Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІДЕЙНО-ЕСТЕТИЧНІ ПОШУКИ у Літературній критиЦІ Львова 20-30-х рр. ХХ ст. (на матеріалах літературної періодики)

ІДЕЙНО-ЕСТЕТИЧНІ ПОШУКИ у Літературній критиЦІ Львова 20-30-х рр. ХХ ст. (на матеріалах літературної періодики)

Назва:
ІДЕЙНО-ЕСТЕТИЧНІ ПОШУКИ у Літературній критиЦІ Львова 20-30-х рр. ХХ ст. (на матеріалах літературної періодики)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,43 KB
Завантажень:
287
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ІНСТИТУТ ЖУРНАЛІСТИКИ
КАПРАЛЬ Ірина Іванівна
УДК [82.09:070.41] (477) "1920/1930".
ІДЕЙНО-ЕСТЕТИЧНІ ПОШУКИ
у Літературній критиЦІ Львова 20-30-х рр. ХХ ст.
(на матеріалах літературної періодики)
Спеціальність 10.01.08 - журналістика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ - 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Українській академії друкарства
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник — кандидат філологічних наук, доцент
Зелінська Надія Віталіївна
завідувач кафедри видавничої справи і
редагування Української академії друкарства
Офіційні опоненти — доктор фiлологічних наук, професор Іванченко Роман Григорович
завідувач кафедри видавничої справи та
редагування Національного технічного
університету України ("КПІ") —
кандидат філологічних наук Квіт Сергій Миронович
доцент кафедри організації
масово-інформаційної діяльності
Інституту журналістики
Київського національного університету
Провідна організація — Дніпропетровський державний
університет
Захист відбудеться " 26 " червня 2000 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.34 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м.Київ, вул.Мельникова 36/1.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Автореферат розісланий " 25 " травня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Іванов В.Ф.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Дослідження львівської критики та літературної періодики 20-30-х років було започатковане наприкінці 40-х років у діаспорі під час підготовки до друку "Енциклопедії українознавства". І.Коровицький вперше розглянув особливості літературного процесу цього періоду. Аналіз здійснювався за основними періодичними виданнями літературно-мистецького спрямування, навколо яких групувалися письменники та критики. Відомий поет, критик Б.Кравців застосував критерії світоглядного розмежування при характеристиці літературної критики 20-30-х років у Західній Україні, виділивши католицький, ліберальний, націоналістичний та радянофільський напрями. Поза енциклопедичними статтями не зустрічаємо в діаспорній літературі бодай окремої монографії чи статті про літературну критику львівських часописів.
У радянській Україні літературознавча та критична думка 20-30-х років загалом не досліджувалася. Початок більш систематичного вивчення можна віднести до кінця 80-90-х років, коли з'явилися дисертаційні дослідження Филипчука В., Кульчицької І., Андруховича Ю., Квіта С., присвячені персоналіям критиків, журналістів, видавців та редакторів.
Останнім часом активно займається розпрацюванням теми літературної критики 20-30-х років в Галичині та діаспорі М.Ільницький. Однак літературна періодика цікавить цього дослідника лише в контексті літературознавчих студій.
Актуальність теми. Львів як один з найбільших культурних центрів Західної України став центром розвитку літературно-критичної думки в 20-30-і роки. У цей період тут видавалося найбільше літературних часописів, на сторінках яких детально аналізувалися твори українських та чужоземних письменників, з'являлися теоретичні статті з проблем розвиту літератури та літературної критики.
20-30-і роки ХХ ст. складають окремий етап розвитку літературно-критичних досліджень в Західній Україні. Поразка революції 1917-1920 рр. створила атмосферу пошуку, яка впливала на інтелектуальне мислення і культурне життя українців Західної України, в тому числі й на літературну критику, яка часто розглядалася як важливий чинник впливу на культурну та національну свідомість. Марксистська ідеологія, що перемогла в Росії після більшовицького перевороту 1917 р. та насильно впроваджувалась на східноукраїнських землях, була поряд з національною ідеєю важливим чинником впливу на літературно-критичні погляди західноукраїнських критиків.
У 20-30-ті роки Львів був значним українським культурно-мистецьким центром.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ІДЕЙНО-ЕСТЕТИЧНІ ПОШУКИ у Літературній критиЦІ Львова 20-30-х рр. ХХ ст. (на матеріалах літературної періодики)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок