Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розвиток теплової енергетики України на основі модернізації основного тепломеханічного обладнання ТЕС

Розвиток теплової енергетики України на основі модернізації основного тепломеханічного обладнання ТЕС

Назва:
Розвиток теплової енергетики України на основі модернізації основного тепломеханічного обладнання ТЕС
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,19 KB
Завантажень:
190
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Національна академія наук України
Інститут загальної енергетики
Борисов Микола Андрійович
УДК 621.311.22
Розвиток теплової енергетики України на основі
модернізації основного тепломеханічного обладнання ТЕС
Спеціальність 05.14.01 - енергетичні системи та комплекси
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
КИЇВ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті вугільних енерготехнологій НАН України, м. Київ.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Чернявський Микола Володимирович,
Інститут вугільних енерготехнологій НАН України,
провідний науковий співробітник.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Кєсова Любов Олександрівна,
Національний технічний університет „КПІ”,
професор кафедри теплоенергетичних установок
теплових і атомних електростанцій;
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Дубовський Сергій Васильович,
Інститут загальної енергетики НАН України,
завідувач відділу.
Захист відбудеться „__19” червня__ 2008 р. у __1400____ годин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.223.01 в Інституті загальної енергетики НАН України за адресою: 03680, м. Київ, вул. Антоновича, 172, тел. (044) 220-16-70.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту загальної енергетики НАН України.
Автореферат розісланий „_13_” _травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.П.Мельничук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Стан проблеми. Твердопаливні теплові електростанції є невід'ємною частиною електроенергетики України. Збільшення обсягів вироблення базисної потужності на АЕС підвищує значимість ТЕС як основного джерела покриття змінної частини графіка електроспоживання в енергосистемі. Від стану теплової енергетики залежать перспективи вугільної та інших галузей народного господарства України.
Серед проблем теплової енергетики - низька ефективність, зношення і моральне старіння обладнання, подорожчання імпортованого природного газу при нестачі вуглевидобувних потужностей. Експлуатація ТЕС без їх модернізації і впровадження нових технологій призводить до зростання частки устаткування, яке відпрацювало ресурс. Це вводить енергетику в зону технологічних відмов, збільшення собівартості електроенергії, питомих витрат палива та екологічних проблем.
Актуальність теми. Модернізація основного тепломеханічного обладнання ТЕС є невідкладною задачею. В Енергетичній стратегії України на період до 2030 року передбачена реабілітація 13,1 тис МВт потужностей енергоблоків ТЕС, відно-влення 20 тис МВт потужностей енергоблоків ТЕС і 4 тис МВт - ТЕЦ, з доведенням питомих витрат палива на відпуск електроенергії та екологічних показників до європейського рівня, з орієнтацією на використання вітчизняного вугілля. Для виконання цих задач мають бути відпрацьовані та обрані варіанти модернізації, заміщення, відновлення і нового будівництва генеруючих потужностей, з урахуванням сучасного світового рівня енергетичних технологій, котло- і турбобудування.
Відомі до цього часу дослідження і розробки здебільшого стосуються окремих аспектів розвитку твердопаливної електроенергетики. Цю роботу присвячено порівняльному дослідженню, вибору і ранжуванню варіантів модернізації котельних агрегатів і паротурбінних установок, а також розширення паливної бази ТЕС України.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження, результати яких представлені, проводились у рамках розробки плану заходів Мінпаливенерго України з реалізації Енергетичної стратегії України на період до 2030 року, науково-технічних і проектно-конструкторських робіт за завданням Мінпаливенерго, спрямованих на модернізацію галузі і виробництво нового тепломеханічного устаткування, в співробітництві з інститутами Мінпаливенерго і НАН України. Ряд досліджень здійснений у ході виконання контрактів Мінпаливенерго з українськими і закордонними фірмами-розробниками енергетичного обладнання.
Мета і задачі дослідження. Мета роботи – вибір напрямків і технічних рішень з модернізації ТЕС України на основі сучасних енерготехнологій, з урахуванням розширення паливної бази, виконання сучасних екологічних вимог, мінімізації капітальних і експлуатаційних витрат та розвитку вітчизняного котло- і турбобудування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Розвиток теплової енергетики України на основі модернізації основного тепломеханічного обладнання ТЕС

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок