Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КРИТИКА ПРИНЦИПУ ІСТОРИЗМУ В КОНТЕКСТІ ФІЛОСОФІЇ ПОСТМОДЕРНІЗМУ

КРИТИКА ПРИНЦИПУ ІСТОРИЗМУ В КОНТЕКСТІ ФІЛОСОФІЇ ПОСТМОДЕРНІЗМУ

Назва:
КРИТИКА ПРИНЦИПУ ІСТОРИЗМУ В КОНТЕКСТІ ФІЛОСОФІЇ ПОСТМОДЕРНІЗМУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,58 KB
Завантажень:
227
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
УДК 930.1:165.6/.8
ПАВЛОВ ЮРІЙ ВАЛЕРІЙОВИЧ
КРИТИКА ПРИНЦИПУ ІСТОРИЗМУ В КОНТЕКСТІ
ФІЛОСОФІЇ ПОСТМОДЕРНІЗМУ
Спеціальність 09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ-2003
 
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Ящук Тамара Іванівна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри філософії.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор, академік
Академії педагогічних наук України
Андрущенко Віктор Петрович,
Національний педагогічний університет
ім. М. П. Драгоманова, ректор;
кандидат філософських наук, доцент
Шморгун Олександр Олександрович,
Інститут світової економіки і міжнародних
відносин НАН України,
старший науковий співробітник відділу
глобальних систем сучасної цивілізації.
Провідна установа: Інститут філософії ім. Г. С. Сковороди НАН України, відділ соціальної філософії.
Захист відбудеться 24 листопада 2003 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.17 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) філософських наук у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 328.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, зал № 12.
Автореферат розіслано 22 жовтня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Скрипка П. І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сучасний етап розвитку філософського знання характеризується зміною пізнавальної парадигми як в цілому, так і в площині філософії історії. Мається на увазі дистанціювання від класичних історіософських конструкцій, локалізованих в межах “проекту Модерну”, і пошук нових шляхів та методів пізнавальної практики. Така стратегія знаходить своє концептуальне втілення у філософії постмодернізму як специфічної форми саморефлексії, особливої світоглядної і гносеологічної парадигми, в рамках якої здійснюється осмислення сучасності та історичного минулого. Постмодернізм категорично заперечує, відкидає варіанти пояснення розвитку соціуму, в основі яких лежить принцип історизму. Історизм як уособлення зв”язку між минулим і майбутнім, детермінованості суспільних явищ і подій, закономірного характеру їх змін – все це та багато іншого – виноситься "за дужки" історії. Постмодерністське світобачення, яке виходить далеко за рамки традиційних наукових установок і філософських конструкцій, викликало до життя широкий спектр реакцій – від радикально-нігілістичного заперечення його до бурхливого схвалення.
Основна тема більшості інтелектуальних дискусій останнього часу – тема вичерпаності, кризи “проекту Модерну”, або навпаки, його незавершеності і життєдайності. Питання про сутність класичної історицистської методології, її характерні риси і особливості, когнітивний потенціал, можливість його реалізації в сучасних умовах знаходяться в центрі уваги цих дискусій. Разом з тим нагальними є дослідження специфіки новітніх гносеологічних конструктів в площині історичного знання, а також критичної рефлексії постмодернізму стосовно попередніх пізнавальних парадигм. Мова йде про необхідність глибокого аналізу постмодерністської філософії, в рамках якої відбувається не стільки переоцінка, скільки заперечення традиційних пізнавальних моделей. В цьому контексті надзвичайно актуальним стає питання про доцільність зміни пізнавальних стратегій стосовно історичної практики, можливість трансформації, пристосування класичних зразків світоглядного і наукового освоєння історичного буття до вимог сучасності.
Зв”язок з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертації узгоджена з планами науково-дослідної роботи філософського факультету університету та кафедри філософії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: КРИТИКА ПРИНЦИПУ ІСТОРИЗМУ В КОНТЕКСТІ ФІЛОСОФІЇ ПОСТМОДЕРНІЗМУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок