Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Правове регулювання комерційної реклами в Україні

Правове регулювання комерційної реклами в Україні

Назва:
Правове регулювання комерційної реклами в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,26 KB
Завантажень:
365
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Черемнова Антоніна Іванівна
УДК 347.4
Правове регулювання комерційної реклами
в Україні
спеціальність: 12.00.04 - господарське право; арбітражний процес
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ - 2000
Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі підприємницького та комерційного права Одеської національної юридичної академії.
Науковий керівник: доктор юридичних наук
Саніахметова Ніна Олексіївна,
завідуюча кафедрою підприємницького
та комерційного права,
Одеська національна юридична академія
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор, академік
Академії правових наук України,
Заслужений працівник народної освіти України
Підопригора Опанас Андронович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
кандидат юридичних наук
Подцерковний Олег Петрович,
Старший викладач кафедри
адміністративного та підприємницького права,
Одеський державний університет імені І.І. Мечнікова
Провідна установа: Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, кафедра правових основ підприємництва і фінансового права,
м. Харків
Захист відбудеться “12“ “грудня“ 2000 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.06 при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул.Володимирська, 60, ауд. 253).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (252033, м.Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розіслано “9“ “листопада” 2000року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат юридичних наук Боднар Тетяна Валеріївна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження.
Перехід України від планово-адміністративної до соціально-орієнтованої ринкової економіки викликав істотні зміни у всіх сферах громадського життя. В умовах відмови від адміністративно-командної системи управління економікою, усунення жорсткого централізованого планування, стимулювання і регулювання діяльності підприємців зростає роль реклами.
Реклама є складним і суперечливим поняттям і має як позитивні, так і негативні сторони. З одного боку, її вплив на економіку є сприятливим, оскільки вона сприяє росту економіки, капіталовкладень і числа робочих місць, підтримує конкуренцію, а також інформує споживачів і розширює ринки для нових товарів. З іншого боку, вона призводить до виснаження ресурсів, монополізації, може створювати бар'єри для вступу на ринок, протидіяти конкуренції, у чому виявляються негативні властивості реклами.
Настільки ж суперечливим є її вплив на споживачів. Забезпечуючи споживачів інформацією, будучи засобом контролю за якістю товарів, сприяючи збільшенню, підтримці або стабілізації попиту і забезпечуючи стимули для підвищення рівня життя, реклама в той же час нерідко подає непотрібну, марну інформацію або таку, що вводить в оману.
Особливо істотним є значення реклами в сфері економіки, оскільки вона сприяє зростанню виробництва, підтримує конкуренцію, розширює ринки збуту, стимулює створення нових, більш вдосконалених виробів, забезпечує споживачам більш широкий вибір, стримує ціни і сприяє розвитку конкуренції.
Перехід до ринкової економіки в Україні призвів не тільки до значного зростання ролі комерційної реклами, але й одночасно до необхідності правового регулювання рекламної діяльності, без якого така діяльність, не обмежена правовими та етичними нормами, здатна не стільки принести користь підприємництву, скільки шкоду суспільним та державним інтересам і правам споживачів.
Правове регулювання реклами націлене на запобігання і припинення недобросовісної реклами, що здатна нанести шкоду як майновим, так і немайновим правам громадян і юридичних осіб, суспільним інтересам.
Основним нормативним актом, що регулює рекламну діяльність в Україні, є Закон України “Про рекламу”.
Закон України “Про рекламу”, незважаючи на його загальну позитивну оцінку, комплексний характер, не регулює деякі аспекти рекламної діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Правове регулювання комерційної реклами в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок