Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЖАНРОВО-СТИЛЬОВІ ОСОБЛИВОСТІ БІОГРАФІЧНОГО РОМАНУ-ПОШУКУ

ЖАНРОВО-СТИЛЬОВІ ОСОБЛИВОСТІ БІОГРАФІЧНОГО РОМАНУ-ПОШУКУ

Назва:
ЖАНРОВО-СТИЛЬОВІ ОСОБЛИВОСТІ БІОГРАФІЧНОГО РОМАНУ-ПОШУКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,44 KB
Завантажень:
474
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ
ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ВОЛОДИМИРА ГНАТЮКА
САВЕНКО ІРИНА ЛЕОНІДІВНА
 
УДК 82. – 312. 6.09
ЖАНРОВО-СТИЛЬОВІ ОСОБЛИВОСТІ
БІОГРАФІЧНОГО РОМАНУ-ПОШУКУ
10.01.06 теорія літератури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Тернопіль 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української літератури Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка, Міністерство освіти і науки України (м. Луганськ).
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Галич Олександр Андрійович,
Луганський національний педагогічний
університет імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри української літератури.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук,
Гнатюк Михайло Іванович,
професор кафедри теорії літератури
та порівняльного літературознавства,
Львівський національний університет
імені Івана Франка (м. Львів);
кандидат філологічних наук,
Біловус Леся Іванівна,
доцент кафедри теорії літератури
та порівняльного літературознавства,
Тернопільський національний педагогічний
університет імені Володимира Гнатюка (м. Тернопіль).
Провідна установа: Кіровоградський національний педагогічний університет
імені Володимира Винниченка, кафедра української
літератури та журналістики, Міністерство освіти і науки
України, м. Кіровоград.
Захист відбудеться 11 жовтня 2006 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К58.053.02 у Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка (46027, м. Тернопіль, вул. М. Кривоноса, 2).
Із дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка (46027, м. Тернопіль, вул. М.Кривоноса, 2).
Автореферат розіслано 10 вересня 2006 р.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради В.Л. Гижий


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Документально-біографічна проза, як органічна складова сучасної документалістики, на новітньому етапі виявляє себе в специфічних жанрових варіаціях і знаходить різноманітне стильове виявлення. Документально-біографічні жанри актуалізують увагу на раніше замовчуваних або ідеологічно-спотворених літературних явищах, переосмислюють роль відомих особистостей в історії людства, будують оригінальні наукові гіпотези тощо. Внаслідок цього з’являються численні „відгалуження”, що являють собою варіанти розуміння історії очима сучасного митця.
Аналіз літературно-мистецького контексту документально-біографічної прози межі століть свідчить, що вона в останній третині ХХ – початку ХХІ ст. оновила вже відомі жанрові форми (біографія-есе, біографічна новела, роман-есе, мемуарний роман, роман-дослідження тощо) і збагатилася численними жанровими різновидами та міжжанровими гібридними модифікаціями (псевдобіографія, біографія-самосвідоцтво, роман-факт, роман-мозаїка, роман-пошук, роман-монтаж, біографічний пунктирний роман, повість-документ, пошукові мемуари, біографічний інтелектуальний бестселер тощо).
Означені процеси свідчать про те, що сучасна документально-біографічна проза має надзвичайно рухомі межі жанрів і вільну специфіку в стильовому оформленні. Особливо це стосується нового тлумачення й трансформації традиційних жанрових форм. Роман, який має величезні потенційні можливості у відображенні складних стосунків людини із розмаїтим соціально-культурним оточенням, опинився саме на такому „роздоріжжі”. Останнім часом у літературознавстві все частіше з’являються думки про те, що роман – надзвичайно вільна літературна форма, яка була активно сприйнята документалістикою, тому що має у своєму потенціалі здатність до численної кількості видозмін у своїй родо-жанровій формі.
Новітній біографічний роман – поле для різноманітних жанрових експериментів і стильових шукань. Серед величезної кількості жанрових різновидів і наджанрових модифікацій документально-біографічної прози особливе місце, на нашу думку, займає біографічний роман-пошук, специфіка якого у своїй основі має особливе відношення біографа до документального матеріалу, який використовує дослідник.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЖАНРОВО-СТИЛЬОВІ ОСОБЛИВОСТІ БІОГРАФІЧНОГО РОМАНУ-ПОШУКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок