Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ УПРАВЛІННЯ НАВЧАЛЬНИМ ПРОЦЕСОМ В БАГАТОПРОФІЛЬНИХ ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ УПРАВЛІННЯ НАВЧАЛЬНИМ ПРОЦЕСОМ В БАГАТОПРОФІЛЬНИХ ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ УПРАВЛІННЯ НАВЧАЛЬНИМ ПРОЦЕСОМ В БАГАТОПРОФІЛЬНИХ ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,91 KB
Завантажень:
143
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ім. Г.С. КОСТЮКА АПН УКРАЇНИ
ПОЛІКЕВИЧ НАТАЛІЯ ОЛЕКСІЇВНА
УДК 159.9:316.37
СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ
УПРАВЛІННЯ НАВЧАЛЬНИМ ПРОЦЕСОМ
В БАГАТОПРОФІЛЬНИХ ТЕХНІЧНИХ
НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ
Спеціальність 19.00.05 – соціальна психологія;
психологія соціальної роботи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ - 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Запорізькому національному технічному університеті МОН України, кафедра педагогіки і психології
Науковий керівник
доктор психологічних наук, професор
Третьяченко Вікторія Віталіївна,
Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, м. Луганськ, кафедра психології, завідувач
Офіційні опоненти:
доктор психологічних наук, доцент
Бочелюк Віталій Йосипович,
Гуманітарний університет “ЗІДМУ”, кафедра практичної психології, завідувач
кандидат філософських наук, доцент
Корнєв Микола Никифорович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра соціальної психології, доцент
Провідна установа Інститут соціальної та політичної психології АПН України, лабораторія методології психосоціальних і політико-психологічних досліджень, м. Київ
Захист відбудеться 13 червня 2006 р. об 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.453.01 в Інституті психології ім. Г.С. Костюка АПН України за адресою: 01033, Київ–33, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту психології ім. Г.С. Костюка АПН України за адресою: 01033, Київ–33, вул. Паньківська, 2.
Автореферат розісланий 12 травня 2006 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.О. Балл
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Процес соціально-економічних трансформацій, впровадження нових технологій управління загалом, навчальними закладами зокрема, надають проблемі удосконалення психотехнік управління особливої теоретичної й практичної гостроти, адже система управління закладами освіти повинна забезпечувати не тільки високий рівень професійної підготовки, але й конкурентоспроможність майбутнього спеціаліста у різних галузях виробництва. Розв’язати ці завдання покликана така система управління, яка відповідає динамічним запитам суспільства, з одного боку, і потребам освітянської галузі – з іншого.
В цьому контексті вимагає спеціального дослідження проблема удосконалення системи соціально-психологічного забезпечення процесу управління у закладах технічної освіти, зокрема багатопрофільних.
Значна кількість публікацій останнього часу, присвячених проблемам психології управління в закладах вищої і середньої освіти, свідчить про наявність гострого інтересу до цієї проблеми як у науковців, так і у практиків – керівників різноманітних організацій та підрозділів. Самостійний інтерес становить коло питань, що стосуються проблеми соціально-психологічного забезпечення технології управління закладами освіти: ці питання на сьогодні залишаються розробленими недостатньо.
Здійснений нами аналіз літературних джерел з порушеної проблеми показав наявність доволі значного корпусу праць, присвячених як теоретичним аспектам сутності та функцій управлінської діяльності (В.Г.Афанасьєв, М.Й.Боришевський, А.Г.Журавльов, А.І.Кітов, Г.С.Костюк, В.В.Москаленко, Л.Е.Орбан-Лембрик, А.Л.Свенцицький, А.В.Філіпов, В.Т.Циба, Р.Х.Шакуров, Ю.М.Швалб), так і широкому колу питань щодо психолого-педагогічних особливостей реалізації вказаної діяльності в системі закладів освіти (Л.М.Карамушка, Н.Л.Коломінський, С.Д.Максименко, В.В.Олійник, М.І.Пірен, А.Г.Соколов, В.В.Третьяченко, Р.Х.Шакуров Т.С.Яценко).
За всієї значущості наявного у сучасній соціально-психологічній літературі досвіду теоретико-експериментального дослідження процесу управління не можна не помітити пріоритетності дослідницького інтересу, головним чином до ланки вищої і середньої освіти, внаслідок чого ланка технічної освіти й дотепер залишається предметом поодиноких досліджень.
Тим часом, як свідчить сучасна практика роботи в закладах вищої технічної освіти 1–2 рівнів акредитації (багатопрофільні технікуми, технічні коледжі), переважна більшість керівного складу таких закладів складається із фахівців технічного профілю із значним досвідом роботи на підприємствах, який механічно екстраполюється ними в практику управління освітнім закладом, що спричиняє низку складнощів соціально-психологічного порядку, відтак і незадовільну ефективність діяльності освітнього закладу в цілому.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ УПРАВЛІННЯ НАВЧАЛЬНИМ ПРОЦЕСОМ В БАГАТОПРОФІЛЬНИХ ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок