Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРУКТУРА ТА ТЕПЛОВЕ РОЗШИРЕННЯ ТОНКИХ ПЛІВОК ФУЛЕРИТУ С60

СТРУКТУРА ТА ТЕПЛОВЕ РОЗШИРЕННЯ ТОНКИХ ПЛІВОК ФУЛЕРИТУ С60

Назва:
СТРУКТУРА ТА ТЕПЛОВЕ РОЗШИРЕННЯ ТОНКИХ ПЛІВОК ФУЛЕРИТУ С60
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,91 KB
Завантажень:
318
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н. Каразіна
Саадлі Хішам
УДК 539.216.26:546.26:539.27
СТРУКТУРА ТА ТЕПЛОВЕ РОЗШИРЕННЯ ТОНКИХ ПЛІВОК
ФУЛЕРИТУ С60
Спеціальність 01.04.07 – фізика твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України.
Науковий Доктор фізико-математичних наук, професор
керівник: Пугачов Анатолій Тарасович, Національний технічний
університет “Харківський політехнічний інститут”,
завідувач кафедри фізики металів та напівпровідників
Офіційні 1. Доктор фізико-математичних наук, професор
опоненти: Сіренко Анатолій Федотович, Харківський національний
університет ім. В.Н. Каразіна, професор кафедри фізики
твердого тіла.
2. Кандидат фізико-математичних наук, старший науковий
співробітник, Коваленко Спартак Іванович, Фізико-технічний
інститут ім. Б.І Вєркіна НАН України, старший науковий
співробітник.
Провідна Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН
установа: України, відділи “Структурних досліджень керамічних і
надтвердих матеріалів” і “Структурної хімії твердого тіла”,
м. Київ.
Захист відбудеться 12.03.2004 р. о 13-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.03 у Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4,
ауд. ім. К.Д. Синельникова.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці
Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна.
Автореферат розіслано 10.02.2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 64.051.03 В.П. Пойда
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Останнє десятиріччя ХХ століття відзначилось інтенсивним розвитком фізики твердого тіла завдяки відкриттю високотемпературних надпровідників, квазикристалів, фулеритів. Відкриття фулеренів - стабільних багатоатомних молекул вуглецю Сn (n = . . 60. . , 70. .), що мають форму опуклих багатогранників, призвело до створення нового класу вуглецевих твердих тіл (фулеритів). Це відкриття стимульовало також пошук нових форм вуглецевих матеріалів з незвичайними властивостями. У 1991 році з’явилась перша робота про вуглецеві нанотрубки – тонкі протяжні нитки, які містять структурні складові фулеренів і відзначаються, як пізніше з’ясувалося, рядом унікальних механічних і електричних властивостей.
Найбільшу увага привернула молекула С60 із формою правильного усіченого ікосаедра, який можна зобразити у вигляді кулі, покритої 20 шестикутниками і 12 п’ятикутниками так, що кожний п’ятикутник межує тільки з шестикутником, а шестикутник з 3 п’ятикутниками та 3 шестикутниками. У вершинах вказаних багатогранників знаходяться атоми вуглецю. Молекула, по суті, є порожнистим кластером з зовнішнім діаметром 0,7 нм і внутрішнім 0,3 нм.
Чистий фулерит С60, молекули якого пов'язані слабкими ван дер ваальсовськими силами, при кімнатній температурі і нормальному тиску є орієнтаційно неупорядкованим кристалом із гранецентрированою кубічною (ГЦК) граткою з параметром а = 1,42 нм. При 260 К ГЦК гратка переходить у просту кубічну (ПК). При цьому переході молекули С60 залишаються в тих же позиціях, але віссю 3-го порядку починають орієнтуватися уздовж [111] напрямку кристала. При підвищенні тиску і температури фулерит С60 може трансформуватися як у відомі фази вуглецю (графіт, алмаз), так і у інші одно- і двомірно-полімеризовані структури, що моделюють орторомбічну, тетрагональну і ромбоедричну фази.
Самостійний інтерес мають дослідження С60 у тонкоплівковому стані, завдяки можливості варіації структури, субструктури, морфології і, як наслідок, властивостей при зміні умов конденсації. Слід підкреслити, що плівки є зручним об’єктом для моделювання багатьох явищ, ефектів, які важко або взагалі не можна спостерігати у масивних тілах. На момент постановки роботи фулерит С60 у тонкоплівковому стані був найменш вивчений.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СТРУКТУРА ТА ТЕПЛОВЕ РОЗШИРЕННЯ ТОНКИХ ПЛІВОК ФУЛЕРИТУ С60

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок