Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛокаЛiзацiя та розсiяння нормальних пружних хвиль В складених анiзотропних хвилеводах

ЛокаЛiзацiя та розсiяння нормальних пружних хвиль В складених анiзотропних хвилеводах

Назва:
ЛокаЛiзацiя та розсiяння нормальних пружних хвиль В складених анiзотропних хвилеводах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,51 KB
Завантажень:
460
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦIОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БАЙ Юлія Петрівна
УДК 539.3:534.1
ЛокаЛiзацiя та розсiяння нормальних пружних хвиль В складених анiзотропних хвилеводах
01.02.04 – механіка деформівного твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Донецьк – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Донецькому національному університеті
Науковий керівник доктор технічних наук, професор
Сторожев Валерій Іванович
Донецький національний університет,
професор кафедри теорії пружності та обчислювальної
математики
Офіційні опоненти доктор фiзико-математичних наук, член-кор. НАН України
Шульга Микола Олександрович
Iнститут механiки iм. С.П.Тимошенка НАН України,
завiдуючий відділу електропружностi
кандидат фiзико-математичних наук
Ложкiн Володимир Миколайович
Інститут прикладної математики і механіки НАН України,
старший науковий спiвробiтник вiддiлу аналітичних
методів механіки гірничих порід
Провідна установа Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
кафедра теоретичної i прикладної механiки
Захист відбудеться 25.04.2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.05 у Донецькому національному університеті за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, головний корпус, математичний факультет, ауд. .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий 19.03.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Мисовський Ю.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дослідження властивостей поширення, дисперсійного розсіяння та локалізації пружних хвиль в анізотропних тілах, що складаються з різнорідних за фізико-механічними властивостями компонентів, має важливе фундаментально-наукове й прикладне значення. Фундаментальні дослідження за даною проблемою є необхідними для подальшого формування цілісних уявлень про специфіку хвильових процесів у пружних тілах із ускладненими фізико-механічними та геометричними властивостями, а дослідження прикладної спрямованності складають наукову базу для створення й проектування сучасних акустоелектронних пристроїв передачі та трансформації сигнальної інформації, пристроїв ультраакустичного контролю, обладнання для технологічних процесів із використанням властивостей ультразвуку та ін.
Попри досить значну кількість досліджень у цьому напрямку, загалом зазначена проблема залишається відкритою за багатьма принципово важливими аспектами. Зокрема, малодослідженими властивостями ультраакустичних узагальнених поверхневих та нормальних хвиль є закономірності будови та трансформації їх повних дисперсійних спектрів при різних непружноеквівалентних напрямках розповсюдження в складених хвилеводах із низькосиметричних монокристалічних матеріалів, закономірності локалізації хвиль цих типів у високочастотному короткохвильовому діапазоні, особливості розподілу потоків хвильової енергії у різних зонах хвилеводів для різноманітних частотних діапазонів. За цих обставин вивчення закономірностей поширення, дифракційного розсіяння та локалізації пружних хвиль у складених хвилеводах із анізотропними компонентами орторомбічної системи й розробка вдосконалених методик дослідження відповідних спектральних задач є актуальною науковою проблемою на сучасному етапі розвитку динаміки деформівного твердого тіла.
Зв'язок роботи з науковими програмами. Викладені в дисертаційній роботі дослідження передбачені програмами та тематичними планами конкурсних фінансованих Міністерством освіти і науки України фундаментальних науково-дослідних робіт (номери держреєстрації 0196U007098, 0199U001502, 0101U005370).
Мета й задачі дисертаційної роботи. Метою роботи є дослідження основних закономірностей у дисперсійних, кінематичних та енергетичних властивостях узагальнених поверхневих та нормальних хвиль у складених анізотропних хвилеводах орторомбічної системи в вигляді ідеально або неідеально контактуючих пружних різнорідних напівпросторів, пружного шару й напівпростору, двох пружних шарів, а також розробка чисельно-аналітичних методик розв'язання відповідних спектральних крайових задач і фізико-механічна інтерпретація результатів їх аналізу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЛокаЛiзацiя та розсiяння нормальних пружних хвиль В складених анiзотропних хвилеводах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок