Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЮВАННЯ ЗБІРНИХ КОМБІНОВАНИХ ЗЕНКЕРІВ ЗА РАХУНОК ПРИПУСТИМОГО ЗМЕНШЕННЯ ВУЗЛІВ КРІПЛЕННЯ РІЖУЧИХ ПЛАСТИН

УДОСКОНАЛЮВАННЯ ЗБІРНИХ КОМБІНОВАНИХ ЗЕНКЕРІВ ЗА РАХУНОК ПРИПУСТИМОГО ЗМЕНШЕННЯ ВУЗЛІВ КРІПЛЕННЯ РІЖУЧИХ ПЛАСТИН

Назва:
УДОСКОНАЛЮВАННЯ ЗБІРНИХ КОМБІНОВАНИХ ЗЕНКЕРІВ ЗА РАХУНОК ПРИПУСТИМОГО ЗМЕНШЕННЯ ВУЗЛІВ КРІПЛЕННЯ РІЖУЧИХ ПЛАСТИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,99 KB
Завантажень:
235
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ДОНЕЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
Сурженко Андрій Миколайович
УДК 621. 9. 029
УДОСКОНАЛЮВАННЯ ЗБІРНИХ КОМБІНОВАНИХ ЗЕНКЕРІВ ЗА РАХУНОК ПРИПУСТИМОГО ЗМЕНШЕННЯ ВУЗЛІВ КРІПЛЕННЯ РІЖУЧИХ ПЛАСТИН
Спеціальність 05.03.01. - процеси механічної обробки,
верстати та інструменти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Донецьк - 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі “Металорізальні верстати та інструменти” у Донецькому державному технічному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор Малишко Іван Олександрович, Донецький державний технічний університет, професор кафедри металорізальних верстатів та інструментів
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Перепелиця Борис Олексійович, Харківський державний політехнічний університет, професор кафедри різання матеріалів та різальних інструментів,
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Гузенко Віталій Семенович, Донбаська державна машинобудівна академія, доцент кафедри металорізальних верстатів та інструментів.
Провідна установа:
Запорізький державний технічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра “Верстати та інструменти”, м. Запоріжжя.
Захист відбудеться 22 лютого 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.052.04. у Донецькому державному технічному університеті за адресою: 83000, м. Донецьк, вул. Артема, 58.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького державного технічного університету за адресою 83000, м. Донецьк, вул. Артема, 58.
Автореферат розіслано 18 січня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук, доцент Івченко Т.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Зростання вартості швидкорізальних сталей і твердих сплавів обумовлює збільшення витрат на виробництво й експлуатацію інструменту. Зменшити витрати можна за рахунок скорочення питомої ваги цих матеріалів у конструкції інструменту.
Існуючі конструкції збірних зенкерів мають громіздкий вузол кріплення, що викликає збільшення розмірів ріжучої пластини, і, відповідно, зростання витрат інструментального матеріалу. Крім того, громіздкий вузол кріплення зменшує розміри стружкових канавок, що ускладнює відвід стружки із зони обробки і викликає її пакетування. Це вимагає робити додаткові виводи інструменту для її видалення, що веде до зниження продуктивності обробки отворів.
Існуючі конструкції збірних зенкерів із багатогранними непереточуваними пластинами не завжди гарантують малий вузол кріплення й оптимальні геометричні параметри ріжучої частини, що погіршує умови різання і транспортування стружки. Найбільш істотно ці недоліки виявляються в комбінованих зенкерах, де зрізаються великі об'єми матеріалу.
З огляду на те, що зенкери є найбільше поширеним інструментом після свердел, у якості об'єкта досліджень прийнятий даний вид інструменту.
Усунення недоліків, властивих існуючим конструкціям збірних комбінованих зенкерів, можливо за рахунок розробки форми ріжучої пластини і вузла її кріплення з мінімальними параметрами шляхом мінімізації сил, які сприймаються елементами кріплення. Це забезпечить збільшення розмірів стружкових канавок і поліпшить відвід стружки.
Методика мінімізації сил, що діють на вузол кріплення, може бути здійснена на основі методів математичного моделювання роботи зенкерів.
У дисертаційній роботі пропонується зменшення витрат на інструмент за рахунок уніфікації основних конструктивних елементів зенкера.
Зв'язок роботи з науковими програмами кафедри. Виконана робота здійснена в рамках державної теми Г-2-94 (реєстраційний номер ) і є складовою частиною наукових досліджень - розробка теорії проектування комбінованих зенкерів, що проводить кафедра “Металорізальні верстати та інструменти”.
Мета роботи і задачі досліджень. Мета роботи - вдосконалювання збірних комбінованих зенкерів за рахунок припустимого зменшення вузлів кріплення ріжучих пластин, що забезпечує економію інструментальних матеріалів і поліпшення умов для розміщення і транспортування стружки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЮВАННЯ ЗБІРНИХ КОМБІНОВАНИХ ЗЕНКЕРІВ ЗА РАХУНОК ПРИПУСТИМОГО ЗМЕНШЕННЯ ВУЗЛІВ КРІПЛЕННЯ РІЖУЧИХ ПЛАСТИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок