Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕСТЕТИЧНА ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ У ХАРКІВСЬКОМУ УНІВЕРСИТЕТІ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ – ПОЧАТОК ХХ СТ.)

ЕСТЕТИЧНА ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ У ХАРКІВСЬКОМУ УНІВЕРСИТЕТІ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ – ПОЧАТОК ХХ СТ.)

Назва:
ЕСТЕТИЧНА ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ У ХАРКІВСЬКОМУ УНІВЕРСИТЕТІ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ – ПОЧАТОК ХХ СТ.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,03 KB
Завантажень:
91
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Харківський національний педагогічний
університет імені Г.С.Сковороди
ШУМСЬКА ОЛЬГА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 378 (091)
ЕСТЕТИЧНА ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ
У ХАРКІВСЬКОМУ УНІВЕРСИТЕТІ
(ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ – ПОЧАТОК ХХ СТ.)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному педагогічному університеті
імені Г.С.Сковороди Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Штефан Людмила Андріївна,
Харківський національний педагогічний університет
імені Г.С.Сковороди, професор кафедри історії
педагогіки та порівняльної педагогіки;
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Побірченко Наталія Семенівна,
Уманський державний педагогічний
університет імені Павла Тичини,
проректор з наукової роботи;
кандидат педагогічних наук, доцент
Пономарьова Галина Федорівна,
Харківський гуманітарно-педагогічний
інститут, ректор.
Провідна установа: Луганський національний педагогічний
університет імені Тараса Шевченка,
кафедра педагогіки, Міністерство освіти
і науки України, м. Луганськ.
Захист відбудеться “21” березня 2007 року о 13 годині на
засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.053.04 Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди за адресою: 61002, м. Харків, вул Артема, 29, ауд. № 216.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди за адресою: 61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. № 215-В.
Автореферат розісланий “19” лютого 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Кузнецова О.Ю.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. У сучасних умовах модернізації національної системи освіти пріоритетним завданням освітньої політики України є організація цілісного науково обгрунтованого виховного процесу, орієнтованого на загальнолюдські цінності - формування творчої, діяльної, інтелектуально розвиненої і духовно багатої людини. Гуманізація освіти, викликана необхідністю подолання пануючого у сучасному суспільстві культу техніцизму, споживацтва й прагматизму, визначила провідним напрямом Національної доктрини розвитку освіти в Україні у ХХІ столітті забезпечення високої художньо-естетичної освіченості і вихованості особистості.
Важливу стратегію розвитку освітянської галузі держави сьогодні визначає радикальне реформування змісту і форм педагогічної освіти. Розширення функцій учителя в сучасному суспільстві, ускладнення завдань та змісту виховання молоді зумовлюють підвищення вимог до його підготовки як громадянина вільної, демократичної України і водночас “громадянина світу”, зміни орієнтирів у його педагогічній діяльності – від просвітництва до життєтворчої та культуротворчої місії. Уходження України до Європейського освітнього простору потребує посиленої уваги до естетичної підготовки майбутнього вчителя, яка має здійснюватись на багатокультурній основі через толерантне ставлення до етнічних особливостей, релігії та культури різних народів і водночас – гордості й поваги до власних національно-культурних здобутків.
Суттєвим напрямом переоцінки усталених поглядів, джерелом збагачення теорії і практики естетичної підготовки майбутнього вчителя у вищих навчальних закладах є глибоке вивчення і творче осмислення з сучасних позицій історичного досвіду вітчизняних університетів, гідне місце серед яких посідає Харківський. Заснований у 1805 році, він зробив не тільки вагомий внесок у розвиток освіти та світової наукової думки, а й відіграв величезну роль у поширенні естетичних знань, став центром освіти і культури Східної та Південної України. З іменами його професорів та вихованців пов’язані найкращі сторінки історії вітчизняної науки і культури. Так, всесвітнє визнання отримали відомі вчені-вихованці університету: І.Мєчніков, Д.Багалій, Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ЕСТЕТИЧНА ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ У ХАРКІВСЬКОМУ УНІВЕРСИТЕТІ (ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ – ПОЧАТОК ХХ СТ.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок