Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Історіографія національно-культурного та духовного життя українського селянства 20-30-х рр. ХХ ст.

Історіографія національно-культурного та духовного життя українського селянства 20-30-х рр. ХХ ст.

Назва:
Історіографія національно-культурного та духовного життя українського селянства 20-30-х рр. ХХ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
37,47 KB
Завантажень:
63
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Національна академія наук україни
Інститут української археографії та джерелознавства
Імені м.с.грушевського
Дровозюк Степан Іванович
УДК 903.1: 930.85 (477) 323.325 19”
Історіографія національно-культурного та духовного життя українського селянства
20-30-х рр. ХХ ст.
07.00.06 – історіографія, джерелознавство
та спеціальні історичні дисципліни
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора історичних наук
Київ-2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі архівознавства та спеціальних галузей історичної науки Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий консультант: доктор історичних наук, професор
Калакура Ярослав Степанович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, кафедра
архівознавства та спеціальних
галузей історичної науки, професор
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Коцур Анатолій Петрович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, кафедра української
історії та етнополітики, завідувач
доктор історичних наук, професор
Масненко Віталій Васильович,
Черкаський національний університет
імені Б.Хмельницького,
проректор з наукової роботи
доктор історичних наук, професор
Удод Олександр Андрійович,
Видавництво “Ґенеза”, головний редактор
Провідна установа: Інститут історії України НАН України,
відділ історії України 20-30-х рр. ХХ ст.
Захист відбудеться 27 квітня 2006 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.228.01 в Інституті української археографії та джерелознавства імені М.С.Грушевського НАН України за адресою: 01001, м.Київ, вул.Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту української археографії та джерелознавства імені М.С.Грушевського НАН України (01001, вул.Трьохсвятительська, 4).
Автореферат розісланий 26 березня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Песчаний О. О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Українська історіографія переживає важливі процеси, провідними з яких є подолання ідеологічних нашарувань доби тоталітаризму, відродження національних традицій та інтеграція у світовий історіографічний простір. Усвідомивши обмеженість пояснення історичного розвитку виключно політико-ідеологічними та соціально-економічними чинниками, сучасні українські історики дедалі активніше опановують духовно-культурну сторону людського буття як на теоретичному, так і на конкретно-історичному рівнях.
Актуальність пропонованого дослідження зумовлена, по-перше, необхідністю подальшого утвердження та розвитку людинознавчої традиції української історіографії, історико-психологічного та соціологічного підходів, основи яких були закладені ще у другій половині ХІХ ст. При цьому йдеться не про механічне повернення до минулого, а про переосмислення досвіду попередніх поколінь. По-друге, історіографічне дослідження національно-культурного та духовного життя українського селянства має важливе науково-теоретичне та практичне значення для реалізації в українській дослідницькій практиці ідей антропологічно орієнтованої історії, що значною мірою визначають зміст сучасного історичного знання. По-третє, історіографічний аналіз культурно-духовних процесів в українському селі 20-30-х рр. має важливе значення у зв’язку з тим, що внаслідок соціально-економічних експериментів та ідеологічної експансії в духовній сфері українського селянства сталися зміни, що негативно вплинули на долю українського народу. Осмислення цих складних та суперечливих процесів вимагає поглиблення історичної критики, узагальнення накопиченого досвіду та пошуку ефективних пізнавальних засобів. По-четверте, необхідність історіографічного аналізу національно-культурного та духовного життя українського села продиктована також дисбалансом між зростанням кількості публікацій з історії України 20-30-х рр. та їх історіографічним осмисленням. Переоцінка подій 20-30-х рр., що відбулася у зв’язку із змінами ідейно-політичних засад суспільства та національним відродженням, ще не дає завершеного знання про глибинні культурно-духовні процеси.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: Історіографія національно-культурного та духовного життя українського селянства 20-30-х рр. ХХ ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок