Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Динаміка формування ціннісного світу молодіжної культури України

Динаміка формування ціннісного світу молодіжної культури України

Назва:
Динаміка формування ціннісного світу молодіжної культури України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,16 KB
Завантажень:
322
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ТАВРІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.І.ВЕРНАДСЬКОГО
Сугробова ЮЛІЯ ЮРІЇВНА
УДК: 124.5: 572.026
Динаміка формування ціннісного світу
молодіжної культури України
09.00.04 - філософська антропологія, філософія культури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Сімферополь – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі культурології Таврійського національного університету ім. В.І.Вернадського Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:доктор філософських наук, професор
Берестовська Діана Сергіївна,
Таврійський національний університет
ім. В.І.Вернадського,
завідувач кафедри культурології.
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор Воєводін Олексій Петрович, Східноукраїнський національний університет ім. В.Даля, завідувач кафедри філософії культури та культурології;
кандидат філософських наук, доцент Болотова Вікторія Валентинівна, Севастопольський військово – морський інститут ім. П.С.Нахімова, кафедра соціальних, гуманітарних та соціально-економічних дисциплін
Провідна установа:
Київський національний університет ім. Т.Г.Шевченка, кафедра естетики, етики та культурології, м. Київ
Захист відбудеться “19” квітня 2007р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої ради К 52.051.01 Таврійського національного університету ім. В.І.Вернадського за адресою: 95038, м. Сімферополь, проспект Вернадського, 4, конференцзал.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Таврійського національного університету ім. В.І.Вернадського за адресою: 95038, м. Сімферополь, проспект Вернадського, 4.
Автореферат розісланий “16” березня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук Зарапін О.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сучасне українське суспільство переживає важливий і складний етап свого розвитку. Як би ми не оцінювали соціально-політичні процеси, що відбуваються в Україні, важливо знати, що сам собою факт політичної дискусії та полеміки впливає на духовне життя суспільства. Публічність і альтернативність думок створюють ситуацію, коли в окремо взятої особистості виникає світоглядна потреба в усвідомленні власного погляду на речі, у ціннісній рефлексії над своєю громадянською та моральною позицією. Толерантність, необхідність пошуку діалогу, зрозуміла в широкому значенні слова комунікація поступово стають домінантами цивілізаційного розвитку, де все більшу роль і значення в суспільному житті відіграє готовність вислухати іншого, зрозуміти резони та спосіб його аргументації. Природно, що перехід від радянського, заснованого на придушенні й маніпулюванні людською свідомістю репресивно-ідеологічного ладу до побудови справді громадянського суспільства не може відбутися миттєво, на його шляху неминуче виникають відгалуження й затори, подолання яких здатне сформувати особистість, яка самостійно мислить і діє, - суб'єкта, що апріорі припускає самодостатність і ціннісну унікальність іншої особистості, іншої волі, іншого світосприймання.
Багато в чому зрозуміти цей складний процес соціокультурної трансформації допомагає феномен молодіжної культури, де в концентрованому вигляді можна спостерігати й аналізувати процеси формування якісно нових ціннісних орієнтирів. Добре відомо, що в найбільш вираженій формі потреба в ціннісній рефлексії переживається людиною в молодому віці, коли процес самосвідомості набуває форми глибоко особистого, екзистенціального пошуку свого місця у світі. При цьому важливо підкреслити, що цей екзистенціальний пошук демонструє суперечливе ставлення до ціннісної свідомості. Йдеться про протиріччя, які молодіжна культура демонструє з усією очевидністю як свого роду неминучість на шляху до особистісно й суспільно розвинених форм існування.
З одного боку, стійкою тенденцією ставлення молодіжної культури до ціннісної свідомості виступає його заперечення. Найчастіше це заперечення має форму відкритого протесту, демонстративної зневаги правилами й нормами соціального життя.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Динаміка формування ціннісного світу молодіжної культури України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок