Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: ЕТНОСОЦІАЛЬНІ УСТАНОВКИ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ У СТРУКТУРІ МІЖОСОБИСТІСНОЇ ВЗАЄМОДІЇ

ЕТНОСОЦІАЛЬНІ УСТАНОВКИ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ У СТРУКТУРІ МІЖОСОБИСТІСНОЇ ВЗАЄМОДІЇ / сторінка 5

Назва:
ЕТНОСОЦІАЛЬНІ УСТАНОВКИ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ У СТРУКТУРІ МІЖОСОБИСТІСНОЇ ВЗАЄМОДІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,90 KB
Завантажень:
227
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
У дослідженні взяли участь студенти Євпаторійського, Феодосійського, Лівадійського відділень Кримського факультету Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля і Євпаторійського філіалу ТзОВ Медичного коледжу “Монада”.
Вік респондентів від 18 до 25 років (середній 21,4 роки).
При формуванні вибірки дослідження були враховані дані перепису населення 2001 року.
Дослідження проводилося у 2003 - 2005 роках і складалося з трьох етапів. На першому етапі було сформульовано тему, мету, завдання і гіпотезу дослідження, розроблено його програму, намічено основні етапи, обрано методи збору інформації й обробки результатів, здійснено аналіз теоретичних засад проблем етносоціальної установки; особливостей міжособистісної взаємодії. На другому етапі за допомогою обраних методик було вивчено рівень сформованості етносоціальних установок і етнічної ідентичності та сформовано три групи респондентів для подальшого дослідження (група кримських татар, група етнічних росіян, група етнічних українців); визначено змістовні характеристики та параметри етносоціальних установок респондентів трьох груп; визначено особливості міжособистісної взаємодії респондентів трьох груп. Третій етап було присвячено аналізу отриманих результатів і пошуку взаємозв’язку характеристик етносоціальних установок та особливостей міжособистісної взаємодії.
Теоретичний аналіз та загальні методологічні підстави дослідження, що передбачають визначення ролі кожного структурного компонента міжособистісної взаємодії, дозволили обрати в якості детермінант її характеру етносоціальні уявлення, етносоціальні стереотипи, етносоціальні установки. Для з’ясування характеру міжособистісної взаємодії було обрано такі показники – стиль міжособистісних стосунків (владний-лідируючий, незалежний-домінуючий, прямолінійний-агресивний, недовірливий-скептичний, покірний-сором’язливий, залежний-слухняний, співпрацюючий-конвенційний, відповідальний-щиросердний), тенденції поведінки людини у реальній групі (залежність-незалежність, товариськість-нетовариськість, прийняття боротьби-уникнення боротьби), форми поведінки в конфліктних ситуаціях (суперництво, пристосування, компроміс, уникнення, співробітництво).
Добираючи методики дослідження, ми, перш за все, керувалися концептуальною обумовленістю методу, а також критеріями високої валідності та надійності. Додержання цих критеріїв забезпечувалось добором методик, спрямованих на одержання якісних та кількісних характеристик процесу міжособистісної взаємодії в умовах поліетнічного середовища.
На початковому етапі дослідження респонденти були обстежені за допомогою методики М.Куна і Т.Макпарленда “Тест двадцяти тверджень”, і за отриманими результатами було сформовано три групи респондентів (по 250 осіб кожна), які мали в ідентифікаційній матриці етнічну ідентичність. На першому етапі було опитано 1321 особу – за самовизначенням кримські татари (293), росіяни (670), українці (358).
На другому етапі формування груп за допомогою діагностичного тесту ставлень (ДТС) Г.У.Солдатової було визначено рівень ідентичності кожного респондента. Тест ставлень (ДТС) був застосований як більш чутливий інструмент, який, на відміну від “Тесту двадцяти тверджень” М.Куна і Т.Макпартленда, дозволяє на тільки визначати наявність етнічної ідентичності у респондента, але й встановити рівень її сформованості та вираженості. До груп залучалися лише респонденти з нормальним та високим рівнем ідентичності. В результаті застосування тесту ДТС було сформовано три групи для подальшого дослідження: І група – кримські татари (210 осіб); ІІ група – етнічні росіяни (176 осіб); ІІІ група етнічні українці (168 осіб).
З метою розв’язання поставленого завдання дослідження і для перевірки гіпотези було визначено показники, що описують змістовні характеристики та параметри етносоціальних установок; показники, що описують особливості міжособистісної взаємодії.
Усі методики, використані у дослідженні, були розподілені на два блоки:
Блок 1 - діагностика параметрів і характеристик етносоціальних установок респондентів (тест “Двадцяти тверджень” М.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: ЕТНОСОЦІАЛЬНІ УСТАНОВКИ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ У СТРУКТУРІ МІЖОСОБИСТІСНОЇ ВЗАЄМОДІЇ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок