Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІКРОГЛІАЛЬНІ КЛІТИНИ МОЗКУ ЩУРІВ В ОНТОГЕНЕЗІ ТА ПРИ УРАЖЕННІ НЕРВОВОЇ ТКАНИНИ

МІКРОГЛІАЛЬНІ КЛІТИНИ МОЗКУ ЩУРІВ В ОНТОГЕНЕЗІ ТА ПРИ УРАЖЕННІ НЕРВОВОЇ ТКАНИНИ

Назва:
МІКРОГЛІАЛЬНІ КЛІТИНИ МОЗКУ ЩУРІВ В ОНТОГЕНЕЗІ ТА ПРИ УРАЖЕННІ НЕРВОВОЇ ТКАНИНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,12 KB
Завантажень:
412
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗІОЛОГІЇ ІМ.О.О.БОГОМОЛЬЦЯ
На правах рукопису
САВЧЕНКО ВАЛЕНТИНА ЛЕОНТІЇВНА
УДК 612.822
МІКРОГЛІАЛЬНІ КЛІТИНИ МОЗКУ ЩУРІВ В
ОНТОГЕНЕЗІ ТА ПРИ УРАЖЕННІ НЕРВОВОЇ ТКАНИНИ.
03.00.13-Фізологія людини і тварин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
КИЇВ - 1999


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі цитології
Інституту фізіології ім.О.О.Богомольця НАН України
Науковий керівник: професор НАН України, доктор медичних наук
Скібо Галина Григорівна
Інститут фізіології ім.О.О.Богомольця НАН України
зав. відділом цитології
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук Луханіна Олена Павлівна,
Інститут фізіологіїї ім.О.О.Богомольця НАН України.
доктор медичних наук Чайковський Юрій Богданович,
Національний медичний
университет ім.О.О.Богомольця, керівник відділом.
Провідна установа: Інститут геронтології АМН України.
Захист відбудеться “___16__”березня_1999 р. o”___14___”годині на засіданні спеціалізованої вченої ради при Інституті фізіології ім.О.О.Богомольця НАН України за адресою: 252024, м.Київ, вул.Богомольця 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фізіології ім.О.О.Богомольця НАН України за адресою: 252024, м.Київ, вул.Богомольця 4.
Автореферат розісланий “__08___”_лютого_1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор біологічних наук Сорокіна-Маріна З.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Мікрогліальні клітини є одним із типів гліальних клітин в центральній нервовій системі (ЦНС), вони характеризуються особливою морфологією та виконують трофічну, секреторну, фагоцитарну та інші функції. Протягом життя мікрогліальні клітини мають різні морфологічні характеристики і несуть різне функціональне навантаження в залежності від стану мозку. Вивчення мікрогліальних клітин в процесі онтогенезу показало, що протягом розвитку мозку мікрогліальні клітини зазнають цілий ряд фенотипових перетворень: амебоїдна мікроглія мігрує із субвентрикулярної зони у всі регіони і диференціюється в розгалужену мікроглію, яка розподіляється відносно рівномірно по всій тканині мозку.
Відомо, що в процесі розвитку нервової тканини, мікроглія сприяє виживанню нейронів та інших клітин мозку. При різних патологічних станах мозку мікрогліальні клітини відповідають на ураження активацією і експресією антигенів МНС класів 1 і 2, секрецією цитокінів (IL-1, TNF) (Buttini M. et al.,1996) і факторів росту (NGF, NT-3, TGF-) (Elkabes S. et al., 1996, Dobbertin A. et al., 1997). При дегенерації нейронів та інших клітин мозку мікрогліальні клітини виконують фагоцитарну функцію. Показано, що в процесі розвитку мозку, при його нормальному функціонуванні в зрілому стані та при різних патологічних впливах відбувається взаємодія мікрогліальних клітин з нейронами та іншими гліальними клітинами, але функції мікроглії в такій взаємодії залишаються не до кінця вивченими.
До теперішнього часу мікрогліальні клітини остаються найменьш вивченими в мозку в зв’язку з труднощами в їх ідентифікації. Відбувається постійний пошук специфічного маркера мікрогліальних клітин, який би зміг адекватно виявляти всю клітинну популяцію мікроглії і вивчати походження і функції цих клітин в нормі і при різних патологічних станах нервової тканини. На сьогодняшній день для виявлення мікрогліальних клітин використовують різні маркери, а саме: СR3 (complement type 3 receptor) (Perry V.H., 1994), глікопротеїн F4/80 (Lawson L.J. et al., 1990), ізолектин GSA I-В4 (із Griphonia Simplicifolia (GSA)) (Streit W.J. et al., 1990), фосфотирозин (PT) (Karp H.L. et al., 1994). Завдяки антитілам до цих антигенів є можливість ідентифікувати популяцію мікроглії в ЦНС. Однак, проблема полягяє в тому, що невідомо чи вся популяція мікроглії має ці антигени, або виборочно ідентифікується тільки певна частина мікрогліїальних клітин.
Недавно було виявлено, що ліпокортин 1 (LC1) (М.м. 35000) - глікопротеїн, є маркером мікроглії в мозку (Ahluwalia A. et al., 1996). LC1 зв’язується з фосфатидилсерінами мембран в присутності Са++ і є субстратом рецептора епідермального фактора росту за тирозином, медіатором глюкокортикоїдів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МІКРОГЛІАЛЬНІ КЛІТИНИ МОЗКУ ЩУРІВ В ОНТОГЕНЕЗІ ТА ПРИ УРАЖЕННІ НЕРВОВОЇ ТКАНИНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок