Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> моделювання процесів зубонарізання конічних коліс з круговим зубом

моделювання процесів зубонарізання конічних коліс з круговим зубом

Назва:
моделювання процесів зубонарізання конічних коліс з круговим зубом
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,16 KB
Завантажень:
131
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
"ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ"
Павлюченко Ірина Миколаївна
УДК 621.9.042
моделювання процесів зубонарізання
конічних коліс з круговим зубом
Спеціальність 05.03.01 – процеси механічної обробки,
верстати й інструменти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі "Металорізальні верстати та інструмент" Запорізького національного технічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Внуков Юрій Миколайович,
Запорізький національний технічний університет, проректор з наукової роботи, м. Запоріжжя.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Перепелиця Борис Олексійович,
Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", професор кафедри "Різання матеріалів та різальні інструменти", м. Харків;
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Кривошея Анатолій Васильович, старший науковий співробітник, Інститут надтвердих матеріалів ім.В.М.Бакуля Національної академії наук, м. Київ.
Провідна установа: Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут", Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться " 23 " грудня 2004 р. о "1400" годині на засіданні вченої
ради Д 64.050.12 у Національному технічному університеті "Харківський політехнічний інститут" за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного технічного
університету "Харківський політехнічний інститут".
Автореферат розісланий 22.11.2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пермяков О.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Зубчасті конічні колеса з круговим зубом плавно і безшумно передають великі навантаження при високих швидкостях і тому широко використовуються в авіаційній та автомобільній промисловості. Виготовлення такої зубчастої пари з необхідними показниками зачеплення пов’язано зі значними складнощами. Це викликано тим, що колеса відносяться до класу наближених передач. На відміну від точних вони не передають строго рівномірного обертання. Бічні поверхні зубів таких коліс не визначаються конструкторським кресленням і не є такими, що взаємоогинаються, оскільки кожне з коліс зубчастої пари може нарізатися за різними схемами обробки та різними зуборізними головками. Їх форма залежить від параметрів зуборізних інструментів та налагоджень обладнання. В цьому випадку метою теорії зубчастих зачеплень є задача узгодження, тобто як погоджувати між собою форму бічних поверхонь контактуючих зубів, щоб вони передавали рівномірне обертання нарівні з точними передачами. Другою задачею є задача локалізації плями контакту на поверхнях зубів як по довжині зуба, так і по висоті. Локалізація по довжині забезпечує малу чутливість до похибок складання передачі, а по висоті – пом'якшує переспряження зубів, коли одна пара зубів виходить із зачеплення, а інша входить в нього. При незадовільному вирішенні цієї задачі може відбутися контакт кромки, здатний викликати поломку зубів, а також удари при переспряженні, що спричиняє підвищений шум. Третя задача - це забезпечення відсутності інтерференції поверхонь як під час зубообробки, так і під час роботи зубчастої пари. Інтерференція під час нарізування призводить до зрізів бічної поверхні зубів, а під час обкатки коліс – до роздвоєння плями контакту та інших негативних явищ.
Враховуючи особливості наближених зачеплень, вказані задачі необхідно вирішувати при синтезі передачі, що містить вибір способу виготовлення бічних поверхонь зубів колеса і шестірні, розрахунок налагоджень зуборізних верстатів і розрахунок геометрії зуборізних інструментів.
Світовими лідерами з цих питань є фірми Gleasson (США), Klingelnberg (Німеччина), які випускають зубообробні верстати в комплексі з програмним забезпеченням для обробки конічних та гіпоїдних зубчастих коліс. Цей комплекс дає можливість отримати якісне зачеплення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: моделювання процесів зубонарізання конічних коліс з круговим зубом

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок