Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Особливості формування і оцінки ефективності господарської діяльності в регіоні

Особливості формування і оцінки ефективності господарської діяльності в регіоні

Назва:
Особливості формування і оцінки ефективності господарської діяльності в регіоні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,87 KB
Завантажень:
466
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Сарахман Оксана Миколаївна
УДК 330.15:611.2
Особливості формування і оцінки ефективності господарської діяльності в регіоні
 
Спеціальність 08.10.01 – Розміщення продуктивних сил і регіональна економіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук
Львів – 2001
 
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті регіональних досліджень НАН України
Науковий керівник: Доктор економічних наук, професор
Побурко Ярослав Олексійович,
Інститут регіональних досліджень НАН України, завідувач відділу
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Мельник Алла Федорівна,
Тернопільська академія народного господарства, завідувач кафедри
кандидат економічних наук
Шевчук Любов Теодорівна,
Львівський національний університет ім. І.Франка, доцент
Провідна установа: Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, відділ комплексних досліджень розвитку і розміщення продуктивних сил, м. Київ
Захист дисертації відбудеться 10.07.2001 року о  год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий07.06.2001 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради, кандидат економічних наук В.І. Жовтанецький
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Вирішення проблем розроблення і реалізації регіональної політики в Україні, яка б забезпечувала зростання рівня соціально-економічного розвитку регіонів, підвищення рівня життя населення, нерозривно пов'язане із забезпеченням ефективності господарської діяльності.
Проблеми вибору механізмів формування методів та оцінки ефективності господарської діяльності в регіонах посилено перебували в колі наукових інтересів провідних науковців-економістів Е. Абдуллаєва, А. Аганбегяна, В. Воротилова, Н. Некрасова, В. Новожилова, Т. Хачатурова та багатьох ін.
В Україні останніми роками розвиваються наукові дослідження, які передбачають вивчення проблем регіональної політики із  задіянням механізмів ринкових відносин, зокрема, конкуренції менеджменту, маркетингу та ін., що знайшло відображення в працях О.І. Амоші, Б.М. Андрушківа, Г.І. Башнянина, В.Ф. Бесєдіна, П.Є. Бєлєнького, В.М. Геєця, В.С. Герасимчука, М.А. Козоріз, Є.В. Крикавського, О.Є. Кузьміна, В.К. Мамутова, І.О. Тивончука, Ф.І. Хміля і багатьох інших. Організаційно-економічні механізми політики соціально-економічного розвитку регіонів на базі ринкових відносин розроблялися в працях А.С. Даниленка, Б.М. Данилишина, М.І. Долішнього, С.І. Дорогунцова, С.М. Злупка, І.І. Лукінова, М.З. Мальського, А.Ф. Мельник, І.Р. Михасюка, В.І. Науменка, А.С. Романюка, В.І. Павлова, В.І. Пили, С.М. Писаренко, Я.О. Побурка, М.Г. Чумаченка, О.І. Шаблія, Л.Т. Шевчук та ін.
Однак залишаються не з'ясованими відповіді на питання про наукове формулювання критеріїв спрямування господарської діяльності в регіонах, про методи оцінки ефективності, про механізми впливу регіональних органів влади на ефективність господарської та ін.
Нерозробленість цих та інших проблем і зумовили вибір теми та зміст цього дисертаційного дослідження.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Виконання цієї роботи здійснювалось у рамках науково-дослідних тем, що виконувалися в Інституті регіональних досліджень НАН України.
Матеріали дисертаційного дослідження використано при розробленні науково-дослідних тем: “Розробка концепції і методичних матеріалів удосконалення економіко-статистичного аналізу соціально-економічного розвитку регіонів” (номер держреєстрації 01970012078); “Теоретичні засади регіональної політики” (номер держреєстрації 019U012834); “Розробка методології оцінки та порівняння соціально-економічного стану регіонів України на основі інтегральних показників” (номер держреєстрації 0100V003876).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Особливості формування і оцінки ефективності господарської діяльності в регіоні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок