Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОЛИВАННЯ ТА НАДІЙНІСТЬ СИСТЕМ ТУРБОАГРЕГАТ-ФУНДАМЕНТ-ОСНОВА З УРАХУВАННЯМ ВИПАДКОВОСТІ ПАРАМЕТРІВ

КОЛИВАННЯ ТА НАДІЙНІСТЬ СИСТЕМ ТУРБОАГРЕГАТ-ФУНДАМЕНТ-ОСНОВА З УРАХУВАННЯМ ВИПАДКОВОСТІ ПАРАМЕТРІВ

Назва:
КОЛИВАННЯ ТА НАДІЙНІСТЬ СИСТЕМ ТУРБОАГРЕГАТ-ФУНДАМЕНТ-ОСНОВА З УРАХУВАННЯМ ВИПАДКОВОСТІ ПАРАМЕТРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,51 KB
Завантажень:
288
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
“ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
КРАСНІКОВ СЕРГІЙ ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 539:534
КОЛИВАННЯ ТА НАДІЙНІСТЬ
СИСТЕМ ТУРБОАГРЕГАТ-ФУНДАМЕНТ-ОСНОВА
З УРАХУВАННЯМ ВИПАДКОВОСТІ ПАРАМЕТРІВ
Спеціальність 05.02.09 – Динаміка та міцність машин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України, м. Харків.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Жовдак Валерій Алексійович,
Національниий технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, професор кафедри динаміка та міцність машин.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Симоновський Віталій Іович,
Сумський державний аграрний університет, професор кафедри проектування технічних систем;

кандидат технічних наук, доцент
Шатохін Володимир Михайлович,.
Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, доцент кафедри теоретичної механіки.
Провідна установа: Інститут проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України; м.Харків.
Захист відбудеться “18” червня 2003 року о 1630 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .050.10 у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе,21.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”
Автореферат розісланий ”15“ травня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Бортовой В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасні турбоустановки є високонавантаженими об'єктами, що працюють в умовах інтенсивного динамічного і теплового впливу. Незважаючи на ці умови експлуатації, до турбоустановок пред'являються підвищені вимоги до рівнів вібрацій, величин залишкових деформацій, тріщиностійкості і безпеки всієї конструкції в цілому. У теперішній час більш 75 % вітчизняних турбоагрегатів виробили свій проектний ресурс і знаходяться в експлуатації більше 25 років. Тривала експлуатація систем турбоагрегат-фундамент-основа (ТФО) привела до формування цілого комплексу факторів,що безпосередньо впливають на надійність цих конструкцій. До їхнього числа можна віднести взаємодію фундаменту з основою і внутрішні фізико-хімічні процеси, що відбуваються в матеріалі фундаменту. Незважаючи на багаторічну будівельну практику, великий обсяг накопиченого експериментального матеріалу і значні теоретичні розробки, питання, пов'язані з взаємодією споруд з основою і деградацією властивостей залізобетонних фундаментів, залишаються одними з найбільш складних і недостатньо вивчених. Особливо гостро зазначені проблеми виникають при модернізації системи ТФО, пов'язаної з заміною старої турбіни, що виробила свій ресурс, на нову (з більшим к.к.д., потужністю) та установкою її на старий фундамент.
Приведені обставини вказують на актуальність вирішення проблеми, пов'язаної з прогнозом вібра-ційного стану і надійності турбоагрегатів з урахуванням випадкової зміни характеру взаємодії фундаменту з основою і фізико-механічних характеристик матеріалу фундаменту при тривалій його експлуатації.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до розділів науково-дослідних робіт за 1997-1999 рр. “Розробка методів теоретичного та експериментального дослідження динаміки, міцності, надійності складних, в тому числі адаптивних механічних систем, які знаходяться в умовах інтенсивного навантаження, що взаємодіють з різними полями та середовищами з урахуванням термо-, магніто-, електро-пружності деформованих тіл”(№ Д.Р.0197U001903) та 2000-2002 рр. “Розробка теоретичних та експериментальних методів дослідження коливань та надійності складних роторних систем з метою збільшення їх ресурсу та зниження енергетичних витрат на виготовлення та експлуатацію” (№ Д.Р. 0100U001651).
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є розробка методичного і програмного забезпечення для аналізу впливу випадкових просідань колон фундаменту та випадкової зміни модулю пружності його матеріалу під час експлуатації на вібраційні характеристики і показники надійності системи ТФО при вібраційних відмовах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: КОЛИВАННЯ ТА НАДІЙНІСТЬ СИСТЕМ ТУРБОАГРЕГАТ-ФУНДАМЕНТ-ОСНОВА З УРАХУВАННЯМ ВИПАДКОВОСТІ ПАРАМЕТРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок