Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІЛОСОФІЯ ІСТОРІЇ Ф.В.Й.ШЕЛЛІНГА

ФІЛОСОФІЯ ІСТОРІЇ Ф.В.Й.ШЕЛЛІНГА

Назва:
ФІЛОСОФІЯ ІСТОРІЇ Ф.В.Й.ШЕЛЛІНГА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,54 KB
Завантажень:
128
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
БОБОШКО Наталія Миколаївна
УДК 1 (091)(430)Шеллінг
ФІЛОСОФІЯ ІСТОРІЇ Ф.В.Й.ШЕЛЛІНГА
Спеціальність 09.00.05 – історія філософії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії філософії філософського факультету
Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Кушаков Юрій В’ячеславович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри історії філософії.
Офіційні опоненти: доктор філосфських наук, професор
Хома Олег Ігорович,
Вінницький національний технічний університет,
завідувач кафедри філософії;
кадидат філософських наук, доцент
Філіна Ірина Олександрівна,
Полтавський національний технічний університет
імені Юрія Кондратюка,
доцент кафедри філософії і
соціально-політичних дисциплін.
Провідна установа: Центр гуманітарної освіти НАН України, м. Київ
Захист відбудеться “23” січня 2006 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.27 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) філософських наук у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 330.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці імені М.О.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, зал № 12.
Автореферат розісланий “23” грудня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.В.Караульна
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В процесі інтеграції сучасної української філософської думки до світового інтелектуального простору виникає потреба переосмислення та розвитку основних складових філософії. Такою, чи не в першу чергу, виступає філософія історії, яка, починаючи з XVIII ст, є необхідною самостійною частиною будь-якої розвиненої філософської системи. Та попри самостійність та самоцінність філософії історії, вона лишається такою сферою філософського знання, де завжди мала і матиме місце велика кількість невирішених проблем.
Історичні процеси кінця ХХ – початку ХХI століття дають чимало приводів стверджувати, що світ увійшов в етап докорінних змін суспільних відносин. Протиборство двох головних тенденцій історії – інтеграції та дезінтеграції – змушує шукати нових шляхів вирішення історичних проблем.
Нині у соціальних та історичних науках пошук відповідей на виклик історії ведеться в ареалі трьох філософських парадигм: класичної, модерністської та постмодерністської. Але, навіть, сукупність подібних підходів до історії не забезпечує повною мірою вирішення її проблем. Альтернативним вектором цьому деякі дослідники вважають неокласичну програму побудови філософії історії. Чимало в цьому відношенні може дати філософсько-історичне вчення Ф.В.Й.Шеллінга.
Особлива цінність філософії історії Шеллінга полягає в наявності в ній великого гуманістичного потенціалу, який міг би значною мірою прислужитись як для подолання негативних наслідків технократизації суспільства зокрема, так і для інтеграції людства взагалі. Також має сенс використання його доробків сучасною вітчизняною філософською наукою при заповненні вакууму, що утворився внаслідок демонтажу марксизму. Але щоб повною мірою використовувати гуманістичний потенціал Шеллінгового філософсько-історичного вчення, потрібно передусім її тематизувати та проблематизувати.
Необхідною передумовою для продуктивного використання шеллінгівських філософсько-історичних здобутків є їхня історико-філософська локалізація. З огляду на той факт, що філософія історії Шеллінга не ставала предметом спеціального дослідження, виникає потреба виокремити філософію історії з філософської системи мислителя, що у випадку саме з Шеллінгом становить особливу складність – з огляду на суттєву різницю поглядів мислителя на історію на ранньому та пізньому етапах творчості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФІЛОСОФІЯ ІСТОРІЇ Ф.В.Й.ШЕЛЛІНГА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок