Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АГРЕСІЯ В СИСТЕМІ КОМУНІКАЦІЇ “МАТИ – ДИТИНА” ЯК ФАКТОР СОЦІАЛЬНОЇ ДЕЗАДАПТОВАНОСТІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ

АГРЕСІЯ В СИСТЕМІ КОМУНІКАЦІЇ “МАТИ – ДИТИНА” ЯК ФАКТОР СОЦІАЛЬНОЇ ДЕЗАДАПТОВАНОСТІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ

Назва:
АГРЕСІЯ В СИСТЕМІ КОМУНІКАЦІЇ “МАТИ – ДИТИНА” ЯК ФАКТОР СОЦІАЛЬНОЇ ДЕЗАДАПТОВАНОСТІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,19 KB
Завантажень:
178
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ СОЦІАЛЬНОЇ ТА ПОЛІТИЧНОЇ ПСИХОЛОГІЇ
АПН УКРАЇНИ
ІСАЄНКО Ольга Сергіївна
УДК 159.9.316.6
АГРЕСІЯ В СИСТЕМІ КОМУНІКАЦІЇ “МАТИ – ДИТИНА” ЯК ФАКТОР СОЦІАЛЬНОЇ ДЕЗАДАПТОВАНОСТІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ
19.00.05 – соціальна психологія; психологія соціальної роботи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті соціальної та політичної психології АПН України.
Науковий керівник: | кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник
Горностай Павло Петрович, Інститут соціальної та політичної психології АПН України, завідувач лабораторії психології малих груп та міжгрупових відносин.
Офіційні опоненти: | доктор психологічних наук, доцент Власова Олена Іванівна,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, в.о. завідувача кафедри соціальної психології;
кандидат психологічних наук, доцент Тіхонова Марина Іванівна, Луганський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, завідувач кафедри філософії та соціології освіти.
Провідна установа: | Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна,
факультет психології, кафедра прикладної психології.
Захист відбудеться 5 липня 2007 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .457.01 в Інституті соціальної та політичної психології АПН України за адресою: 04070, м. Київ, вул. Андріївська,15.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Інституту соціальної та політичної психології АПН України за адресою: 04070, м. Київ, вул. Андріївська,15.
 
Автореферат розіслано 4 червня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат психологічних наук,
старший науковий співробітник Жадан І.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Дослідження шкільної дезадаптації, починаючи з середини 90-х років минулого століття, вирізняються соціально-психологічною спрямованістю. Останнім часом, аналізуючи її, різні автори (В. Є. Каган, О. Л. Венгер, Є. В. Новікова, М. Р. Бітянова, Л. В. Дзюбко, М. І. Тіхонова, Т.М. Титаренко, Л.А. Лєпіхова та ін.) роблять акцент не на результатах навчання, а на процесах соціальної взаємодії, стосунках зі значущими дорослими та емоційних переживаннях з приводу помилок (висока тривожність, конформність, нездатність до досягнення, недостатні самостійність та ініціатива, соціальна дезорієнтація, залежність, некритичне прагнення до лідерства тощо). Причини таких порушень слід шукати на ранніх етапах дитячого розвитку, насамперед у ранніх взаєминах дитини з матір'ю як основи для всіх наступних соціальних контактів.
Виникненню й розвитку агресії в системі комунікації матері та дитини в контексті відокремлення дитини від матері та формування у неї власних психологічних границь присвячені дослідження багатьох психоаналітиків. Нормальний адаптивний процес передбачає здатність матері зустрічатися з руйнівними нападами дитячої люті й забезпечувати межі цих переживань. Це дає дитині можливість використати стабільний образ матері у своїх екскурсіях з дослідження світу, розвиває ініціативу й активні засоби адаптації. Отже, важливим показником розвитку дитячого его є прояв і нейтралізація агресії у парі “мати – дитина” (М. Кляйн, Д. Віннікотт, Дж. Боулбі, М. Эйнсворт, М.Малер, К. Г. Юнг та ін.).
У процесі опису агресії за існуючих теоретичних підходів (З. Фрейд, К. Лоренц, Л. Берковіц, А. Міллер, Д. Зілман, А. Бандура та ін.) виникає проблема метамови та метапозиції щодо цього феномена. Її можна розв’язати в рамках сучасної етологічної моделі, що передбачає високий рівень рефлексії в процесі реєстрації структури й динаміки невербальної агресивної поведінки. Виділення в такій поведінці агресивно-попереджувальної, агресивно-конфліктної, агресивно-контактної стадій дає змогу досліджувати повний спектр агресивних станів і створює можливість для оцінювання агресії як соціально-нормативного феномена.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: АГРЕСІЯ В СИСТЕМІ КОМУНІКАЦІЇ “МАТИ – ДИТИНА” ЯК ФАКТОР СОЦІАЛЬНОЇ ДЕЗАДАПТОВАНОСТІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок