я” (або „образ тілесного Я”) та „образ тіла”. Образ тіла – уявлення особистості про зовнішність, про ступінь естетичності будови тіла (А.О. Реан). У сучасній довідниковій літературі з психології наводиться таке визначення образу тіла: образ тіла – системотворчий структурний елемент образу Я, уявлення про себе в аспекті тілесності.
У психологічній літературі також вживається конструкт „схема тіла” (М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОБРАЗ ФІЗИЧНОГО Я: СТАНОВЛЕННЯ ТА ДЕФОРМАЦІЇ У ПАЦІЄНТІВ З КОСМЕТИЧНИМИ ВАДАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок