Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Оптимізація розвитку слухового сприймання у дітей з порушенням слуху

Оптимізація розвитку слухового сприймання у дітей з порушенням слуху

Назва:
Оптимізація розвитку слухового сприймання у дітей з порушенням слуху
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,39 KB
Завантажень:
43
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Інститут спеціальної педагогіки АПН УКРАЇНИ
Савченко Олександр Олексійович
УДК: 376.3.797.2
Оптимізація розвитку слухового сприймання
у дітей з порушенням слуху
13.00.03. – корекційна педагогіка
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
КИЇВ - 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті спеціальної педагогіки АПН України.
Науковий керівник | - доктор педагогічних наук, професор,
дійсний член АПН України
Ярмаченко Микола Дмитрович,
радник Президії АПН України
Офіційні опоненти |
- доктор педагогічних наук, професор
Байкіна Ніна Григорівна,
Запорізький державний педагогічний
університет, кафедра фізичної реабілітації;
- кандидат педагогічних наук, доцент
Лобурець Іван Миколайович,
Інститут корекційної педагогіки і психології Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, кафедра сурдопедагогіки.
Провідна установа
| - Слов’янський державний педагогічний інститут, кафедра корекційної педагогіки і спеціальної психології.
Захист відбудеться 22 червня 2004 р. о 14-й годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.450.01 в Інституті спеціальної педагогіки АПН України (04060, Київ, вул. М. Берлинського, 9)З дисертацією можна ознайомитись у науковій частині Інституту спеціальної педагогіки АПН України за адресою: 04060, Київ, вул. М. Берлинського, 9 | Автореферат розіслано " 22 " травня 2004 року |
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Колупаєва А.А. |
загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Рівний доступ до якісної освіти, як фундаментальне надбання цивілізованого суспільства, не може бути реалізоване без постійного вдосконалення методології, принципів та змісту спеціального навчання дітей з особливими потребами. За роки незалежності в Україні визначено нові пріоритети розвитку спеціальної освіти, створено відповідну правову базу, розпочато реформування цієї галузі на основі положень Національної доктрини розвитку освіти в Україні у ХХІ столітті.
Цьому передували довготривалі дослідження, що проводили вчені-дефектологи: Бондар В.І., Борщевська Л.В., Вавіна Л.С., Гроза Е.П., Засенко В.В., Засенко Н.Ф., Колесник І.П., Луцько К.В., Лобурець І.М., Мерсіянова Г.М., Савченко М.А., Синьов В.М., Синьова Є.П., Стадненко Н.М., Соботович Є.Ф., Тарасун В.В., Шеремет М.К., Фомічова Л.І., Ярмаченко М.Д. та інші. Завдяки проведеним дослідженням вдалося досягти органічного взаємозв’язку освіти і науки, педагогічної теорії і практики.
Необхідною передумовою всебічного розуміння науковцями нових проблем, що постали перед наукою та практикою, як зазначається в "Основних напрямках наукових досліджень з педагогіки і психології України", має бути осмислення прогресивних ідей минулого з погляду сьогодення, переосмислення та висвітлення позитивного досвіду минулого у контексті сучасних культурно-освітніх змін.
Здобутки у справі навчання дітей з порушенням слуху у різні історичні періоди розглядаються як вагомі, хоча й дещо розтягнуті у часі, досягнення, незалежно від результатів, а критичну їх оцінку та наявні прогалини – як стимул до пошуків нових шляхів реабілітації та соціалізації дітей даної категорії.
Над вирішенням проблеми розвитку й використання залишків слуху нечуючих у різні часи працювали лікарі, педагоги, священнослужителі, батьки таких дітей (Амман, Гейнике, Ерно, Ітар, Перро, Урбанчич, Флері та багато інших). Значні позитивні зрушення у навчанні та формуванні особистості глухих та слабочуючих відбулися у ХІХ-ХХ століттях.
У минулому столітті плідно над вирішенням зазначених проблем працювали вчені НДІ дефектології СРСР: Бельтюков В.І., Боскіс Р.М., Дьячков О.І., Зиков С.О., Нейман Л.В., Рау Ф.А., Рау Ф.Ф., Морозова Н.Г., Шиф Ж.І.. В Україні ці питання досліджувалися Бойко К.Д., Гольдберг А.М., Гуслистим П.Г., Краєвським Р.Г. та ін. За кордоном - Erber N., Hudgins C., Kelly., Ling., ster, A-M., Wedenberg E. та ін.
На сучасному етапі розвитку спеціальної освіти дітей з порушенням слуху навчають за розробленим у другій половині ХХ століття "глобальним" підходом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Оптимізація розвитку слухового сприймання у дітей з порушенням слуху

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок