Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛАСТЕРНИЙ ПІДХІД В ДОСЛІДЖЕННІ ПСЕВДОСПІНОВИХ МОДЕЛЕЙ

КЛАСТЕРНИЙ ПІДХІД В ДОСЛІДЖЕННІ ПСЕВДОСПІНОВИХ МОДЕЛЕЙ

Назва:
КЛАСТЕРНИЙ ПІДХІД В ДОСЛІДЖЕННІ ПСЕВДОСПІНОВИХ МОДЕЛЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,74 KB
Завантажень:
411
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКPАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИКИ КОНДЕНСОВАНИХ СИСТЕМ
На правах рукопису
БАРАН Остап Романович
УДК 538.9
КЛАСТЕРНИЙ ПІДХІД В ДОСЛІДЖЕННІ
ПСЕВДОСПІНОВИХ МОДЕЛЕЙ
01.04.02 – теоретична фізика
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
ЛЬВІВ – 2002


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Інституті фізики конденсованих систем Національної академії наук України
Науковий керівник– | доктор фізико-математичних наук, професор Левицький Роман Романович, Інститут фізики конденсованих систем НАН України, м. Львів, завідувач відділу теорії модельних спінових систем.
Офіційні опоненти |
доктор фізико-математичних наук Кориневський Микола Антонович, провідний науковий співробітник, Інститут фізики конденсованих систем НАН України, м. Львів;
кандидат фізико-математичних наук Бугрій Анатолій Іванович, старший науковий співробітник, Інститут теоретичної фізики ім. М.М.Боголюбова НАН України, м. Київ.
Провідна організація | Чернівецький національний університет ім. Ю.Федьковича,
м. Чернівці. |
Захист відбудеться “ 25 ” грудня 2002 року о “1530” на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.156.01 при Інституті фізики конденсованих систем Національної академії наук України за адресою: 79011, м. Львів, вул. Свєнціцького, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Інституту фізики конденсованих систем НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розіслано “ 22 ” листопада 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 35.156.01, | кандидат фіз.-мат. наук | Т.Є.Крохмальський | ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Псевдоспінові моделі мають широке застосування в сучасній теоретичній фізиці, оскільки за їх допомогою можна описати певні фізичні властивості цілого класу реальних об’єктів: магнетиків, сегнетоелектриків, сплавів, сумішей і т.д. Лише дуже обмежене число таких моделей може бути розв’язане точно. Тому актуальною є проблема розвинення та вдосконалення наближених методів опису псевдоспінових моделей. З цієї точки зору великий інтерес представляє кластерне наближення. В даному наближенні задачу взаємодіючих псевдоспінів в кластері розв'язують точно, що дозволяє частково врахувати короткосяжні кореляції, а взаємодію граничних вузлів кластера з їх найближчими сусідами, які не належать даному кластеру, враховують в дусі наближення молекулярного поля. Такий підхід виявляється досить ефективним при дослідженні термодинамічних характеристик псевдоспінових систем з короткосяжними взаємодіями. Для більш точного врахування короткосяжних кореляцій необхідно враховувати поправки, пов'язані із взаємодією кластерів. Кубо (Kubo P. J. Phys. Soc. Japan, 1962, 17) було запропоновано метод кластерних розвинень, який дозволяє систематично отримувати поправки до вільної енергії, пов’язані із взаємодією кластерів, і в рамках якого кластерне наближення отримується у першому порядку. Нам відомо лише декілька робіт, в яких використовували вищі від першого порядки кластерного розвинення. Проте, автори цих робіт обмежилися лише розглядом вузького температурного інтервалу в околі температури фазового переходу і показали збіжність результатів до точного з ростом порядку розвинення.
При наявності в системі поряд з короткосяжними взаємодіями також суттєвих далекосяжних кореляцій, що є характерним для широкого класу матеріалів, серед яких особливо слід виділити сегнетоактивні сполуки з водневими зв'язками та низькорозмірні магнетики, необхідний теоретичний підхід, який дозволив би використовувати різну техніку для адекватного врахування цих взаємодій. Юхновським, Левицьким та Сороковим (Юхновський І.Р., Левицький Р.Р., Сороков С.І. Condens. Matter Phys., 1993, No 1) було запропоновано для псевдоспінових моделей теорію базисного врахування короткосяжних кореляцій. Одним з наближень в рамках даного підходу може бути кластерне наближення за короткосяжними взаємодіями при врахуванні далекосяжних кореляцій в наближенні молекулярного поля (НМП) для термодинамічних характеристик або в наближенні хаотичних фаз (НХФ) для динамічних властивостей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: КЛАСТЕРНИЙ ПІДХІД В ДОСЛІДЖЕННІ ПСЕВДОСПІНОВИХ МОДЕЛЕЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок