Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат на тему: ЕТНОСОЦІАЛЬНІ УСТАНОВКИ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ У СТРУКТУРІ МІЖОСОБИСТІСНОЇ ВЗАЄМОДІЇ

ЕТНОСОЦІАЛЬНІ УСТАНОВКИ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ У СТРУКТУРІ МІЖОСОБИСТІСНОЇ ВЗАЄМОДІЇ / сторінка 11

Назва:
ЕТНОСОЦІАЛЬНІ УСТАНОВКИ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ У СТРУКТУРІ МІЖОСОБИСТІСНОЇ ВЗАЄМОДІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,90 KB
Завантажень:
227
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
У структурі соціальної установки виділяють три компоненти: когнітивний, афективний і конативний. Основними функціями соціальної установки є інструментальна, захисна, адаптивна, ціннісна і пізнавальна.
Категорії “установка” і “взаємодія” щільно пов’язані між собою. Феноменологія взаємодії визначається через систему загальних відносин людини і світу та складається з об’єктивно-фізикальних відношень, суб’єктивного ставлення, діяльнісних та інших соціальних стосунків, екзистенційних взаємин.
Теоретичний аналіз та загальна методологічна база дослідження дозволили обрати як її детермінуючі чинники етносоціальні уявлення, етносоціальні стереотипи, етносоціальні установки. Для з’ясування характеру міжособистісної взаємодії було обрано такі показники – тип міжособистісних стосунків, тенденції поведінки людини у реальній групі та форми поведінки в конфліктних ситуаціях.
2. Побудована модель дослідження дозволила з’ясувати особливості етносоціальних установок респондентів та визначити їхнє місце у структурі міжособистісної взаємодії, визначити взаємозв’язок параметрів етнічної ідентичності та етнічних стереотипів. Отримані результати дослідження дозволяють інтерпретувати знайдені взаємозв’язки як інтегровані показники прояву етнічної ідентичності представників етноконтактних груп АРК.
Система ідентичностей основних етноконтактних груп АРК (кримські татари, етнічні росіяни, етнічні українці) будується на різних ціннісно-культурних засадах. У структурі ідентифікаційної матриці кримських татар перші місця займають визначення, що увійшли до категорій “родинна належність”, “гендер”, “етнічна ідентичність”. У структурі ідентифікаційної матриці представників російської етнічної групи перші місця ієрархії займають визначення, що увійшли до категорій “особистісні якості”, “навчальна належність”, “самооцінка”. У структурі ідентифікаційної матриці представників української етнічної групи АРК на перших позиціях знаходяться визначення, що увійшли до категорій “навчальна належність”, “родинна належність”, “самооцінка”.
Ієрархія етносоціальних установок у представників основних етноконтактних груп АРК статистично значуще відрізняється. Групи етнічних росіян і кримських татар статистично значуще відрізняються за двома інтегративними категоріями - “актуальне Я” та “рефлексивне Я”, група етнічних росіян статистично значуще відрізняється від групи етнічних українців за категорією “діяльнісне Я” та “рефлексивне Я”, група кримських татар статистично значуще відрізняється від групи етнічних українців за категоріями “актуальне Я” та “діяльнісне Я”.
3. Аналіз когнітивних та емоційних компонентів етносоціальної установки представників етноконтактних груп АРК дозволяє стверджувати, що за багатьма параметрами вони статистично достовірно відрізняються.
Сукупність позитивних і негативних визначень когнітивного компонента етносоціальної установки етнічних росіян АРК стосовно етнічної інгрупи є амбівалентною. Змістовне наповнення когнітивного компонента є когнітивно складним, а емоційно-ціннісний компонент характеризується великою амплітудою реагування – від украй негативного ставлення до некритично позитивного.
Сукупність позитивних і негативних визначень когнітивного компонента етносоціальної установки кримських татар стосовно етнічної інгрупи є позитивною. Когнітивний компонент характеризується складністю, а емоційно-ціннісний визначається позитивним спрямуванням.
Особливості співвідношення позитивних і негативних визначень когнітивного компонента етносоціальної установки етнічних українців АРК стосовно етнічної інгрупи дозволив визначити їхнє ставлення до представників власної етнічної групи як нейтральне. Змістовне наповнення когнітивного компоненту є складним, а емоційно-ціннісний компонент характеризується наявністю переважно емоційно незабарвлених визначень.
Зміст когнітивного й емоційно-оцінного компонента етносоціальної установки у росіян стосовно кримськотатарського та українського етносів характеризується вираженою амбівалентною спрямованістю.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: ЕТНОСОЦІАЛЬНІ УСТАНОВКИ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ У СТРУКТУРІ МІЖОСОБИСТІСНОЇ ВЗАЄМОДІЇ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок