Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Сатиричний дискурс польського літературно-мистецького кабаре (на матеріалі текстів Т. Боя-Желенського, Ю. Тувіма та К. І. Галчинського)

Сатиричний дискурс польського літературно-мистецького кабаре (на матеріалі текстів Т. Боя-Желенського, Ю. Тувіма та К. І. Галчинського)

Назва:
Сатиричний дискурс польського літературно-мистецького кабаре (на матеріалі текстів Т. Боя-Желенського, Ю. Тувіма та К. І. Галчинського)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,96 KB
Завантажень:
211
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Актуальність роботи зумовлена її спрямованістю на дослідження спец
ифіки функціюваня, жанрових модифікацій і міжжанрових трансф


КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
На правах рукопису
ХАЙДЕР ТЕТЯНА ВАСИЛІВНА
УДК [82-7 +792.7] (438)
Сатиричний дискурс польського літературно-мистецького кабаре (на матеріалі текстів Т. Боя-Желенського, Ю. Тувіма та К. І. Галчинського)
10.01.03. - література слов’янських народів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ - 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі полоністики Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор Рудяков Павло Миколайович, Інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, професор кафедри слов’янської філології
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Булаховська Юлія Леонідівна, провідний науковий співробітник-консультант (Інститут літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України)
кандидат філологічних наук,
Вахніна Лариса Костянтинівна, провідний науковий співробітник (Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України)
Провідна установа: Львівський національнй університет ім. Івана Франка, кафедра слов’янської філології
Захист відбудеться “5” квітня 2004 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.39 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук в Інституті філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: бульвар Тараса Шевченка, 14, м. Київ, 01017.
Із дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці імені М.О.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: вул. Володимирська, 58, м. Київ, 01017.
Автореферат розісланий “5” березня 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради ГАЄВСЬКА Н.М.ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Період із кінця ХІХ ст. до першої чверті ХХ ст. вітчизняне й зарубіжне літературознавство визначає як перехідну, рубіжну добу, коли відбуваються зміни парадигми вивчення кризових ситуацій та окремих феноменів культури. З поняттям “перехідної (або кризової) доби” нерозривно пов’язана проблема термінологічних визначень. Виходячи з існуючої у сучасній науковій парадигмі дефініцій, ми вважаємо, що доба, за якої визріває і виникає “ситуація культурного перевороту, “доба стрибків” (М.Бахтін), доба, де присутній “момент вибуху”(Ю.Лотман), певні часові відтинки в теорії пасіонарності Л.Гумільова – це визначення одного й того ж періоду, що кардинально змінює естетико-філософські та культурні умови, за яких формується література. Період зламу ХІХ та ХХ століть в історії польської літератури був часом великих змін, що стосувалися подальшого вибору політичних орієнтацій та моделей суспільного розвитку. Перерваність певних національних традицій, яка спостерігається на тлі загальноєвропейської кризи, свідчить про остаточну орієнтованість Польщі на західноєвропейську модель розвитку. Це також один із найзначущіших періодів для формування нових естетико-художніх, мистецьких і літературних програм, який обіймає дві літературно-мистецькі доби: Молодої Польщі (1890-1918), та Міжвоєнного двадцятиліття (1918-1939). Хронологічні межі визначених періодів подаються за загальноприйнятою періодизацією в польському літературознавстві (М.Гловінський, Я.Майда, Я.Славінський та ін.). Саме в цей час відбувається становлення, адаптування та інтенсивний розвиток такого нового явища в культурному житті країни, як літературно-мистецькі кабаре. Зважаючи на нерозривний зв’язок цих двох періодів з точки зору взаємодоповнення та еволюційного розвитку літературно-мистецьких форм протягом першої третини ХХ століття, Молода Польща та Міжвоєнне двадцятиліття становлять своєрідну органічну єдність. Такий підхід дає можливість розглядати процес становлення та розвитку кабаретних форм в Польщі на тлі молодопольських естетико-філософських і мистецьких пошуків, а також аванґардного тотального заперечення попередників у межах “демократизованого”, масового мистецтва наступної доби.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: Сатиричний дискурс польського літературно-мистецького кабаре (на матеріалі текстів Т. Боя-Желенського, Ю. Тувіма та К. І. Галчинського)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок