Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> САМОРОЗПОВСЮДЖУЮЧА ВЗАЄМОДІЯ ПЕРОКСИДНИХ СПОЛУК НАТРІЮ З СОЛЯМИ КАДМІЮ, ЦИНКУ І КУПРУМУ(І)

САМОРОЗПОВСЮДЖУЮЧА ВЗАЄМОДІЯ ПЕРОКСИДНИХ СПОЛУК НАТРІЮ З СОЛЯМИ КАДМІЮ, ЦИНКУ І КУПРУМУ(І)

Назва:
САМОРОЗПОВСЮДЖУЮЧА ВЗАЄМОДІЯ ПЕРОКСИДНИХ СПОЛУК НАТРІЮ З СОЛЯМИ КАДМІЮ, ЦИНКУ І КУПРУМУ(І)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,58 KB
Завантажень:
445
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Мнускіна Юлія Володимирівна
УДК 546:661.49:543.22:662.661
САМОРОЗПОВСЮДЖУЮЧА ВЗАЄМОДІЯ ПЕРОКСИДНИХ СПОЛУК НАТРІЮ
З СОЛЯМИ КАДМІЮ, ЦИНКУ І КУПРУМУ(І)
Спеціальність: 02.00.01 – неорганічна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Донецьк – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Донецькому національному технічному університеті (ДонНТУ) Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор хімічних наук, с.н.с.
Шаповалов Валерій Васильович,
Донецький національний технічний університет,
завідувач кафедри „Прикладна екологія
та охорона навколишнього середовища”
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Калібабчук Валентина Олександрівна,
Національний медичний університет
імені О.О.Богомольця,
завідувач кафедри загальної хімії, м.Київ
доктор хімічних наук, професор
Штеменко Олександр Васильович,
Український державний хіміко-технологічний
університет, завідувач кафедри неорганічної хімії,
м. Дніпропетровськ
Провідна установа: Інститут загальної та неорганічної хімії
ім. В. І. Вернадського НАН України, відділ
неорганічної хімії, м. Київ
Захист відбудеться 31 травня 2006 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К11.052.06 при Донецькому національному технічному університеті за адресою: 83000, м. Донецьк, вул. Артема, 58, навчальний корпус 7, ауд 7.405.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці ДонНТУ за адресою:
Україна, 83000, м. Донецьк, вул. Артема, 58, навчальний корпус 2.
Автореферат розісланий 28 квітня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради К11.052.06, к. х. н., доцент _____________________ О. І. Волкова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Пероксидні сполуки лужних металів, зокрема, Na2O2 й NaO2, відрізняє висока реакційна спроможність. У цих сполуках кисень знаходиться в активній формі. Із цим пов’язана можливість практичного використання даних сполук як джерел хімічно зв’язаного кисню, для відбілювання різних матеріалів, очищення стічних вод і газових викидів, для синтезу інших пероксидних сполук, регенерації повітря в умовах замкнутого циклу.
Особливий інтерес представляють реакції пероксиду й супероксиду натрію з низкою речовин, зокрема з солями, що взаємодіють в режимі саморозповсюдження, тобто сильно екзотермічної взаємодії хімічних речовин в конденсованій фазі. Незважаючи на це, саморозповсюджуючі твердофазні реакції пероксидних сполук натрію з солями залишаються мало дослідженими. Достатньо докладно вивчена взаємодія пероксиду й супероксиду натрію з сульфатами ряду металів, перхлоратом магнію і галогенідами свинцю. Для цих систем визначена кінетика окремих стадій процесу, складені адекватні математичні моделі. Для пероксидно-сульфатних систем був встановлений факт сталості температур взаємодії. У випадку NaO2 це пояснюється його розкладом до Na2O2. Для Na2O2 підвищення його реакційної спроможності й, відповідно, температура взаємодії з сульфатами, не знайшли пояснення. Також були встановлені два механізми взаємодії в пероксидно-сульфатних системах, що відрізняються для s-, p-металів і для d-металів. Одночасно взаємодія з солями металів (n-1)d10, які займають проміжне положення між солями типових d-металів і солями p-металів, не вивчалося.
Також треба відзначити, що висока реакційна спроможність пероксидних сполук натрію, яка значно зростає при нагріванні, створює умови для розвитку в пероксидвмісних системах неконтрольовано високих швидкостей і температур (аж до вибуху). Тому керування саморозповсюджуючою взаємодією (СРВ) в пероксидно-сольових системах й її прогнозування є складним завданням, для вирішення якого необхідні уявлення як про особливості, так і про загальні закономірності цього процесу. Очевидно також, що без вивчення достатньо простих систем пероксид-сіль неможливе дослідження більш складних систем, що містять пероксид натрію й суміш солей. Такі системи перспективні для розвитку нетрадиційних методів отримання складних неорганічних сполук (в тому числі комплексних) або складних оксидних систем, що мають, наприклад, властивості сегнетоелектриків або феритів, а також для утилізації у твердій фазі солей токсичних металів та їх сумішів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: САМОРОЗПОВСЮДЖУЮЧА ВЗАЄМОДІЯ ПЕРОКСИДНИХ СПОЛУК НАТРІЮ З СОЛЯМИ КАДМІЮ, ЦИНКУ І КУПРУМУ(І)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок