Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ В РЕГІОНІ

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ В РЕГІОНІ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ В РЕГІОНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,19 KB
Завантажень:
176
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ЕКОНОМІКИ ТА ПРАВА
ВАЛІКОВ ВОЛОДИМИР ПАВЛОВИЧ
УДК 338:332
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ В РЕГІОНІ
Спеціальність 08.02.03 – Організація управління,
планування і регулювання економікою
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровському університеті економіки та права.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор,
заслужений працівник промисловості України
ТКАЧЕНКО Володимир Андрійович,
Дніпропетровський університет економіки та права, завідувач кафедри економіки підприємства,
проректор з наукової роботи
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, доцент
КИЗИМ Микола Олександрович
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна, доцент кафедри економічної кібернетики
кандидат економічних наук, доцент
ПАНКОВА Марина Олексіївна
Запорізька державна інженерна академія,
доцент кафедри економіки та організації виробництва
Провідна установа: Харківський державний економічний університет,
кафедра бізнесу та підприємництва, Міністерство освіти і науки України, м. Харків
Захист відбудеться 27.02.2004 р. о _14_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.120.01 у Дніпропетровському університеті економіки та права за адресою: 49000, м. Дніпропетровськ, вул. Набережна Леніна, 18.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Дніпропетровського університету економіки та права за адресою: 49000, м. Дніпропетровськ, вул. Набережна Леніна, 18.
Автореферат розісланий 21.01.2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Шаповал В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Світовий досвід і економічна практика показують, що рівень життя громадян був, є і буде основним показником соціально-економічної стабільності в країні, показником, який стверджує успішний розвиток економіки країни і визначає її місце у світі.
Специфіка економічної ситуації в Україні характеризується не тільки тим, що економіка переживає важку кризу, але і відсутністю умов для повного розкриття творчого потенціалу кожного члена суспільства.
Актуальність теми. У процесі економічної реформи в Україні головна увага приділяється відновленню і підтримці конкурентоспроможного виробництва і послідовному згортанню ресурсо- і енерговитратних виробництв. Це призводить до того, що одні підприємства закриваються, другі – проходять реструктуризацію і перепрофілювання, треті – санацію і фінансове оздоровлення, четверті, рятуючись від банкрутства, оптимізують чисельність працівників до економічно необхідних норм. У результаті цього на ринку праці України склалася досить складна ситуація з відповідними соціальними наслідками. Формування і регулювання ринку праці – одна з ключових і найбільш гострих проблем ринкової економіки.
Саме комплексний підхід до проблеми ефективного державного регулювання зайнятості і соціального захисту населення став методологічною основою багатьох досліджень, результати яких викладені в працях І.В. Багрової, Д.П. Богині, О.С. Галушко, В.М. Геєця, С.Г. Дзюби, М.І. Долишнього, В.А. Ткаченка, М.В. Шаленка, та ін.
Однак, як фактор соціально-економічної стабільності, особливо на регіональному рівні, ці питання розглядалися недостатньо. Вивчення особливостей формування і регулювання ринку праці, як фактора стабільності в регіоні, і розробка організаційно-економічних методів забезпечення соціальної стабільності не знайшли належного відображення в наукових працях.
Саме наявність серйозних проблем теоретичного і методологічного характеру в регулюванні структури і результативності діяльності суб’єктів регіону щодо використання трудового потенціалу порушує питання застосування нових концептуальних підходів до збалансованості розвитку регіонів, обґрунтовує вибір теми дисертації, мету дослідження та перелік задач для її досягнення.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до програми наукових досліджень кафедри економіки підприємства Дніпропетровського університету економіки та права за темою “Науково-методичне забезпечення соціально-економічних процесів виробничо-господарської діяльності промислових підприємств України в умовах ринкових відносин” (номер державної реєстрації 0100U000949).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СОЦІАЛЬНОЇ СТАБІЛЬНОСТІ В РЕГІОНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок