Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕХАНІЗМ ФОРМУВАННЯ КОНКУРЕНТНИХ СТРАТЕГІЙ ФІРМИ(на прикладі підприємств Івано-Франківської області)

МЕХАНІЗМ ФОРМУВАННЯ КОНКУРЕНТНИХ СТРАТЕГІЙ ФІРМИ(на прикладі підприємств Івано-Франківської області)

Назва:
МЕХАНІЗМ ФОРМУВАННЯ КОНКУРЕНТНИХ СТРАТЕГІЙ ФІРМИ(на прикладі підприємств Івано-Франківської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,81 KB
Завантажень:
341
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Запухляк Володимир Михайлович
УДК 658:339.137
МЕХАНІЗМ ФОРМУВАННЯ КОНКУРЕНТНИХ СТРАТЕГІЙ ФІРМИ
(на прикладі підприємств Івано-Франківської області)
Спеціальність 08.06.02 - Підприємництво, менеджмент та маркетинг
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Чернівецькому національному університеті ім. Юрія Федьковича
Науковий керівник: доктор економічних наук Євдокименко Валерій Кирилович, Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича, завідувач кафедри.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук Данилюк Микола Олексійович,
Івано-Франківський державний технічний університет нафти і газу,
завідувач кафедри;
кандидат економічних наук Шевченко-Марсель Вікторія Іванівна, Інститут регіональних досліджень НАН України,
старший науковий співробітник.
Провідна установа: Ужгородський національний університет,
кафедра економіки, менеджменту та маркетингу.
Захист відбудеться 10 липня 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, .
Автореферат розісланий 9 червня 2001 p.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Жовтанецький B.I.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Процеси значних інституційних перетворень, становлення і розвитку нових структур ринкової економіки характеризують українську економічну систему останніх років. В умовах посилення тенденцій глобалізації та інтернаціоналізації однією з найважливіших проблем управління підприємством стає збереження конкурентоспроможності під впливом постійної мінливості зовнішнього оточення. Особливо актуальна ця проблема для України, де підприємства змушені адаптуватися до швидких і глибоких змін, пов’язаних з економічною реформою.
Порівняння кризових явищ в Україні з відповідними процесами в інших країнах показує, що падіння виробництва, величина інфляції значно перевищили навіть показники кризи ринкової економічної системи 1929-1933 років. Зміни в економіці та політиці відбулись раптово і мали революційний характер, причому вони проходять під активним впливом суперечностей економічних інтересів всіх учасників трансформаційних процесів, що, звичайно, не могло не відбитись на функціонуванні вітчизняних підприємств та їх конкурентоспроможності. Отже, екстремальна нестабільність зовнішнього оточення значно підвищує роль стратегічного управління в діяльності товаровиробників, що визначає об’єктивну необхідність розробки нової технології формування стратегій, адаптованої до вітчизняних умов господарювання.
Зарубіжний досвід показує, що проблемам конкуренції, конкурентоспроможності та стратегічного управління приділяється значна увага, про що свідчать роботи І.Ансоффа, П.Друкера, Х.Лейбенстайна, Г.Мінцберга, М.Портера, Дж.Робінсон, Е.Чемберліна, Й.Шумпетера, Ф.Хайєка та інших.
Питання теорії і практики конкуренції, науково-методологічні аспекти розробки стратегій вітчизняних підприємств в сучасних умовах висвітлені в працях таких українських економістів як О.Алимов, П.Бєлєнький, Є.Бойко, В.Геєць, Б.Губський, М.Данилюк, М.Долішній, В.Загорський, О.Кузьмін, В.Пономаренко, М.Чумаченко та інші.
Можна констатувати, що в наш час у вітчизняній теорії і практиці немає єдиного підходу до визначення сутності стратегічного управління та методів формування конкурентних стратегій фірми. Потребують додаткового вивчення питання розробки комплексного, інтегрованого підходу до проблеми конкурентоспроможності фірми, адекватного сучасним вимогам. Окремі і, як правило, несистематизовані переклади праць іноземних авторів мало сприяли покращенню ситуації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МЕХАНІЗМ ФОРМУВАННЯ КОНКУРЕНТНИХ СТРАТЕГІЙ ФІРМИ(на прикладі підприємств Івано-Франківської області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок