Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Патологічні зміни в нирці при нирковій коліці. Тактика лікування і профілактика ускладнень.

Патологічні зміни в нирці при нирковій коліці. Тактика лікування і профілактика ускладнень.

Назва:
Патологічні зміни в нирці при нирковій коліці. Тактика лікування і профілактика ускладнень.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,86 KB
Завантажень:
390
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ УРОЛОГІЇ АМН УКРАЇНИ
 
Бойко Андрій Іванович
УДК 616.613-003.7-039.31
Патологічні зміни в нирці при нирковій коліці. Тактика лікування і профілактика ускладнень.
14.01.06 – урологія
Автореферат
Дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано у Київській медичній академії
післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Дзюрак Валерій Семенович, Київська медична академія
післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика, завідувач кафедри урології
Офіційні опоненти:
Доктор медичнх наук, професор
Пєпенін Володимир Розумникович
завідувач кафедри урології та онкології Луганського державного
медичного університету
Доктор медичнх наук, професор
Бачурін Віктор Іванович
завідувач кафедри урології Запорізького державного медичного університету
Провідна установа: Одеський державний медичний університет ім.. М.І.Пирогова, кафедра урології та нефрології, МОЗ України, м. Одеса
Захист відбудеться 18.02.2003 р. о 13-год. на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д.26.615.01 в Інституті урології АМН
України за адресою: 04053, м.Київ, вул. Юрія Коцюбинського 9а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту урології АМН України за адресою: 04053, м.Київ, вул. Юрія Коцюбинського 9а.
Автореферат розісланий 18.01.2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, доктор мед. наук М.І.Бойко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ниркова коліка залишається однією з ведучих проблем практичної медицини.
Статистичні дані урологічних стаціонарів кафедри свідчать про те, що близько 50% хворих що знаходяться на обстеженні, напередодні відмічали ниркову коліку. За цією причиною звертаються в урологічне відділення 70% хворих, при чому, переважна кількість із них – люди працездатного віку. Про це свідчить і аналіз наукової літератури.
Нападоподібний біль в нирці, зумовлений механічним або динамічним порушенням уродинаміки, супроводжується стазом сечі в верхніх сечових шляхах і канальцевій системі нефронів, порушенням мікроциркуляції, лімфообігу та метаболізму клітинних структур [А.Ф.Возианов, Д.А,Сеймивский, У.Бекмуратов, 1992; Б.И.Шулутко, 1996; G.D.Chisholm, 1990; C.A.Peters, 1995 і інші]. Патофункціональні зміни в нирці проходять через декілька етапів і часто завершуються пієлонефритом, гідронефротичною трансформацією, атрофією нирки і значним порушенням її функції. Характер і ступінь порушення функції нирок та сечових шляхів залежить від рівня обструкції, темпів її розвитку і повноти, присутності інфекції [Сеймивский Д.А.,Петербургский В.Ф., Гордиенко И.Ю. 1991, Паникратов К.Д. 1992, Wright F.S.. Howards S.S.1981, Kahn S.I.1989].
Невідкладні стани в урології часто виникають як ускладнення тієї чи іншої патології, що в теперішній час обумовлені значним зниженням імунітету організму, резистентністю до лікування і алергічними реакціями на лікарські препарати. В цій ситуації дуже важливо оцінити наслідки (ускладнення) на перший погляд, банальних проявів патології [Дзюрак В.С. і співав.2002]. На тлі розвинутого вповільнення відтоку сечі та венозної крові із нирки і течії пієлонефриту настає набряк паренхіми. В цих умовах на протягом двох, а інколи і однієї доби розвиток патологічних процесів в нирці закінчується гострим гнійним пієлонефритом. При цьому навіть адекватне антибактеріальне лікування хворих не дає позитивних результатів. Показане тільки оперативне втручання, яке на жаль, часто закінчується нефректомією.
Тяжкість перебігу хвороби і часті ускладнення приводять до тривалої втрати працездатності пацієнтів, інколи до їх інвалідності, що вимагає своєчасної діагностики і лікування обструкції сечоводів, з урахуванням основного захворювання, яке її зумовило [М.И.Деревянко, Т.И.Деревянко 1988; Т.Патрашков, Х.Куманов 1988; Л.П.Павлова 1992; О.Ф.Возіанов, В.С.Дзюрак, В.В.Черненко і інші 1993].
В той же час патофункціональні зміни і стадії течії їх в нирці, причини даних процесів, до теперішнього часу розкриті не повністю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Патологічні зміни в нирці при нирковій коліці. Тактика лікування і профілактика ускладнень.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок