Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕЛЕКТРОФІЛЬНЕ СУЛЬФЕНІЛУВАННЯ І ПОЛІФТОРОАЛКІЛУВАННЯ 1-ФЕНІЛПІРАЗОЛІВ

ЕЛЕКТРОФІЛЬНЕ СУЛЬФЕНІЛУВАННЯ І ПОЛІФТОРОАЛКІЛУВАННЯ 1-ФЕНІЛПІРАЗОЛІВ

Назва:
ЕЛЕКТРОФІЛЬНЕ СУЛЬФЕНІЛУВАННЯ І ПОЛІФТОРОАЛКІЛУВАННЯ 1-ФЕНІЛПІРАЗОЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,92 KB
Завантажень:
330
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ОРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ
УДК 547.77
Ємець Сергій Васильович
ЕЛЕКТРОФІЛЬНЕ СУЛЬФЕНІЛУВАННЯ І ПОЛІФТОРОАЛКІЛУВАННЯ 1-ФЕНІЛПІРАЗОЛІВ
(02.00.03 - органічна хімія)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ-2000
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у відділі хімії органічних сполук сірки Інституту органічної хімії НАН України.
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор
Шермолович Юрій Григорович (Інститут органічної хімії НАН України, м.Київ, завідувач відділу)
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, провідний наук.співр.
Романов Микола Миколайович (Інститут
органічної хімії НАН України, м.Київ)
кандидат хімічних наук, старший наук.співр.
Сорочинський Олександр Євгенович
(Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України, м.Київ)
Провідна організація: Київський національний університет ім.Т.Г.Шевченка, хімічний факультет, кафедра органічної хімії
Захист дисертації відбудеться “20” квітня 2000р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.217.01 при Інституті органічної хімії НАН України (02094, Київ-94, вул.Мурманська, 5).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Інституту органічної хімії НАН України.
Автореферат розіслано “18” березня 2000р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради доктор хімічних наук,
професор Н.Г.Фещенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. 1-Заміщені піразоли набули широкого використання в промисловості, сільському господарстві і інших галузях людської діяльності завдяки різноманітності властивостей, які вони проявляють. Особливо цікавими в плані застосування в якості лікарських препаратів, пестицидів, комплексоутворюючих агентів є сірко- і фторовмісні піразоли. Отже, створення нових методів синтезу похідних 1-заміщених піразолів, в яких екзоциклічні замісники містять арил(алкіл)тіо-, арил(алкіл)сульфініл-, арил(алкіл)сульфоніл- або поліфтороалкільні фрагменти, є актуальним. Синтез названих сполук шляхом взаємодії піразолів із такими сірко- і фторовмісними електрофільними реагентами, як сульфенілхлориди, поліфторовані аліфатичні альдегіди і 1-нітро-2-поліфтороалкілетилени, є практично недослідженим напрямком хімії 1-заміщених піразолів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота є частиною науково-дослідної теми “Синтез та дослідження властивостей нових типів органічних сполук кніптогенів та халькогенів, а також функціоналізованих на їх основі краунефірів та каліксаренів” (№ Держреєстрації 0197 U 006263), що виконувалася в Інституті органічної хімії НАН України (1кв.1997р.-4кв.1999р.).
Мета роботи полягає в дослідженні реакцій 1-фенілпіразолів із сульфенілхлоридами, поліфторованими аліфатичними альдегідами та 1-нітро-2-поліфтороалкілетиленами, дослідженні хімічних властивостей отриманих сполук і у створенні на базі цих реакцій методів синтезу невідомих раніше сірко- і фторовмісних спіроциклічних похідних піразолінів.
Наукова новизна. В результаті проведеної роботи було розширено відомості про реакцію електрофільного сульфенілування 1-заміщених піразолів, досліджено нові реакції поліфтороалкілування 1-заміщених піразолів поліфторованими аліфатичними альдегідами і 1-нітро-2-поліфтороалкілетиленами. Запропоновано спосіб застосування 4-фталімідотіопіразолів для синтезу невідомих раніше амідів (піразол-4-іл)сульфенової кислоти і 2-піразолін-5-он-4-тіонів, а також спосіб отримання 4-поліфтороалкіліден-2-піразолін-5-онів із 5-гідрокси-4-(1-гідроксиполіфтороалкіл)піразолів. Досліджено реакцію [4+2] циклоприєднання 1,3-дієнів до 2-піразолін-5-он-4-тіонів і 4-поліфтороалкіліден-2-піразолін-5-онів.
Практична значимість. Розроблені методи синтезу ряду невідомих раніше 4-арилтіопіразолів, (піразол-4-іл)сульфенамідів, 4-(1-гідроксиполіфтороалкіл)-, 4-поліфтороалкілпіразолів і спіро[(2-піразолін-5-он)-4-циклічних] похідних.
Апробація роботи. Основні результати роботи було представлено на українсько-французькому семінарі за програмою INTAS, Київ (23-24.09.1999) і міжнародній конференції “Успехи современной органической и биоорганической химии”, Одеса (20-22.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: ЕЛЕКТРОФІЛЬНЕ СУЛЬФЕНІЛУВАННЯ І ПОЛІФТОРОАЛКІЛУВАННЯ 1-ФЕНІЛПІРАЗОЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок