Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОЛЕКУЛЯРНІ МЕХАНІЗМИ УТВОРЕННЯ ФІБРИНУ ТА ФІБРИНОЛІЗУ

МОЛЕКУЛЯРНІ МЕХАНІЗМИ УТВОРЕННЯ ФІБРИНУ ТА ФІБРИНОЛІЗУ

Назва:
МОЛЕКУЛЯРНІ МЕХАНІЗМИ УТВОРЕННЯ ФІБРИНУ ТА ФІБРИНОЛІЗУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,87 KB
Завантажень:
204
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України
______________________________________________________________
ЛУГОВСЬКОЙ Едуард Віталійович
УДК 577.112: 612.115
МОЛЕКУЛЯРНІ МЕХАНІЗМИ УТВОРЕННЯ
ФІБРИНУ ТА ФІБРИНОЛІЗУ
03.00.04 – біохімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора біологічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є монографія.
Робота виконана у відділах молекулярної імунології і структури та функції білка Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України.
Науковий консультант –
Офіційні опоненти:
Провідна установа –
Захист відбудеться 24 січня 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.240.01 в Інституті біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України, за адресою: 01601 Київ, вул. Леонтовича 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту біохімії
ім. О.В. Палладіна НАН України, (Київ, вул. Леонтовича 9.)
Автореферат розісланий 22 грудня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кірсенко О.В.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дисертації. У наш час головною причиною смертності населення в індустріально розвинених країнах є захворювання, пов’язані з порушеннями функціонування серцево-судинної системи. Зокрема, це такі захворювання, як інфаркт міокарду, інсульт головного мозку, емболія легеневих артерій, які супроводжуються чи є наслідком аномальної активації системи зсідання крові. У крові людини функціонують дві антагоністичні системи – зсідання крові та фібриноліз. Перша приводить до утворення тривимірної сітки фібрину, яка є каркасом будь-якого тромбу, а друга – до розщеплення фібрину та руйнування тромбу. Центральним білком системи зсідання крові є фібриноген. У результаті активації системи зсідання утворюється тромбін, який відщеплює від фібриногену два фібринопептиди А та перетворює фібриноген у фібрин дезАА, здатний до спонтанної полімеризації. Полімеризація фібрину здійснюється за рахунок міжмолекулярної взаємодії комплементарних сайтів молекули – центрів полімеризації, що утворені певними амінокислотними залишками. На сьогоднішній день вважається доведеним, що перша стадія полімеризації – побудова протофібрил із мономерних молекул фібрину дезАА – відбувається завдяки взаємодії пари комплементарних центрів полімеризації “А”–“а” [Laudano A.P., et al, 1978; Everse S.J., et al, 1998]. Після досягнення критичної довжини протофібрили асоціюють латерально за участі специфічних центрів латеральної асоціації, які були відкриті за допомогою рентгеноструктурного аналізу [Yang Z., et al, 2000]. На цій стадії значно прискорюється відщеплення тромбіном фібринопептидів В, і молекули фібрину дезАА в складі протофібрили перетворюються у фібрин дезААВВ із додатковою полімеризаційною активністю, яка забезпечується взаємодією іншої відомої пари комплементарних центрів полімеризації – “B”–“b” [Laudano A.P., et al, 1978; Everse S.J., et al, 1998]. Однак є експериментальні дані, які свідчать про існування додаткових комплементарних центрів полімеризації в центральному Е- та периферичному D- доменах фібрину [Siebenist K.R., et al, 1990; Moskowitz K.A., et al, 1994]. Паралельно з утворенням протофібрил та фібрил відбуваються специфічні процеси їх галуження, які й приводять до формування тривимірної фібринової сітки [Weisel J.W., 1986]. Полімеризація фібрину є прикладом одного з найскладніших процесів самозбирання надмолекулярних структур у живих організмах. Тому дослідження даного процесу має фундаментальне значення. Враховуючи те, що фібринова сітка є структурною основою будь-якого тромбу, дослідження механізмів утворення фібрину та його руйнування є актуальною проблемою клінічної медицини.
Руйнування полімерного фібрину забезпечується, головним чином, завдяки ферментативній дії плазміну. Цей фермент каталізує гідроліз фібрину до розчинних продуктів. Серед останніх особливе місце займає D-димер, який утворюється при розщепленні плазміном фібрину, стабілізованого фактором XIIIa.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: МОЛЕКУЛЯРНІ МЕХАНІЗМИ УТВОРЕННЯ ФІБРИНУ ТА ФІБРИНОЛІЗУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок