Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХУДОЖНІЙ СИМВОЛ В БУДЕННІЙ СВІДОМОСТІ

ХУДОЖНІЙ СИМВОЛ В БУДЕННІЙ СВІДОМОСТІ

Назва:
ХУДОЖНІЙ СИМВОЛ В БУДЕННІЙ СВІДОМОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,41 KB
Завантажень:
254
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ (м. Одеса) ім. К.Д. УШИНСЬКОГО
Тімохов Олександр Володимирович
УДК 100.31+7.01+003.62
ХУДОЖНІЙ СИМВОЛ В БУДЕННІЙ СВІДОМОСТІ
Спеціальність 09. 00. 03 – соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Одеса – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі філософії та соціології Південноукраїнського державного педагогічного університету (м. Одеса) ім. К.Д. Ушинського
Науковий керівник – кандидат філософських наук, доцент
Кавалеров Анатолій Анатолійович
Південноукраїнський державний педагогічний
університет (м. Одеса) ім. К.Д. Ушинського,
кафедра філософії та соціології
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Плавич Володимир Петрович
Одеський національний університет
ім. І.І. Мечникова
завідувач кафедри загальноправових дисциплін
і міжнародного права
кандидат філософських наук, доцент
Найдорф Марк Ісакович
Одеський національний політехнічний університет,
кафедра культурології та мистецтвознавства
Провідна установа – Дніпропетровський національний університет Міністерства освіти і науки України
Захист відбудеться “ 19 “ жовтня 2006 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.053.02 у Південноукраїнському державному педагогічному університеті (м. Одеса) ім. К.Д. Ушинського за адресою:
м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26, ауд. 74
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету (м. Одеса) ім. К.Д. Ушинського за адресою: 65091 м. Одеса вул. Старопортофранківська 26.
Автореферат розісланий 15 вересня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
Кандидат філософських наук, доцент Мисик І.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми. Разом з достатньо великим досвідом, накопиченим в науковій літературі, щодо дослідження феноменів символу та буденної свідомості як окремих категорій, які розглядались з позицій загальної та соціальної філософії, культурології, теології, семіотики, інформатики та ін., мало хто з дослідників виділяв і розглядав з філософських позицій художній символ як окремий вид символу, і, тим більше, не ставив за мету соціально-філософське дослідження процесу взаємодії між художнім символом та буденною свідомістю. А разом з тим, ця взаємодія, маючи великий потенціал, достатньо вагомо впливає на трансформацію цілого спектру світоглядних, аксіологічних та інших установок в буденній свідомості, що, в свою чергу, значною мірою впливає на формування суспільної свідомості, і не тільки на буденному рівні.
Особливої гостроти ця проблема набуває в контексті корінної трансформації суспільної свідомості, пов'язаної зі зміною економічного і політичного устрою нашого суспільства, а також пов'язаних з цим змін ціннісних орієнтацій, що веде до значної модифікації суспільного життя на всіх його рівнях, в тому числі і на буденному.
Данні процеси все частіше привертають увагу дослідників до змін не тільки в соціальній, а й в соціокультурній сфері. У зв'язку з цим особливої актуальності набуває філософське осмислення та аналіз окремих феноменів, що формують суспільну свідомість, та характеру їх взаємодії.
Одним з безумовно актуальних напрямків подібного дослідження є вивчення процесу взаємодії між художнім символом та буденним рівнем суспільної свідомості. Мається на увазі взаємодія між художнім символом, одним з засобів художньої виразності, образного мислення, чуттєво-емоційного та естетично обумовленого відображення дійсності, який ми розуміємо як окремий вид символу, що є базовим елементом художньої культури і становить основу її семіотичної структури, і буденною свідомістю, яка є первинним рівнем освоєння навколишньої дійсності, заснованим на віддзеркаленні буденного буття.
В даний час ця тема актуальна не тільки у зв'язку із зміною устрою життя в нашій країні, але і в зв'язку з всеосяжними глобалізаційними процесами, зокрема глобалізацією культури. По суті, в даний момент наша суспільна свідомість піддається масованій інтервенції, об'єктом якої, перш за все, є масова свідомість, а через неї і буденний рівень суспільної свідомості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ХУДОЖНІЙ СИМВОЛ В БУДЕННІЙ СВІДОМОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок