Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Технологічно-адаптивне забезпечення складання різьбових з’єднань машин

Технологічно-адаптивне забезпечення складання різьбових з’єднань машин

Назва:
Технологічно-адаптивне забезпечення складання різьбових з’єднань машин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,79 KB
Завантажень:
440
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Тернопільський державний технічний університет
імені Івана Пулюя
КУЛИНИЧ ІВАН ЯКОВИЧ
УДК 621.751.06:621.88.082.1
Технологічно-адаптивне забезпечення
складання різьбових з’єднань машин
05.02.08 – технологія машинобудування
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Тернопіль – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Чухрай Володимир Євгенович,
Львівський державний аграрний університет, в.о. професора кафедри технічного сервісу і надійності машин.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Кукляк Микола Лук’янович,
Національний університет “Львівська політехніка”, професор кафедри технології машинобудування;
кандидат технічних наук
Стойко Ігор Іванович,
Тернопільський державний технічний університет імені Івана Пулюя, старший викладач кафедри менеджменту підприємницької діяльності.
Провідна установа: Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, кафедра технології машинобуду-вання, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться “28” січня 2005 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К58.052.03 у Тернопільському державному технічному університеті імені Івана Пулюя за адресою: 46001, м. Тернопіль, вул. Руська, 56.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Тернопільського державного технічного університету імені Івана Пулюя за адресою: 46001, м. Тернопіль, вул. Руська 56.
Автореферат розісланий “26” грудня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Зінь М.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В процесі виготовлення і ремонту машин значний обсяг робіт припадає на складання і розбирання різьбових з’єднань. В конструкціях сучасних машин їх частка складає 30-40 % від загального числа з’єднань, а в окремих машинах та механізмах - до 80 % [6]. Трудомісткість розбирання і складання різьбових кріпильних з’єднань становить близько 45 % від загальної трудомісткості ремонту машин. В машинобудуванні трудомісткість всіх складальних операцій у загальній трудомісткості виготовлення виробів також доволі значна і залежно від типу виробництва та особливостей конструкції виробів сягає 20-40 % [4]. Найбільш відчутно на зниження продуктивності механізованого і автоматизованого складання різьбових з’єднань впливає його перший етап - наживлення. Це зумовлено відмовами в роботі різьбоскладального обладнання, бо не завжди можна забезпечити потрібну точність взаємного розташування різьбових деталей перед спряженням. Тому наживлення часто виконують вручну, а наступні етапи: загвинчування і затягування - засобами механізації і автоматизації.
Незважаючи на значну кількість праць, присвячених дослідженню технології складання різьбових з’єднань, процес наживлення різьби, його фізична і геометрична суть, а також умови гарантованої якості виконання процесу наживлення різьби вивчені недостатньо. Отже, вирішення завдань, які полягають в поглиблених теоретичних і експериментальних дослідженнях процесу наживлення різьби, його диференціюванні на окремі елементарні операції та обґрунтуванні умов і режимів їх надійного виконання, а також у створенні адаптивного різьбоскладального обладнання є дуже актуальними для машинобудівних і ремонтних підприємств як України, так і інших держав.
Зв’язок з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційні дослідження виконані за держбюджетним планом науково-дослідних робіт кафедри механіки і графіки Львівського державного аграрного університету на тему: “Підвищення рівня механізації і автоматизації розбирально-складальних процесів” (№ держреєстрації 0193U029510, 1996 р.), державною програмою розвитку сільськогосподарського машинобудування та забезпечення агропромислового комплексу конкурентноспроможною технікою, затвердженою Постановою Кабінету Міністрів України №1341 від 1 грудня 1997 року, а також відповідно до координаційного плану Комітету з питань науки і техніки України, розділу “Машинобудування” (позиція 43) “Високоефективні технологічні процеси в машинобудуванні” на 2000 – 2005 роки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Технологічно-адаптивне забезпечення складання різьбових з’єднань машин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок