Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕМУАРИ ЯК ДЖЕРЕЛО ДО ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОЇ РЕВОЛЮЦІЇ (березень 1917 - квітень 1918 рр.)

МЕМУАРИ ЯК ДЖЕРЕЛО ДО ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОЇ РЕВОЛЮЦІЇ (березень 1917 - квітень 1918 рр.)

Назва:
МЕМУАРИ ЯК ДЖЕРЕЛО ДО ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОЇ РЕВОЛЮЦІЇ (березень 1917 - квітень 1918 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,96 KB
Завантажень:
419
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Львівський національний університет
імені Івана Франка
Малик
Андрій Орестович
УДК 930.2 (093.32) (477)
МЕМУАРИ ЯК ДЖЕРЕЛО ДО ІСТОРІЇ
УКРАЇНСЬКОЇ РЕВОЛЮЦІЇ
(березень 1917 - квітень 1918 рр.)
Спеціальність: 07.00.06 - історіографія,
джерелознавство та спеціальні
історичні дисципліни
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів - 1999
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі новітньої історії України
Львівського національного університету імені Івана Франка
Міністерства освіти України
Науковий керівник:
доктор історичних наук, професор
Кондратюк Костянтин Костянтинович,
Львівський національний університет імені Івана Франка, завідувач кафедри новітньої історії України;
Офіційні опоненти:
доктор історичних наук
Крупський Іван Васильович,
Львівський національний університет імені Івана Франка, доцент кафедри радіомовлення і телебачення;
кандидат історичних наук
Гелей Степан Дмитрович,
Львівська комерційна академія,
завідувач кафедри історії та політології.
Провідна установа: Інститут української археографії та джерело-знавства імені М.Грушевського НАН України, відділ джерелознавства.
Захист відбудеться "7" грудня 1999 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 35.051.12 у Львівському національному університеті імені Івана Франка (290006, м.Львів, вул.Універси-тетська, 1).
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (290005, Львів, вул. Драгоманова, 5)
Автореферат розісланий 6 листопада 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук, доцент Сухий О.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В сучасних умовах закономірним є зростання інтересу до вітчизняної історії, зокрема до проблем, які не знайшли ще об'єктивного відображення в українській історіографії. Особливе місце серед таких тем займають події березня 1917 - квітня 1918 рр., які є визначальними віхами складного і тривалого процесу самовизначення України, коли було багато досягнуто у справі розбудови української державності, а ще більше не реалізовано, втрачено.
Сучасний стан дослідження революційних подій в Україні у 1917 - 1918 рр. вимагає залучення нових комплексів історичних джерел. Особливе місце серед них займають мемуари, оскільки значна частина документів з історії української революції була знищена у вирі визвольної боротьби.
Чимало українських істориків надавали особливого значення мемуарам як джерелу для дослідження історії України. Відомий бібліограф, учасник національно-визвольних змагань І.Кревецький вважав, що "історія без особистих споминів - це немов книга без ілюстрацій" Кревецький І. Українська мемуаристика. Її сучасний стан і значіння. - Кам”янець, 1919. - С. 21.. Великого значення мемуарам надавали І.Боберський, О.Назарук, Є.Чикаленко та інші українські діячі - активні учасники національно-визвольних змагань. Однак в історичних дослідженнях мемуарні видання не використовувалися у повній мірі.
Значення мемуарної літератури як джерела визначається, по-перше, наявністю в ній багатого фактологічного матеріалу, який може бути відсутнім в інших видах джерел; по-друге, мемуарна література насичена враженнями, спостереженнями, роздумами авторів про описувані події. Особливістю мемуарної літератури є те, що вона за своїм жанром є близькою до художньої, яскравіше від інших письмових джерел відображає пафос, колорит, дух часу, настрої та поведінку людей, їх героїзм і трагізм. Слід вказати на ще одну важливу їх особливість, яка, зокрема, полягає у тому, що вони містять не лише спогади, особисті враження, опис тих чи інших подій, але і елементи дослідницького характеру.
У силу певних умов політичного та ідеологічного характеру в історичних дослідженнях радянського періоду мемуари представників українського національно-визвольного руху, керівників білогвардійсь-кого руху до уваги не бралися. Тому із суто наукової точки зору важливість теми диктується необхідністю подолання догматичного підходу радянської історіографії до мемуарів як джерела, що оцінювалися не за їхньою об'єктивністю і правдивістю, а за політичною позицією їх авторів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МЕМУАРИ ЯК ДЖЕРЕЛО ДО ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОЇ РЕВОЛЮЦІЇ (березень 1917 - квітень 1918 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок