Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАСООБМІН ПРИ ХІМІЧНОМУ РОЗКЛАДІ ФОСФАТНОЇ СИРОВИНИ У ВИРОБНИЦТВІ ЕКСТРАКЦІЙНОЇ ФОСФОРНОЇ КИСЛОТИ

МАСООБМІН ПРИ ХІМІЧНОМУ РОЗКЛАДІ ФОСФАТНОЇ СИРОВИНИ У ВИРОБНИЦТВІ ЕКСТРАКЦІЙНОЇ ФОСФОРНОЇ КИСЛОТИ

Назва:
МАСООБМІН ПРИ ХІМІЧНОМУ РОЗКЛАДІ ФОСФАТНОЇ СИРОВИНИ У ВИРОБНИЦТВІ ЕКСТРАКЦІЙНОЇ ФОСФОРНОЇ КИСЛОТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,53 KB
Завантажень:
275
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ "ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА"
ВОЛІКОВА НАТАЛЯ МИКОЛАЇВНА
УДК 661.63:66.015.23
МАСООБМІН ПРИ ХІМІЧНОМУ РОЗКЛАДІ
ФОСФАТНОЇ СИРОВИНИ У ВИРОБНИЦТВІ
ЕКСТРАКЦІЙНОЇ ФОСФОРНОЇ КИСЛОТИ
05.05.13 - машини та апарати хімічних виробництв
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів - 1998
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі хімічної інженерії та промислової екології
Державного університету "Львівська політехніка"
Науковий керівник— | доктор технічних наук, професор
ГУМНИЦЬКИЙ Ярослав Михайлович
Державний університ "Львівська політехніка",
завідувач кафедри хімічної інженерії та промислової екології
Офіційні опоненти— | доктор технічних наук, ст. наук. співр.
МАЛЬОВАНИЙ Мирослав Степанович
ВАТ ГІРХІМПРОМ, м. Львів,
завідувач лабораторії хімічної інженерії та промислової екології—
кандидат технічних наук, ст. наук. співр.
БОГАЧОВ Володимир Григорович
Національний технічний університет "Київський політехнічний інститут",
завідувач лабораторії комплексної хімічної переробки сировини та відходів
Провідна установа— | Сумський державний університет,
кафедра хімічної техніки та промислової
екології, м. Суми
Захист відбудеться “18” травня 1998р. о 14:00 на засіданні спеціалізованної вченої ради Д35.052.09 при Державному університеті "Львівська політехніка" за адресою:
290646, Львів-13, пл. Св. Юра 3/4, корп. 9, ауд. 214.
З дисертацією можна ознайомитись в науково–технічній бібліотеці Державного університету "Львівська політехніка" за адресою: Львів-13, вул. Професорська 1.
Автореферат розіслано “15” квітня 1998 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ______________ Вахула Я.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток промисловості мінеральних добрив є одним з центральних напрямків інтенсифікації сільського господарства та вирішення проблеми забезпечення населення продуктами харчування. Важливу роль серед поживних речовин, що поставляються у складі мінеральних добрив, відіграють сполуки фосфору, в основу отримання яких покладено процес виробництва фосфорної кислоти.
Основною стадією одержання екстракційної фосфорної кислоти (ЕФК) є розклад фосфатів кислотами, що базується на масообмінних процесах в системі тверде тіло–рідина. У процесі хімічної взаємодії утворюється багатокомпонентна система, що складається з рідкої та газоподібної фаз, а в деяких випадках також твердих продуктів реакції. Рідкі продукти впливають на кінетику масообміну, змінюючи в'язкість та густину пульпи. Тверді продукти можуть осідати на поверхні фосфатів, сповільнюючи доступ реагенту до поверхні взаємодії. Бульбашки газу, які зароджуються, ростуть та відриваються з поверхні фосфату, руйнують пограничний шар рідини та перемішують її в об'ємі, інтенсифікуючи процес масообміну. З другого боку відбувається часткова ізоляція утвореним газом твердої поверхні від доступу реагенту. Не зважаючи на значний досвід експлуатації промислових установок, методи виробництва ЕФК поки що не є оптимальними як в технологічному, так і в енергетичному планах.
Таким чином, розклад фосфатів – це складний дифузійно-контрольований масообмінний процес, при якому вплив продуктів реакції, а також дисперсності сировини на кінетику є значним. Аналіз впливу цих факторів на масообмін фосфатів з кислотами є актуальним з точки зору удосконалення основної стадії процесу отримання екстракційної фосфорної кислоти – кислотного розкладу фосфатів.
В Україні до сьогоднішнього часу потреба в фосфатній сировині покривалася за рахунок апатитового концентрату Хібінських родовищ. Зменшення поставок апатитового концентрату обумовлює необхідність розвитку власної фосфатної сировинної бази та розробки технологій по виробництву добрив на її основі.
Робота виконувалась згідно Державної науково–технічної програми 5.53.10 "Нетрадиційні види мінеральної сировини (пошук, оцінка, видобування і використання) (№ державної реєстрації 0193U040347), що фінансувалася Державним комітетом України з питань науки і технологій та відповідає науковому напрямку кафедри "Масообмін в системах з твердою фазою".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: МАСООБМІН ПРИ ХІМІЧНОМУ РОЗКЛАДІ ФОСФАТНОЇ СИРОВИНИ У ВИРОБНИЦТВІ ЕКСТРАКЦІЙНОЇ ФОСФОРНОЇ КИСЛОТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок