Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРУКТУРНІ ОСОБЛИВОСТІ СУБСТАНТИВНОЇ КОНСТРУКЦІЇ

СТРУКТУРНІ ОСОБЛИВОСТІ СУБСТАНТИВНОЇ КОНСТРУКЦІЇ

Назва:
СТРУКТУРНІ ОСОБЛИВОСТІ СУБСТАНТИВНОЇ КОНСТРУКЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,48 KB
Завантажень:
385
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ПЕТРИЧЕНКО Ірина Борисівна
УДК 808.2 : 801.56
СТРУКТУРНІ ОСОБЛИВОСТІ СУБСТАНТИВНОЇ КОНСТРУКЦІЇ  У  ВУЗЬКОСПЕЦІАЛЬНОМУ ТЕКСТІ
Спеціальність 10.02.02 – російська мова
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
філологічних наук
Дніпропетровськ – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі лінгвістичної підготовки іноземців Дніпропетровського національного університету.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Столярова Любов Прохорівна,
Дніпропетровський національний університет,
завідувач кафедри лінгвістичної підготовки іноземців
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Брицин Віктор Михайлович,
Інститут мовознавства ім. О.О.Потебні
НАН України,
заступник директора з наукової роботи
кандидат філологічних наук, доцент
Кожушко Світлана Павлівна,
Дніпропетровська академія управління, бізнесу та права,
завідувач кафедри іноземних мов
Провідна установа: Харківський державний педагогічний університет ім. Г.С. Сковороди, кафедра російського та загального мовознавства.
Захист відбудеться "26" червня 2001 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.05 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук при Дніпропетровському національному університеті за адресою:
49025, м. Дніпропетровськ, вул. Наукова, 13, корпус 1, філологічний факультет, ауд. 804.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49025, м. Дніпропетровськ, вул. Наукова, 13.
Автореферат розіслано "26" травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філологічних наук, доцент Ковальчук М.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Впровадження у малий синтаксис поняття "синтаксична конструкція" дозво-лило по-новому поставити велику кількість питань, що стосуються як обсягу сло-восполучення, так і характеру його компонентів та зв'язків між цими компонен-тами. Інтерес до субстантивних словосполучень обумовлений, з одного боку, тим, що саме іменник на відміну від інших частин мови має великі сполучувальні мож-ливості, може мати при собі означальні компоненти, надзвичайно різноманітні як за своїм значенням, так і за категоріальною ознакою; з іншого боку, тим, що останнім часом відзначається тенденція до стиснення тексту і зростає роль імен-них структур, які є лаконічними й наочно-виразними формулами висловлювання.
Вивчення субстантивної конструкції у вітчизняній лінгвістиці безпосередньо стосується характеру компонентів, які складають конструкцію, і специфіки від-ношень між цими компонентами. Опис структурних компонентів словосполучення як синтаксичного утворення та наявних між ними відношень, його обсяг і функціо-нальні особливості і досі є основними завданнями в дослідженні словосполучень. Провідні вітчизняні лінгвісти, такі, як В.Г. Адмоні, Н.Д. Арутюнова, В.О. Бєло-шапкова, І.І. Меншиков, Л.П. Столярова, неодноразово вказували на необхідність дослідження синтаксичної конструкції на всіх рівнях, а структурний аспект вив-чення цієї синтаксичної одиниці не менш важливий, ніж змістовий.
Однак лінгвістична значущість синтаксичної конструкції визначається не тільки її структурними параметрами і граматичними характеристиками, але й ре-альною можливістю цієї конструкції забезпечувати процес комунікації, а саме точно й однозначно представляти відповідне явище об'єктивної дійсності.
Структурний аналіз субстантивних конструкцій, що функціонують у вузько-спеціальних текстах, викликає інтерес як у теоретичному, так і в практичному планах. З одного боку, субстантивні конструкції в усіх їх структурних варіантах не достатньо повно описані у вітчизняному мовознавстві, з іншого боку, наскільки нам відомо, у зазначеному плані вузькоспеціальні тексти лінгвістами не аналізу-валися, хоч потреба в цьому диктується великою кількістю довідкової літератури, що з'явилася в останні роки. Усе це зумовило актуальність дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СТРУКТУРНІ ОСОБЛИВОСТІ СУБСТАНТИВНОЇ КОНСТРУКЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок