Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ ТРУДОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ РЕГІОНУ (за матеріалами Кіровоградського адміністративно-економічного регіону України)

ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ ТРУДОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ РЕГІОНУ (за матеріалами Кіровоградського адміністративно-економічного регіону України)

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ ТРУДОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ РЕГІОНУ (за матеріалами Кіровоградського адміністративно-економічного регіону України)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,91 KB
Завантажень:
60
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ІНСТУТУТ
СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО МАШИНОБУДУВАННЯ
ЛЕВЧЕНКО Олександр Миколайович
УДК 331.52
ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ ТРУДОВОГО
ПОТЕНЦІАЛУ РЕГІОНУ
(за матеріалами Кіровоградського адміністративно-економічного
регіону України)
Спеціальність 08.09.01 – Демографія, економіка праці, соціальна економіка і політика
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня кандидата
економічних наук
Кіровоград 1998
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на економічному факультеті Кіровоградського інституту сільськогосподарського машинобудування Міністерства освіти України
Науковий керівник — кандидат економічних наук, старший
науковий співробітник
Гудсков Анатолій Констянтинович,
Кіровоградська обласна державна
адміністрація, заступник начальника
управління праці та зайнятості населення.
Офіційні опоненти : доктор економічних наук, професор
Богиня Дем'ян Петрович,
Інститут економіки НАН України,
завідувач відділом економіки праці
та зайнятості населення;
кандидат економічних наук, доцент
Петюх Василь Миколайович, Київський національний економічний університет, доцент кафедри управління трудовими ресурсами.
Провідна установа : — Науково-дослідний інститут праці і
зайнятості населення Міністерства праці та
соціальної політики України і НАН України.
Захист відбудеться "_05__" _грудня__________ 1998р. о _17-00___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 23.073.02 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук у Кіровоградському інституті сільськогосподарського машинобудування за адресою: 316050, м. Кіровоград, пр. Правди, 70-А, зал засідань вченої ради інституту.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Кіровоградського інституту сільськогосподарського машинобудування за адресою: 316050, м. Кіровоград, пр. Правди, 70-А.
Автореферат розісланий "_29_" _жовтня 1998 р.
Вчений секретар спеціалізованої ради
кандидат економічних наук __________ Пальчевич Г.Т.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Завдання розбудови конкурентоспро-можної економіки в Україні потребує наявності трудового потенціалу високого рівня якості, здатного повноцінно забезпечити потреби господарського комплексу у висококваліфікованих послугах праці.
Важливою особливістю сучасних процесів відтворення якісних характеристик трудового потенціалу є те, що з трансформацією до ринкових відносин на всіх рівнях управління було майже втрачено контроль за станом їх формування та використання, а дія ринкових механізмів поки що не забезпечує належної якості трудового потенціалу.
Парадокс ситуації полягає і в тому, що державні органи зосереджують, як правило, свою увагу на врегулюванні поточних проблем, а це призводить до подальшого погіршення якості трудового потенціалу, зниження конкурентоспроможності робочої сили та загострення соціально-економічного становища загалом. Так, падiння рiвня виробництва, криза неплатежiв, затримки у виплатi заробiтної плати та низький її рiвень обумовлюють падiння професiйно-кваліфікаційного рівня працівників, що в свою чергу унеможливлює проведення у найближчому майбутньому реструктуризацiї виробництва, впровадження новітніх технологiй та виробництва конкурентоспроможної на світовому ринку продукції.
В той же час досвід економічно розвинених держав світу переконує, що покладання лише на ринкові важелі повноцінно не вирішує питання підвищення якості людських ресурів. Останнє обумовлює необхідність розробки та застосування урядами цих держав програмно-цільових підходів до відтворення трудового потенціалу. У зв'язку з цим діалектика подальшого розвитку нашої країни потребує зосередження уваги на реалізації цілеспрямованих заходів щодо розвитку трудового потенціалу. При цьому, враховуючи той факт, що поступово центр ваги в проведенні реформ зміщується на місцевий рівень, значний науковий та практичний інтерес викликає визначення особливостей відтворення та головних напрямів регулювання якісних характеристик трудового потенціалу на регіональному рівні.
Все це обумовлює необхiднiсть подальшого поглибленого системного дослiдження природи якостi трудового потенцiалу, особливостей її впливу на розвиток ринку працi, а також розробки соціально-економічного механiзму регулювання останньої на регiональному рiвнi.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ ТРУДОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ РЕГІОНУ (за матеріалами Кіровоградського адміністративно-економічного регіону України)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок