Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: ЕТНОСОЦІАЛЬНІ УСТАНОВКИ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ У СТРУКТУРІ МІЖОСОБИСТІСНОЇ ВЗАЄМОДІЇ

ЕТНОСОЦІАЛЬНІ УСТАНОВКИ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ У СТРУКТУРІ МІЖОСОБИСТІСНОЇ ВЗАЄМОДІЇ / сторінка 4

Назва:
ЕТНОСОЦІАЛЬНІ УСТАНОВКИ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ У СТРУКТУРІ МІЖОСОБИСТІСНОЇ ВЗАЄМОДІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,90 KB
Завантажень:
227
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 

Проблема установки розроблялася грузинською школою під керівництвом Д.Узнадзе і його послідовниками І.Бжалавою, Ш.Надірашвілі, В.Норакідзе, А.Шерозією, А.Прангішвілі. Значний внесок у розвиток теорії соціальної установки зробили Г.Андреєва, Б.Паригін, П.Шихірев. У західній психології проблему соціальної установки розробляли представники різних теоретичних напрямків: психоаналізу (З.Фрейд, К.Лоренц, Т.Адорно, І.Брунсвік);. біхевіоризму (А.Бандура, Ю.Ґалантер, Дж.Гібсон, Г.Келлі, Н.Міллер); когнітивної психології (Дж.Брунер, Р.Крачфілд, Д.Креч, Т.Ньюком, Ч.Озґуд, Ф.Гайдер, Л.Фестінґер); інтеракціонізму (Дж.Мід, Г.Блумер, Т.Шибутані).
Намагаючись висвітлити проблематику соціальної установки, автори, які належать до різних теоретичних шкіл пропонують власний понятійний апарат та термінології, що унеможливлює зіставлення отриманих емпіричних результатів. Теоретичний аналіз соціально-психологічної літератури дозволяє виділити основні проблеми у вивченні соціальної установки - проблему формування соціальної установки, проблему співвідношення основних компонентів соціальної установки, проблему функціональної ролі соціальної установки в регуляції поведінки особистості, проблему співвідношення соціальної установки та характеру міжособистісної взаємодії. Більшість дослідників, визначаючи особливості структури соціальної установки, виділяють три її компоненти - когнітивний, афективний і конативний. Питання про співвідношення складових соціальної установки не знайшло однозначного вирішення у психологічній літературі.
Деякі дослідники вважають за потрібне диференціювати складові установки. Так у когнітивному компоненті виділяють - інформаційний зміст, тимчасову перспективу, центральність і периферійність; в афективному компоненті - спрямованість, інтенсивність; у конативному - об’єктивність, ситуативність.
Основними функціями соціальної установки є інструментальна, захисна, адаптивна, ціннісна, пізнавальна. Основні функції не можуть існувати ізольовано одна від одної, їх не можна розглядати як взаємовиключальні або альтернативні.
Категорія “взаємодія” у соціальній психології розглядається в широкому контексті і пов’язана з такими категоріями як “спілкування”, “установка”, “ставлення”, “стосунки”. Соціально-психологічна взаємодія знаходить прояв у взаємозв’язках та взаємовпливах людей.
Феноменологія взаємодії визначається через систему загальних відносин людини і світу та складається з об’єктивно-фізикальних відношень, суб’єктивного ставлення, діяльнісних та інших соціальних стосунків, екзистенційних взаємин. Системоутворюючими елементами міжособистісної взаємодії виступають ставлення і стосунки, які й створюють феноменологію та екзистенційний смисл взаємин.
Досвід дослідження міжетнічних стосунків показує, що на характер міжособистісної взаємодії впливають особливості етноконтактного середовища, яке є середовищем безпосереднього спілкування людей, та система етносоціальних установок представників різних етнічних груп. В соціально-психологічній літературі виокремлюють три основні стратегії побудови міжетнічної взаємодії: стратегію ізоляції, стратегію дискримінації, стратегію інтеграції. Характер стратегії побудови ставлення до інших етнічних груп складається в історичній практиці міжетнічних відносин, визначається економічною і політичною структурою суспільства в цілому, а також етнополітичною ситуацією в конкретному регіоні.
З огляду на вищенаведене, проблема нашого дослідження полягає у визначенні структури та змісту міжособистісних стосунків молоді в умовах поліетнічного середовища.
У другому розділі – “Організація та методичне забезпечення емпіричного дослідження” - аналізуються методичні аспекти вивчення етносоціальної установки у структурі міжособистісної взаємодії, розглядаються конкретні психодіагностичні методики, обґрунтовується схема емпіричного дослідження за темою роботи, описується процедура дослідження і вибірка.
Характеристика вибірки. Дослідження впливу етносоціальної установки на особливості міжоcобистісної взаємодії в умовах поліетнічного середовища проведено автором у вищих навчальних закладах АР Крим.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: ЕТНОСОЦІАЛЬНІ УСТАНОВКИ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ У СТРУКТУРІ МІЖОСОБИСТІСНОЇ ВЗАЄМОДІЇ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок